Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim dzialę a teraz do rzeczy

Mam problem ze swoim zasilaczem 6 miesięcy temu zakupiłem pc na morelach składaka

 

PC:

i5 4570 box

asus b85m-g

msi gtx 660 twinfrozr iv gaming

corrsair vs 450 (<----to ten problem :D)

silentium PC brutus 410pure black

wd calviar blue 500gb

kingston hyperx 1600mhz cl9

 

 

Więc tak problem jest taki , że gdy odpalam grę siedzę na necie czy nawet komputer stoji bez użytku zasilacz syczy cicho slysze go dopiero wtedy gdy jestem jakies 30cm od niego. Czy to może coś się spalić czy to może jakieś zwarcie? Także gdy go wyłącze jest piszczenie ale gdy już odłączego go z tyłu na off po 3 sekundach znika pisk/syk

 

Czy to grozne ? Coś się spali? Proszę o szybko wypowiedz

Z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

Jesteś w 100% pewien, że to zasilacz a nie inny element w komputerze?

Czy wentylator zasilacza się obraca?
Jeśli się obraca, a dźwięki dobiegają z zasilacza, to najprawdopodobniej jest to wina cewek lub, innego elementu wpadającego w generowany przez siebie rezonans.
Oczywiście może to być oznaka czegoś znacznie gorszego i poważniejszego - ale z drugiej strony, wcale nie musi. Ciężko stwierdzić na odległość ;)
Dlatego, jeśli nie jesteś pewien co to takiego jest - to polecałbym kontakt z działem obsługi klienta (lub działem technicznym) tego sklepu i opisanie im problemu. Komputer posiada gwarancje, wiec powinieneś to skonsultować z obsługa sklepu - jeśli każą wysłać do nich na serwis, warto skorzystać póki jest gwarancja.

Wcale nie musi to oznaczać, że dzieje się coś złego o ile sam dobiegający hałas nie irytuje - jednak, coś takiego nie powinno mieć miejsca i po za słyszanym szumem wentylatora, nie powinny się wydobywać z niego żadne inne dźwięki. Dlatego coś takiego, można jak najbardziej reklamować.
 

Link to post
Share on other sites

 

 

Prawdopodobnie masz gdzieś dziurkę w izolacji przewodu i przez nią ucieka prąd z zasilacza, bo tam jest go dużo. Stąd to syczenie. Po 3 segundach przestaje syczeć bo ciśnienie spada. ;)

Hahahaaha, spadłem z krzesła :D. Nie ma to jak dobre rozpoczęcie dnia. Dziękuję ;)

 

 

 

Także gdy go wyłącze jest piszczenie ale gdy już odłączego go z tyłu na off po 3 sekundach znika pisk/syk

Możliwe, że to jakaś cewka w zasilaczu.

Wiedz, że nawet gdy komputer jest wyłączony, to dalej minimalnie ciągnie prąd z zasilacza (bodajże na linii 5V) i to może sprawiać problemy. Np do zasilania urządzeń podłączanych pod usb.

Dobrze by było jak byś sprawdził na innym zasilaczu (np od jakiegoś znajomego) czy problem dalej występuje by być pewnym w 100%. Jeśli to zasilacz a piszczenie jest dość głośne i uciążliwe, to próbowałbym reklamować go chociaż jeżeli to piszczące cewki to niekoniecznie zostanie on naprawiony, wymieniony.

 

Oczywiście mogło by to też być jakieś lekkie zwarcie ale ten zasilacz posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe i powinien się wyłączyć podczas zwarcia. Teoretycznie można je więc wykluczyć.

Link to post
Share on other sites

Myślę , że z takiego powodu jeśli są tą cewki to nie będę wysyłał jest to słyszalne z 30cm max a z daleka nie więc nie ma się chyba czym martwić. A na gwarancje takiego bzdetu oddawać i czekać miesiąc to nierealne dla mnie. Wiadomo w tych czasach trudno wytrzymać bez internetu , itp jest mi potrzebny.

Nie mam od kogo pożyczyć zasilacza niestety

 

 

Melman1980 ten dzwiek jak offnięty pc słychać takie piiiiiii.... z 30cm lekko słyszalne. A jak gram czy coś to słychać jakby syczenie też niegłośne! Więc napewno to cewki?

Edytowane przez INTELvsNVIDIA
Link to post
Share on other sites

Błagam, używaj normalnej czcionki.

nie :rotfl:

Co do tego syczenia to możliwe , że jest to dysk lub ta kontroka co się pali na płycie głównej lub od zasilania procesora nie moge tego namierzyć ciężko ale bardziej od dysku

Doszłem do wniosku i jestem w 100% nawet w 101% przekonany , że to dobiega gdzies w obrębie dysku twardego.

Dociskałem kable nic nie pomogło i co dziwnego słyszę ten pisk tylko prawym uchem lewym nie:>

Coś groznego jest dodam ze komputer dziala stabilnie tak jak dzialal ...

(MYŁEM USZY XD)

 

 

 

 

 

 

//

Panowie wybaczcie chyba za dużo się tym przejełem patrzyłem na necie ten mój dysk jednak on nie piszczy lecz tak jakby wydawał bardzo słabo słyszalny syk przecież to hdd a ja myśałem , że jakieś zwarcie za dużo się przejołem. Przecież jego głośność pracy to 29decybeli a ten lekko slyszalny syk to norma

 

 

 

 

// ZAMEK //

Edytowane przez INTELvsNVIDIA
Link to post
Share on other sites

Jeśli kiedyś będziesz miał podobny problem, możesz się posłużyć kartonową rolką, na którą były nawinięte ręczniki papierowe (to samo, co zostaje po zużytym papierze toaletowym - tylko znacznie dłuższe). Przykładając jeden koniec do ucha, a drugi do badanego podzespołu, zrobisz coś w rodzaju mikrofonu kierunkowego - odseparujesz dźwięk otoczenia i skupisz się na konkretnym podzespole (by móc ocenić, czy to on jest powodem dziwnych dźwięków). Kartonowa tuba nie przewodzi prądu, więc nie uszkodzi komputera podczas pracy, no chyba, że wetkniesz w łopatki wentylatora...

PS:
"przejołem" piszemy następująco: przejąłem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...