Skocz do zawartości

Spadki pfs/przycinki w grach


Recommended Posts

Cześć,

może na początek mój konfig:

PII 965@3,9

DFI LanParty Dark 790FX

HD 7850@1050

4 GB RAM

Plextor M5S + 3 HDD

Xonar DX

Pentagram Silent Force

Winda 7 64bit

Do tej pory od dłuższego czasu komp chodził bezproblemowo i nie dokonywałem w nim żadnych zmian sprzętowych czy softwareowych, ale od kilku dni zauważyłem (po instalacji świeżo kupionego BF4 i na jego przykładzie) klatkowanie gier/duuuże spadki fps, których wcześniej nie było.

Z początku myślałem, że problem leży w samy BF4 (wątek można przeczytać w sekcji poświęconej problemom z BF4), ale po wypróbowaniu różnych potencjalnych rozwiązań (nowe sterowniki grafy, plik user.cfg dla BF4 który miał zapewnić lepszy framerate, wyłączanie pamięci wirtualnej, zmiana ustawień graficznych i parę innych), które nie przyniosły żadnego skutku, sprawdziłem jak chodzi np. Grid 2, który wcześniej śmigał przy prawie stałych 60 fps, zapuściłem benchmark wbudowany w grę i zobaczyłem przycinki bardzo podobne jak te w BF4. Ergo problem nie leży w samym BFie i ogólnie mam w kompie jakiegoś syfa, który zamula każdą grę. Obecnie robię pełny skan Malewarebytes i Avastem. Macie jakieś inne sugestie (poza formatem i reinstalacją :))?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź dyski pod kątem ewentualnych błędów, skan HD Tune, przejrzyj Smart.

Avasta też wymieniłbym na jakiś inny antywirus. Spróbuj na czas gry, ewentualnie odłączyć się od sieci i go wyłączyć.

Link to post
Share on other sites

@Aress: wiem, że OC może okazać się niestabilne nawet po dłuższym czasie użytkowania, ale procek chodzi tak od ponad roku, przeszedłem na nim parę gier i nigdy wcześniej takie cyrki się nie działy. Dla obadania sprawy postresuję cpu Primem95. Jeśli chodzi o OC karty to chodziła stabilnie nawet na 1100 MHz, ale sprawdzę, jak gry działają z niższym taktowaniem gpu, może coś się skaszaniło.

@worm: error scan HD Tune nie pokazuje uszkodzonych sektorów, w zakładce Health też wszystko ok, dysk jest relatywnie nowy (może rok, używany naprawdę mało intensywnie).

Poczyniłem ciekawą obserwację: filmy w formacie YT przestały prawidłowo się wyświetlać, tzn. jak kliknę "Play" mam zielony ekran w miejscu gdzie powinien lecieć film, słychać tylko dźwięk. Ocb? Po instalacji BF4 musiałem pobrać wtyczkę Battlelog do przeglądarki, czy to może mieć jakiś związek z problemem?

Edit: ok, problem zielonego ekranu zamiast filmów rozwiązany, ale wydaje mi się, że również filmiki na necie mają teraz przycinki (w wątku problemów z BF4 pisałem, że przycinki występują również w menu gry). Nie wiem o co chodzi.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Piszesz,że "procek chodzi tak od ponad roku" co zupełnie nie jest dowodem,że będzie tak chodził następny rok.Aress dobrze radzi.Przecież to tylko próba.Jeśli dalej będzie problem to wrócisz do swoich ustawień.Praca przy tym żadna a upewnisz się,że to inny problem.....

Link to post
Share on other sites

@up: tys prowda, ino odkręcenie procka do 3,8 GHz nic nie zmienia, podobnie jak przywrócenie fabrycznych taktów gpu.

Przełożyłem kartę do górnego slotu PCI-E, przedmuchałem wcześniej slot i kilkukrotnie przeinstalowywałem sterowniki od grafy, ostatecznie zostawiłem 14.4 oraz ściągnąłem plik user.cfg, który ma poprawiać płynność rozgrywki. Obecnie BF4 chodzi przyzwoicie na wysokich + 2xMSAA, ale do ideału sporo brakuje. Chyba dokupię drugi komplet ramu 2x2 GB, nie zaszkodzi a być może pomoże.

Link to post
Share on other sites

Spróbować nie zaszkodzi, choć teraz Grid 2 chodzi płynnie tak jak wcześniej. Sprawdzę i dam znać.

Edit: przy cpu na stocku jest tak samo, tzn. ściny i freezy nadal występują, chyba pora uznać, że to wina słabej konfiguracji (4 gb ramu).

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

@up: temperatury cepa i gpu (karta ma raptem roczek z małym hakiem) są w normie, więc nie widzę powodu zmiany pasty. Aktualnie spawa wygląda tak, że tnie ino Battlefield 4. Przekładanie grafiki do innego slotu PCI-E nic nie zmienia. Dołożyłem 4 GB ramu i jest lepiej, ale nie idealnie. Żeby było śmieszniej wczoraj po zainstalowaniu drugiego kompletu 2x2 GB podczas godzinnej rozgrywki BF4 dwa razy się wysypał (pojawił się komunikat błędu sterownika graficznego Mantle...). Braku czasu na granie sprawia, że nie mogę rzetelnie ocenić. Dziś wieczorem siądę i pokminię jeszcze i dam znać, co się urodziło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...