Skocz do zawartości

msi r9 280x gaming


Recommended Posts

zakupiłem nową kartę msi r9 280x gaming,po podłączeniu nic,czarny ekran,nie odpala bios płyty głównej,wiatraki na karcie się kręcą ale nic nie odpala. wszystko podłączone zgodnie z zasadami,czy reklamować kartę? mój zestaw to płyta p67a-gd65 ,2500k-procesor,8gb ram,dysk jeden ssd 240gb,drugi 1tb wd,zasilacz cooler master 650w,kiedy podłączam inną kartę 6950 wszystko chodzi jak należy.proszę o rady.

Link to post
Share on other sites

 

 

akupiłem nową kartę msi r9 280x gaming,po podłączeniu nic,czarny ekran,nie odpala bios płyty głównej,wiatraki na karcie się kręcą ale nic nie odpala. wszystko podłączone zgodnie z zasadami,czy reklamować kartę? mój zestaw to płyta p67a-gd65 ,2500k-procesor,8gb ram,dysk jeden ssd 240gb,drugi 1tb wd,zasilacz cooler master 650w,kiedy podłączam inną kartę 6950 wszystko chodzi jak należy.proszę o rady.

 

Zrób reset BIOSU.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

22 kwietnia ,zdana do sklepu komputronik w miejscowości gdzie kupiłem,ponoć oddali do serwisu msi. Choć karta od nowości była niesprawna nie wymieniono mi na drugą,nie zaproponowano mi też karty zastępczej .Dziś mamy 24 maj ,ani karty ani odpowiedzi,kupiłem w komputroniku dużo części komputerowych,ale ta karta to ostatni zakup w tym sklepie.

Link to post
Share on other sites

a myślisz że ich nie nachodzę, odpowiadają bardzo miło ,proszę być cierpliwym,a co zgodności z umową to towar rozpakowany i podłączony to temu nie podlega,inna sprawa żę jak nie rozpakujesz i nie podłączysz to nie sprawdzisz czy jest sprawny.

Link to post
Share on other sites
a co zgodności z umową to towar rozpakowany i podłączony to temu nie podlega

Ten kit Ci wcisnął sprzedawca z komputronika?

To powiedz mi co w wypadku kiedy towar nie ma gwarancji producenta? Rozpakujesz i nie będziesz mógł tego zareklamować?

Masz 2 lata !! aby reklamować towar jako niezgodny z umową. Sklep woli przyjąć towar na gwarancji bo wtedy gwarantem będzie już producent a nie oni i możesz ich pocałować. Od sklepu już nic nie uzyskasz.

Nawet jak nie chce przyjąć Twojej pisemnej reklamacji na niezgodność z umową, to prosisz delikwenta aby to zapisał na zgłoszeniu.

Pisemną reklamację musi przyjąć zawsze! 

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Może i masz rację,ale w regulaminie komputronik wpisał sobie naprawę, rozpatrzenie sprawy w 28 dni roboczych,czyli 1,5 miesiąca bo w soboty serwisy nie pracują,żecz w tym że od razu zgłaszałem wadę karty to jest na drugi dzień i byłem z tą kartą u nich,a pan kierownik,a to pan zrestuje i aktualizuje bios,a to co innego ,w końcu się uparłem i ich serwisant przyznał mi racje co do wady karty,ale on nic nie może,i odesłał do serwisu msi ,tyle mnie poinformowano. Kupiłem moniotor,za 1100 zł i też miał wadę,wymieniono mi natychmiast,a wadliwy odesłano do producenta,no ale to w innym sklepie.W każdym razie nie polecam ani karty, ani  sklepu.


I o to na ostatni 27 dzień dostałem kartę,ponoć nową ale w starym opakowaniu,no i z 3 letnią gwarancją serwisu tak mi napisali choć nie wiem czy mnie nie robią w konia. Karta nie chodzi poprawnie.W czasie gry w battlefield 4 nawet przy średnich ustawieniach załamuje obraz i wali artefaktami,już nie wiem co robić,postanowiłem jeszcze przeinstalować system,i wszystkie sterowniki,zobaczę co będzie się działo.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Nic z nimi nie tak. To aktualnie sprzedawane karty i jak z każdą generacją będą problemy.

Za 2 lata to samo ludzie będą pisali o serii r9 3xx.

A przestan gadac glupoty. Nie widzialem serii kart zeby tyle problemow z tak duzs ich iloscia bylo zaraz po wyciagnieciu z pudelka. Do tej pory mialem roznie i radki i nv ale ostatnio tylko cenowo te pierwsze sa lepsze bo wykonanie maja jakies bardziej profesjonalne.

Link to post
Share on other sites

 

 

A przestan gadac glupoty.

 

K... używałem dwóch radeonów r9 i żaden nie był wadliwy.

Więc wiem co napisałem.

Sprzedaj i kup gtx a nie wprowadzaj ludzi w błąd że r9 to jeden artefakt.

Naczytałeś się czegoś po różnych forach i teraz z kupą chodzisz. Ogarnij się.

Link to post
Share on other sites

Po cholere obrażasz i atakujesz cwaniaku forumowy?

 

Nie musiałem sie naczytywać, wystarczylo że wpisałem w google "R9 280x problem" i miałem kilka stron roznych for w ktorych była masa postów na temat awaryjności i zawodności tych kart i jeszcze wiekszych problemów z oddawaniem na gwarancje. To prawdopodobnie moja ostatnia karta ze stajni radeonów, mimo że sam osobiście nie mam artefaktów, to wentylator ktorys mi tyrkocze po graniu przez ~20-30 minut mimo że obroty nadal sa niskie.

Link to post
Share on other sites

@Lordani66 wpisz w google: "gtx 770 problem", czy "gtx 760 problem". Wentylator jak wentylator, być może masz karte z marnym chłodzeniem lub była katowana przez byłego użytkownika. Jak masz np. DCU II w radku i nvidii, to uważasz że DCU II w karach zielonych różni sie czymś od tych z AMD? Daj sobie siana człowieku...

Link to post
Share on other sites

DCUII to bardzo dobre chłodzenie. Myślę, że jedno z lepszych dostępnych na rynku i oprócz mocowania i schematu rozmieszczenia chłodzenia pasywnego nie różni się niczym w NVidii i AMD. 

 

 

W kwestii R9 nie wiem kto zawinił, jednak faktem jest, że te karty się psują. NVidia też potrafi zdechnąć, nikt w to nie wątpi. Większym problemem niż awaryjne chipsety jest tutaj podejście producentów kart (mam na myśli  MSI, Gigabyte itp) do roszczeń gwarancyjnych. 

Link to post
Share on other sites

Jak napisałem wcześniej przeinstalowałem system,wsześniej bios wszystko jak należy,stery itd.brak mi już sił i ten drugi przysłany przez komputronik radeon r 9 280x,nawet przy średnich ustawieniach w battlefield 4 załamuje obraz i wali artefakty,nawet przy shogunie 2 w niskich ustawieniach załamuje grafikę,a przy ustawieniach na fuul zawiesza gry ,mój stary his 6950 chodzi o wiele lepiej,idę do tych drani z komputronika pytać co z tym dalej zrobić,bo już mi ręce opadają ,1100 zł wywalone w błoto,nigdy więcej radeona .

Link to post
Share on other sites

Czy karta została sprawdzona przez Ciebie na innym komputerze?

 

Czy karta nie ma przełącznika biosu który być może jest ustawiony na szybkie uruchamianie?

Jeżeli jest tam taki przełącznik spróbuj go przełączyć. Być może jest to rozwiązanie.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

K... używałem dwóch radeonów r9 i żaden nie był wadliwy.

Więc wiem co napisałem.

Sprzedaj i kup gtx a nie wprowadzaj ludzi w błąd że r9 to jeden artefakt.

Naczytałeś się czegoś po różnych forach i teraz z kupą chodzisz. Ogarnij się.

Potwierdzam. Ten pisze co ma problemy, zawsze są problemy z kartami i nie znikną są wadliwe karty w tym świecie i nikt na to nic nie poradzi. Nikt nie tworzy posta że mu działa karta poprostu jest zadowolony, chyba, że jest się takim cwaniakiem jak Funkie, który jest maniakiem Benchamrka i pisze wszędzie gdzie się da xD 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

funki ty chyba nie czytałeś od początku moich przepraw z radeonem r9 280x msi to już druga karta przysłana przez serwis msi,właśnie jestem po rozmowie z szefem sklepu komputronika w moim mieście i jutro ją zdaje do sprawdzenia przez nich,przy pierwszej karcie od razu przyznali mi racje że jest wadliwa,zobaczymy  co z drugą powiedzą,a tak na marginesie to sprawdzałem na drugim kompie i to samo,pod obciążeniem niewielkim w grach doje artefakty i załamuje obraz,gdzie radek 6950 daje radę bez problemu,kartę kupiłem bo liczyłem na lepsze efekty i płynność w grach,widać się przeliczyłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...