Skocz do zawartości

Komputer do 4000zl sama buda.


Recommended Posts

Czesc!

Na poczatku Pragne sie przywitac bo jestem nowy na tym forum:)

Wakacje pracowite, aktualny laptop wysluzony od 5-6 lat (toshiba qosmio x300) wiec pora przyszla na nowy komputer. Prosilbym abyscie pomogli mi zlozyc fajny pc, co by mi sluzyl a za jakis czas moznaby go rozbudowac :) dedyduje sie na pc bo aktualny laptop wyczyszcze i bedzie sluzyl na wyjazdy:) trudno sprzedac takie cacko.

Fajnie by bylo jesli byscie podrzucili jak w innych tematach liste zakupow na morelach albo esc.pl :)

 

Zastosowanie komputera: wiekszosc czasu narazie to gry (battlefield 4, league of legends, wiedzmin, itp,itd), ale w przyszlosci zeby ladnie pracowal z autocadem, solid works i innymi programami do projektowania. Co do gier - gdzies przeczytalem ze do fps lepsza mocniejsza grafika do strategii gdzie ciagle sie cos dzieje potrzebny jest mocniejszy procek. Czy to prawda?

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000zl

Których części potrzebujesz?: sam pc

Czy używane części wchodzą w grę?: Nie

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking): Rozbudowywac- z czasem tak. Marzy mi sie jakies SLI, ale teraz wolalbym kupic pojedyncza wydajniejsza karte i za jakis czas dosztukowac druga zeby dzialaly obie w SLI. Overclocking? Nie znam sie na tym wiec raczej nie.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Jest to LG full hd, 27 cali.

Specjalne wymagania: chcialbym zeby to byl mocny sprzet z mozliwoscia rozbudowy z czasem.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Niestety nic.

Własna propozycja zestawu: brak

Inne: nie potrzebuje OS.

 

Dzieki z gory za poswiecony czas!

Link to post
Share on other sites

 

 

gdzies przeczytalem ze do fps lepsza mocniejsza grafika do strategii gdzie ciagle sie cos dzieje potrzebny jest mocniejszy procek. Czy to prawda?

 

W zasadzie tak

 

 

 

Marzy mi sie jakies SLI

 

Idąc tym torem sporo stracisz na starcie ....

 

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS124 SATA (black)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

 

4059 zł +   kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Zestaw bez możliwości CF / SLI patrząc na moc zasilacza. Ogólnie nie radziłbym bym się bawić w CF. W zestawie masz R9 290 która oferuje podobną wydajność co GTX 780. W przyszłości dokładasz cooler na CPU i bierzesz się za OC. 

 

Zestaw pod SLI, bardziej pod rozbudowę. W przyszłości władasz drugą GPU oraz cooler na CPU, brak SSD w zestawie.

 

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS124 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010) + Watch Dogs

Corsair Carbide Series 500R (white)

Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modular

 

4000 zł + kody wyżej

 

W obydwu zestawach możesz wrzucić też: A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XP

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciekawy zestaw nr.1

Tylko jak napisalem - na OC sie nie znam i raczej bym szedl w rozbudowe. Jakie sa mozliwosci co do rozbudowy tego zestawu? Jestem kompletnie zielony od jakiegos czasu.

Tutaj mam jeszcze jedno pytanie odnosnie tego zestawu:

http://allegro.pl/pc-pro-gamer-i7-4790k-8gb-1tb-gtx780ti-gry-online-i4435943565.html

Czy warto?

To jest powyzej budzetu wiem, ale czy warto doplacac do tej i7?

Czy moze jescze cos innego zaproponujesz mi ale do juz zupelnie nieprzekraczalnej granicy 4700 plus przesylka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

witam,

jako że wróciłem dopiero do Polski, podbijam temat. Na stronie z zestawu pierwszego nie ma już niektórych elementów.

Czy mógłby ktoś z kolegów zaaktualizować zestaw? może w identycznej cenie coś lepszego po takim czasie można złożyć?

pozdrawiam :)


Albo może który zestaw z esc.pl z gotowych jest dobry?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=369_424&products_id=35053

coś takiego znalazłem, nie wiem może procesor zmienić czy coś innego?

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS122 SATA (black)

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Gainward GeForce GTX 970 Phantom 4GB DDR5 256Bit

 

3707 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Masz tutaj zestaw bez możliwości OC CPU wraz z GTX 970. 8 GB DDR3 to komfort do każdej gry. Co do rozbudowy na przyszłość. Poleciłbym CI tutaj zakup dysku SSD i koniec. Później czekasz aż GTX 970 nie będzie dawać rady a nie nastąpi to szybko 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak przeglądam forum to widzę że większośc zestawów opiera się na i5. czym jest to spowodowane? wydajność do różnicy w cenie? czy może czymś innym?

i5 to najlepszy procesor do gier. i7 jest tak samo w wydajny w grach, a kosztuje więcej. i3 to niezbyt przyszłościowy CPU, stąd w większości zestawów jest i5.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...