Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Jaki będzie najlepszy laptop głównie do obróbki graficznej (3ds max i After Effects) i czasem do pogrania w coś typu GRID 2 do 5500 zł? Ważny jest dla mnie 4-ro rdzeniowy procesor, karta graficzna obsługująca Cuda i minimum 8GB ramu. Matryca 15 lub 17 cali, matowa. Laptopa kupuję na studia więc będzie używany w domu i w szkole. Fajnie byłoby znaleźć coś z dyskiem SSD (minimum 128 gb).

Co myślicie o tym:
http://www.x-kom.pl/p/181297-notebook-laptop-17-3-msi-gs70-stealth-i7-4700hq-8gb-1000-gtx860m-msata.html?partnerid=100867946&sm12=MTI=&ts=1397764269&token=815af1f321cb7e774144d67f164d7d37

lub o tym:
http://www.x-kom.pl/p/176272-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-apache-pro-i7-4700hq-8gb-1000-dvd-rw-gtx860m.html?partnerid=100867946&sm12=MTI=&ts=1397764269&token=815af1f321cb7e774144d67f164d7d37

 

Przeczytałem też, że warto poczekać do premiery nowych Asusów G750 z nowymi Nvidiami. Problem, że nie wiem kiedy je wydadzą, a z kupnem trochę mi się spieszy. Nie wiem też jaka może być ich cena.
A może jakaś dobra oferta używanego Macbooka pro?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

I po co konkretnie ten gejmerski GTX870M do 3dsMAX'a? Do podgrzewania procesora? Do projektów na poziomie 3-7Mpoly w ogóle wybrałbym lapka z integrą. Nie komentuj rzeczy, o których nie masz żadnego pojęcia.


Czyli Asus , Clevo albo Alienware

I do tego konstium wojownika power rangers. Do są gejmerskie zabawki dla dzieci, a nie lapki do pracy. Clevo jeszcze ma przynajmniej jakiś design na poziomie, ale Alien i Asus to patologia.

Link to post
Share on other sites

Autor przecież wspomniał "Pewnie, że nie zabawkę. Nigdy nie kupowałem laptopa, więc się w tym kiepsko orientuję."

 

Także wałkowanie tematu GPU jest ślepą uliczką. Autora powinien zadowolić sprzęt który ma wysoką kulturę pracy i jest niezawodny. Moi koledzy na studiach pokupowali zabawki do gier (MSI) i plują sobie w twarz.

Link to post
Share on other sites

Ten OpenGL viewport w AE można śmiało zignorować. Tak akceleracja to jedynie gadzet a OpenGL 2.0 działa na GPU dekadę wstecz.

GPGPU na AE to jedynie kilka efektów na krzyż. Zbytnio bym na to nie traktował jako karty przetargowej.

Co do samego optimusa nV to trudno być z niego zadowolonym. Nieużywane GPU jedynie działa z wolnym taktem, ale wciąż zjada baterie i podrzewa laptopa. Na dodatek zupełnie bez powodu potrafi wrzucać wysokie takty. U siebie w Thinkpadzie W530 jak wyłączę całkowicie Quadro K2000, to mam ponad godzinę więcej pracy na baterii i jakieś 10°C mniej na CPU. Jakbym nie potrzebował Quadro do pracy, w ogóle bym nie kupował konfiguracji z dedykowanym GPU.

Integra Iris pro powinna pozwolić na pracę do ~10-15Mpoly wiec wystarczająco do większości projektów komercyjnych.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien co do gejmingowych laptopów. Cały czas się zastanawiam czy 2-rdzeniowy Macbook z Intel Iris nie byłby lepszy :/. Apple mają dłuższy czas na życia baterii i cieszą się ogromną popularnością wśród dużej ilości osób zajmujących się obróbką filmów i obrazów, przez co wydają się być do tego celu bardzo dobre. Myślałem o jakimś Macbooku Air lub Pro, może nawet nowym. Problem w tym, że nigdy nie miałem Maca i nie jestem w stanie sprawdzić, czy rzeczywiście byłby szybszy od proponowanych laptopów.

Wpadłem dziś na inny pomysł: mógłbym zrobić domową stację za 4000-4500 zł z Quadro (niestety nie mam pojęcia którego wybrać), 8-mio rdzeniowym AMD lub jakąś i5-ką i 16 GB ramu. Limitem byłby zasilacz- maks 500W, ponieważ najpewniej będę studiował za granicą i nie będzie mnie stać na rachunki za prąd. Do tego dokupiłbym laptopa za 1000-1500 zł (coś z i5, integrą, 4-8gb ramu i dyskiem SSD). Czy taka opcja byłaby lepsza? Jak złożyć taki zestaw? Nigdy nie składałem nic z kartami do zastosowań profesjonalnych.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Edytowane przez KubaG
Link to post
Share on other sites

Macbook air do 3dsMAX :o 2 rdzenie do tej pracy to idiotyzm do kwadratu, a 3ds pod OSX nigdy nie istniał i nie zapowiada się na zmianę sytuacji. Mac nigdy nie cieszył się popularnością u projektantów 3d.

Nie ma żadnej różnicy wydajnościowej na korzyść Mac'a. Jesteś ponad dekadę do tyłu. Czasy power pc skończyły się wieki temu.


AAE w CS6 wykorzystuje CUDA więc działa tylko z Nvidią

 Akceleracja GPGPU jest opcjonalna i bardzo ograniczona pod względem liczby wspieranych efektów. Można sobie darować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...