Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny [1000zł] Grafika 2D


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam!
Jeśli podobny temat istnieje, proszę wybaczyć, obecnie korzystam z zastępczego starego PC, który ledwo wczytuje strony.

Poważnie uszkodził mi się laptop na którym pracowałem, niestety nadaje się tylko na części, potrzebuję więc Stacjonarki do 1000zł dosyć pilnie, nawet dzisiaj chciałbym zamówić.

Dobrze by było żeby był nowy i na gwarancji.

Najważniejszy jest procesor, ram i dysk 500GB+ - nie gram w ogóle, używam jedynie Adobe Photoshop CS6, Illustrator CS6, Notepad ++, SeNuke, oczywiście przeglądarki internetowej, spotify, czasami pakiet office, dlatego karta graficzna może być zintegrowana.

Na laptopie miałem sprzęt:

 

Intel Pentium B950 (2.10 GHz, 2 MB cache)

4096 MB SODIMM DDRAM3

500 GB SATA 5400 obr.

AMD Radeon HD 6470M 1024 MB DDR3

 

To mi wystarczało, jednak jeśli jakiś zestaw miałby więcej ram, czy więcej miejsca na HDD nie pogardziłbym.

 

Nie mogę czekać, to ma być zastępczy PC na tę chwilę, ponieważ pracuję codziennie przy komputerze i nie musi to być jakiś mocarz do grania w najnowsze gry Zależy mi na podobnej specyfikacji jaką podałem wyżej lub lepszej do ceny 1000 zł.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus

Liteon iHAS124 SATA (black)

Zalman ZM-T4 USB 3.0 (b/z)

AsRock H81M /intel H81, LGA1150/

Intel Pentium G3420 /3.2GHz, 3MB, LGA1150, BOX/

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

Chieftec GPA-350S S8 350W iArena 80+ 120mm

 

1015 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014) - nie wiem czy wysyłka za free przy takim budżecie przejdzie. 

 

W zestawie masz mocny dwurdzeniowy CPU oparty na H81 w mATX. Płyta z kompletem audio oraz wew. USB 3.0, obudowa również w mATX z USB 3.0. Ciężko tutaj znaleźć oszczędności czy też modyfikacje pozwalające na upchnięcie więcej pamięci. W przyszłości warto abyś dorzucił sobie jeszcze jedną kość pamięci 4 / 8 GB.

 

Dopłata do dysku 1TB wydaje się być sensowna patrząc na różnice w  cenie Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

 

To mi wystarczało, jednak jeśli jakiś zestaw miałby więcej ram, czy więcej miejsca na HDD nie pogardziłbym.

 

Więc i ten zestaw spokojnie Ci wystarczy gdyż będzie on jeszcze wydajniejszy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...