Skocz do zawartości

Komputer (asrock z87 extreme 4) sie nie wlacza


Recommended Posts

Jeśli

0. w kontakcie masz wystarczająco dużo prądu i nie wystrzeliło ci zabezpiecznie;

1. podłączyłeś kabel zasilający od sieci energetycznej do zasilacza w obudowie;

2. jeżeli zasilacz ma włącznik na tylnej zewnątrznej ściance, to jest on w pozycji "1" lub "on" czyli włączony;

3. podłączyłeś wszystkie wtyki zasilające od zasilacza do gniazd w płycie; zwykle 2;

4. masz procesor osadzony we właściwym gnieździe we właściwej pozycji z zamontowanym wentylatorem;

5. oprócz procesora osadzoną masz tylko jedną kość RAM oraz podpięty tylko monitor;

6. wcześniej wyciągnąłeś bateryjkę z płyty głównej, odczekałeś właściwą ilość czasu i włożyłeś ją ponownie;

5. uruchamiasz system wciskając przycisk oznaczony kółkiem z kreską na płycie głównej;

a system nie uruchamia się to jest uszkodzony;

:P

Link to post
Share on other sites

U mnie jak ostatnio płyta padła to komp odpalał (wiatraki , dyski itd.) ale nie szedł sygnał do monitora,klawy,myszki i ogólnie biosa nie ładowało ;)

Po zmianie płyty wszystko działa nawet na starym systemie win7 (trzabyło tylko nowe sterowniki płyty i grafy wrzucić)

Link to post
Share on other sites

Nie sądze aby ot tak padła bo ją wyciągnąłeś i przeczyściłeś, wyjmij ją z budy, połóż na jakiejś izolacji (np ta gąbka co ją masz w pudełku po mobo) podepnij wszystko na zewnątrz na pająka i wystartuj płytę jakimś śrubokrętem albo coś, jest wiele rzeczy które mogą pójść źle przy składaniu kompa i to drobnostki, typu że wpadła jakaś śrubka za płyte i robi tam zwarcie albo coś w ten deseń, dlatego lepiej metodą wcześniej podaną sprawdzić

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

No wlasnie mi 2 razy  srubka upadla  z ok 5-7cm na plyte( moze to od teg byc problem?) jutro wezme wyciagne plyte i odpale na stole, jak t nic nie da to co moge jeszcze zrobic? i co jest tego przyczyna?  


 

 

Po zmianie płyty
TYLKO W OSTATECZNOSCI! 
Link to post
Share on other sites

Ja swoją padniętą płytę testowałem tak ,że wyjąłem ją i tylko był procek i ram , podpięty zasilacz , płyta świeciła ,ale nie było obrazu , klawa i mysz nie reagowały (num lock nie świecił).

Jeśli będziesz mieć podobnie to masz 99% ,że płyta wysiadła - u mnie chyba sekcja zasilania ;)

Link to post
Share on other sites

 

No wlasnie mi 2 razy  srubka upadla  z ok 5-7cm na plyte( moze to od teg byc problem?) jutro wezme wyciagne plyte i odpale na stole, jak t nic nie da to co moge jeszcze zrobic? i co jest tego przyczyna?  

 

 

No jak śrubka spadła na płytę wyłączoną od zasilania to nic się nie może stać, no ale nie posądzam Cię o to że płyte przykręcałeś podłączoną do zasilacza bo to by było delikatnie mówiąc niezbyt mądre, daj znać jak już ją przetestujesz poza obudową

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...