Skocz do zawartości

Problem z GTS250


Recommended Posts

Witam.

Nabyłem używanego GTS250(asus ENGTS 250 DK/DI/1GD3/WW).Po zamontowaniu karty w komputerze i zainstalowaniu sterowników ze strony nvidia,system uruchamia się,a następnie obraz na ekranie monitora robi się czarny.Karta ta pracuje stabilnie tylko ze sterownikami z orginalnej płytki dołączonej w zestawie(wersja tych sterowników to: 191.07 WHQL),a najlepiej z dołączonymi jeszcze programami od asusa-SmartDoctor i GamerOSD.Pobranie,tylko trochę nowszej wersji powoduje,że na ekranie pojawiają się dziwne "znaczki",albo "sterownik przestał działać,ale odzyskał sprawność",albo system próbuje wystartować do momentu załadowania pulpitu i restartuje się-Mój system to Vista Home Premium 32bit.

Czy ta karta może być uszkodzona?Poprzednia 9600gt działa stabilnie i nie miałem z nią nigdy problemu.

Proszę o pomoc,a może ktoś miał podobne problemy z tą kartą.

Link to post
Share on other sites

Instalowałem,zarówno najnowsze jak i tzw.archiwalne.Czym nowsza wersja sterownika tym więcej problemów.Tylko dlaczego stara karta 9600gt oraz gt220 -obie od Gainward ich nie mają.Jeszcze jadno,w menadżerze przy karcie asusa pojawia się ASUS Other Device.Co to jest?

Link to post
Share on other sites

Nie jesteś osamotniony z problemem dotyczącym GTS-250 na Vista/7 z tego co wyczytałem.

Spróbuj zaktualizować biblioteki: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.Zainstalowałem biblioteki które wskazałeś,jednak to nie pomogło.Nataomiast ze strony Asusa,gdzie jest specyfikacja tego modelu pobrałem sterowniki,które oni zaecają do tej karty.Efekt jest taki,że karta działa stabilnie tylko do wersji nv25944- czym wyżej, tym więcej błędów widocznych na ekranie,np.dziwne znaczki  w polu adresu przeglądarki-kwadraty itp.Test przeprowadziłem na viście i na w7.Skoro Asus podaje na swojej stronie wyższe wersje sterowników do tej karty to chyba je testował.Więc,czy według Ciebie karta może być uszkodzona?

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że Asus nie zadaje sobie trudu testowania.

Może masz możliwość przetestowania karty u kumpla?

Jaka jest reszta konfiguracji, szczególnie zasilacz?

Moj zasilacz to corsair vs450.Reszta:Płyta Gigabyte ep 43ud3l,c2d e7400 i 4x1gb kingstona.Jeśli chodzi o sprawdzenie karty na innym komputerze,wiąże się to z przełążeniem zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...