Skocz do zawartości

Rozdzielczość a wydajność w grach


Recommended Posts

Witam, 

mam pytanie, mianowicie jak wpływa rozdzielczość na spadki fps. Na angielskim forum wyczytałem, że przy niskiej rozdzielczości większość pracy przechwytuje procesor, przez co karta graficzna używa swojej pełnej mocy i przy większej rozdzielczości powinien np.BF4 lepiej działać. 
Zastanawiam się, czy u mnie większa rozdzielczość wpłynie pozytywnie na fps. Nie moge tego testować gdyż mam monitor z maksymalną rozdzielczością 1280x1024 i testowanie wiązało by się z wydaniem pieniędzy, co uczynię gdy się okaże, że to ma jakiś dobry wpływ. 





Win 8.1 Pro 
AMD FX-4100 Quad Core processor 3,60 GHz 
Gigabyte HD7950 3GB 
8 GB RAM 1600MHz 
OCZ 650W 
płyta główna: MSI760gm-p21 FX

Link to post
Share on other sites

Pomyśl logicznie

Niższa rozdzielczość = mniejsze obciążenie grafiki.

Wyższa rozdzielczość = większe obciążenie grafiki.

Jeśli ją zwiększysz to tylko bardziej obciążasz grafikę przez co klatki polecą w dół.

 

Jeśli procesor jest za słaby to zmiana rozdzielczości wcale nie pomoże, bo to nie grafika a procesor jest problemem.

Może minimalnie pomóc zmniejszenie, ale na pewno nie zwiększenie rozdzielczości...


Powiedz mi jeszcze dlaczego to takiej grafiki dałeś tak słabiutki procesor?

W twoim wypadku możesz dać najwyższą rozdzielczość i wysokie detale, ale gra będzie działać podobnie jak na niskich.

Grafika wyrabia ze swoimi zadaniami, a procesor nie.

Link to post
Share on other sites

Dokupuje powoli części do PC, tak się złożyło, że był czas na grafikę i kupiłem HD7950, a procesor narazie został. Zbieram na Intela


bazuje na tym poście "your playing at 1280x1024? and your using dx11....try mantle and up your res...the lower the res...the more the game will lean on the cpu instead of gpu...also windows 8 if you aren't already using it"

z forum battleloga  http://battlelog.battlefield.com/bf4/forum/threadview/2979150493896140630/

Edytowane przez Katriel
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...