Skocz do zawartości

Czy opłaca mi się wymiana routera.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Didox,

Recommended Posts

Witam, posiadam  router TL-WR340G, w mieszkaniu 68m2 z internetem 16Mb/s od Vectry.

 

Do tej pory router rozdzielał sygnał 1x po kablu i 1x przez wifi, teraz dochodzi 2 komputer przez wifi, do tego wykupiłem sobie TV przez internet i zależy mi na zmaksymalizowaniu przepustowości.

 

Dodam, że do tej pory wifi na moim routerze nie jest zachwycające, wystarczy przejśc do drugiego pokoju a już tracę 1-2 kreski, aczkolwiek działa stabilnie.

 

I teraz moje pytanie czy opłaca mi się wymienić router na lepszy [tak do 200zł było by super]? Różnica będzie zauważalna na kablu / wifi ?

 

Pytanie sytuacyjne ponieważ u mojej dziewczyny w mieszkaniu będzie vectra i tak myślałem żeby oddać jej mój router a sobie sprawić lepszy. Tylko czy jest sens tak kombinować :P

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na pytanie Twoje odpowiem Ci po moim doświadczeniu.

 

Mam router Dlink Dir-300 również był problem z zanikiem sygnału. Nie w całym mieszkaniu był zasięg, a jak był to 2 kreski max (inny pokój aniżeli 'pokój routera'). Problem rozwiązałem poprzez kupno anteny dookólnej o mocy 12 dBi za 30 zł. Teraz w najdalszych zakątkach mieszkania sygnał to minimum 3-4. 

 

Także zanim porwiesz się na wymianę routera spróbuj z anteną ;)

 

Bo kilka urządzeń dla nawet słabego routera to nie tragedia.

 

Edit:

Na routerze chodzą 1 komp przez kabel, 1 przez wifi, 1 smartphone oraz 1-2 netboków.

 

Internet również z Vectry tylko trochę większy pakiet.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...