Skocz do zawartości

Migracja systemu ze wszystkimi danymi


Recommended Posts

Piszę ten temat informacyjnie,może komuś się przydać.Kupiłem nowy dysk hdd (shdd) i myślałem jak tu przenieść wszystko na nowy,żeby ominąć up......we wgrywanie systemu,sterowników,programów itd.W gogle jest mnóstwo informacji i instrukcji ale są dla mnie zbyt zawiłe i skomplikowane.Po prostu trochę się bałem swojej złości jak nie wyjdzie i stracę parę rzeczy.Szukając znalazłem program Paragon Hard Disc Manager 14 Suite.Mój angielski jest marniutki już ale trochę z opisu zrozumiałem.Zdecydowałem się zainwestować 139 zł i 15 minut po przelaniu forsy miałem numer seryjny i link do programu.Zdecydowałem się na czternastkę bo tylko ona działa z win 8,1 (z pozostałymi oczywiście też).

No i z duszą na ramieniu rozpocząłem migrację.Kosztowało mnie to cztery czy pięć kliknięć myszką i 30 minut gadki z żoną.Na koniec tylko zmiana kolejności botowania i format starego dysku,ok 5 minut.Chodzi na nowym jak złoto.Wszystkie gry i programy działają bez zarzutu.Oczywiście program ma wiele innych bardzo przydatnych funkcji.Kończąc chcę zaznaczyć,że TO NIE JEST REKLAMA.To jest tylko opis mojego doświadczenia z pracy na tym programie.I jeszcze jedno.Program obsługuje wszystkie rodzaje dysków HDD,SSD....i migrację między nimi.

Link to post
Share on other sites

Mogłeś wrzuci zapytanie tu na forum i nie koniecznie musiałbyś wydawać kasę na płatny program. Wystarczyłby ten soft http://www.dobreprogramy.pl/Partition-Wizard-Home-Edition,Program,Windows,15710.html i po sprawie. Do tego program jest całkowicie darmowy. Sam używam i nie stwarza problemów prócz tego, że nie jest po polsku co mnie osobiście nie przeszkadza. A za 139 zł mogłeś sprawić żonie jakiś prezent lub wykorzystał kasę na inny cel np. tankowanie samochodu. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

System nie ma znaczenia. Można do tego podejść inaczej są aplikacje do robienia backup-ów,obrazów dysku, kopii zapasowych. Wszystko jedno chodzi tylko o to żeby skopiować całą partycję i wrzucić w miejsce docelowe. Używając Acronisa czy innego programu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...