Skocz do zawartości

Wymiana Audigy 2 ZS


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lwses,

Recommended Posts

Rozważam zakup dwóch kart do SLI, lecz port PCI, w którym siedzi obecnie Audigy 2 ZS Gold musiałby się zwolnić, a nie wiem czy takie wydatki będą się kalkulować.  I tu moje pytanie - jaka karta mogłaby zastąpić Audigy pod gniazdo PCIE X1 i jak wyglądałoby to cenowo? Integra oczywiście odpada, nie potrafi ogarnąć głośników, a co dopiero słuchawek, z których korzystam wieczorem ;) W karcie przypadła mi do gustu dynamika dźwięku (sam dźwięk nie jest sztucznie sterylny, a daje raczej ciepłe, analogowe brzmienie) oraz takie dodatki jak dobre EQ i sterowanie niskimi tonami, które zwłaszcza przydają się w przypadku korzystania ze słuchawek (dosyć płaskie pasmo).

Link to post
Share on other sites

Pomysł z kartą na usb nie jest zły. Jak wypada ta maya w porównaniu do ZS? Z2300 na integrze grały paskudnie, Audigy ładnie je kontroluje i jest różnica "niebo a ziemia", zwłaszcza jeśli chodzi o niskie i wysokie tony.

Link to post
Share on other sites

Maya oferuje raczej brzmienie neutralne/zimne więc jeżeli głośniki mają podobną specyfikę to efekt się pogłębi. Jednak w porównaniu do Audigy oferuje szerszą scenę a przy tym dobrze nie brakuje ani basu ani wysokich tonów - po prostu jest wszystkiego po trochu w odpowiednich proporcjach. O porównaniu do "integry" - bez komentarza. Do 200 zł bardzo korzystny zakup jako zewnętrzne źródło dźwięku.

Link to post
Share on other sites
zwłaszcza jeśli chodzi o niskie i wysokie tony.

 

 

Których w tym zestawie nie ma. A jak się włączy upiększacze dźwięku w postaci Crystalizerów czy innego badziewia to już nie jest naturalny dźwięk.

 

W tej cenie można wyrwać X-Fi Titanium bo ta wyżej podana to chłam. Jest to nic innego jak Audigy SE

http://www.anpo.republika.pl/sb0410/live-inne2k.jpg

 

Do słuchawek dyskretna karta muzyczna jak najbardziej. Do tych pierdziawek wystarczy integra.

 

EDIT:

 

Maya gra płasko, nie ma basu.

Link to post
Share on other sites

Titanium do 200 zł raczej nie dostanie. Extreme Audio pewnie lepszy nie jest od tej co ma ale jeżeli życzył sobie na PCIE... Jednak jako zamiennik dla "integry" to jest też jakaś opcja.

 

Co do Mayi to zgodzę się że karta bardziej pod słuchawki niż do jakiegoś mocnego grania. W moim odczuciu basu wystarczyło - zależy od też gustu muzycznego.

Link to post
Share on other sites

Rozważam zakup dwóch kart do SLI, lecz port PCI, w którym siedzi obecnie Audigy 2 ZS Gold musiałby się zwolnić, a nie wiem czy takie wydatki będą się kalkulować.  I tu moje pytanie - jaka karta mogłaby zastąpić Audigy pod gniazdo PCIE X1 i jak wyglądałoby to cenowo? Integra oczywiście odpada, nie potrafi ogarnąć głośników, a co dopiero słuchawek, z których korzystam wieczorem ;) W karcie przypadła mi do gustu dynamika dźwięku (sam dźwięk nie jest sztucznie sterylny, a daje raczej ciepłe, analogowe brzmienie) oraz takie dodatki jak dobre EQ i sterowanie niskimi tonami, które zwłaszcza przydają się w przypadku korzystania ze słuchawek (dosyć płaskie pasmo).

Najszybciej to Xonar DX ale do tych głośników poprawa będzie mała, jak nie bardzo mała, aczkolwiek zmieni się nieco charakterystyka brzmienia względem Audigy na bardziej wyrównane, analityczne brzmienie z większą ilością góry i średnicy no i bas bardziej kontrolowany. Ciekawe są tez co niektóre przetworniki,(FiiO) ale to nieco droższe rozwiązanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@adivxv5 zwyczajnie nie chcę kupić nic gorszego niż ten Audigy, a samą zmianę wymusza ewentualne SLI :) Asus w sterownikach ma EQ? Moje Technicsy mają płaskie pasmo pomocne w kilku rzeczach, ale w grach trzeba im podbić niskie tony, by dodać dynamiki. Wzmacniacz podpinam światłowodem (SU-V90D), tak więc tu wystarcza mi surowy sygnał z integry :)
 

Do tych pierdziawek wystarczy integra.

 

Nie wiem jak z twoim słuchem, ale różnica integra/audigy w moim odczuciu jest bardzo duża ;)

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem jak z twoim słuchem, ale różnica integra/audigy w moim odczuciu jest bardzo duża
 

 

Z moim słuchem jest wszystko OK.

http://pagemac.com/azure/images/speaker_measurements/z2300.png

 

Z powyższego wykresu wynika, że głośniki te nie grają. A jak już wcześniej wspomniałem, używanie Crystalizerów i innych korekcji dźwięku wcale nie polepszy ich właściwości akustycznych.

Link to post
Share on other sites

http://pl.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Gaming_and_Entertainment_series

 

Różnica to w bajerach i za to płacimy.

Dzwięk z kolumn w moim teście kart wypada praktycznie nie zauważalny,musielibyśmy się wsłuchiwać by wyłapać różnice.

Podobnie DX/DG/Integra - na głośnikach dwa pierwsze większa głębia i bas,ale nie jest to duża różnica w stosunku do integry bo ta też ładnie brzmi.

Słuchawki - tu jest podobnie w DX/DG po za bajerami do dzwięku.Najgorzej wypada integra.

Link to post
Share on other sites

@Lukson mi nie chodzi o to jak grają te głośniki, a różnica między integrą a takim ZS. W mojej płycie integra jest zwyczajnie słaba, być może przy innej byłoby lepiej. A jedyne co zmieniałem w sterownikach to lekkie podbicie góry o 2dB.

@Iwses czyli brać tańszą DG? Dla mnie im mniejsze koszty, tym lepiej ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Moim zdaniem te różnice dzwięku między tymi kartami nie są warte dopłaty ok150zl do DX.

Nie jesteś audiofilem a ten podejrzewam,że nie zainteresował by sie nawet DX patrząc na dobre parametry, w sumie zamiast drogich kart dzwiękowych wolałbym DAC/DAC z wzmacniaczem sluchawkowym,wracając do tematu DG ci w zupuełności wystarczy ba powinieneś być zadowolony i chociaż nie jest to karta z wyższej półki to jak za te pieniądze (nowa) to b.dobry produkt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Maya gra płasko, nie ma basu.

Słyszałem i potwierdzam, gra płasko i nic nie podbija sztucznie, całe spektrum jest po prostu bajkowe ale na pierdziawkach Crative/Logitech nie usłyszysz różnicy bo one w każdym zakresie mają schody po 4db (3db to dwukrotna różnica w poziomie głośności). Wiec jak brak basu to najpewniej winne Twoje grajki są.

 

Maya będzie świetnym wyborem jeśli masz wzmacniacz +kolumny (kolumny z prawdziwego zdarzania :)).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...