Skocz do zawartości

msi ge70 2oe-093xpl wymiana procesora, dysku oraz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zaba0097,

Recommended Posts

Witam,
Jestem posiadaczem laptopa msi ge70 2oe-093xpl, ostatnio zastanawiałem się nad jego wymianą, aczkolwiek wpadłem na pomysł aby wymienić nie laptopa, a parę bebechów by posłużył mi te 2 lata więcej.


a więc: MSI 2OE 093xpl
Procesor: i5 4200M
Chipset:intel HM87(Socket G3)
Karta graficzna: Nvidia GeForce 765M
dysk: HDD 750Gb
Ram:8Gb

Mój plan działań:
1. wymiana procka na i7 4900QM
2. wrzucić ssd na system 250Gb
3.dorzucić dwie kości Ram 4 Gb (ale niekoniecznie)

Głównie laptop przeznaczony będzie do wielozadaniowości gdyż jestem teraz na zajęciach zdalnych (parę programów na raz), oraz chciałbym by nie włączał się 3 min tylko szybciej i oczywiście po całym dniu chwila relaksu przy cs:go, gta v i fifa21(lecz tutaj grafika będzie już niedomagać) może wskoczyłyby trochę bardziej wymagające tytuły.

I tu moje pytanie do was forumowicze jak sądzicie czy warto jeszcze pchnąć trochę pieniążka w tego "dziadka" czy odpuścić sobie jakiekolwiek działania, sprzedać go, dołożyć i kupić coś sensowniejszego?

Link to post
Share on other sites

Gra całkowita nie warta świeczki. Ok, wymienisz proc, ale pamiętam, że chłodzenie zostanie stare, więc średnio się opyla.

SSD możesz sobie nawet teraz kupić i przerzucić do nowego kompa. Koszt takiej mx 500 to nie więcej jak 280 zł, a dzięki niej przynajmniej komp będzie się szybciej włączał plus programy będą odpalać się szybciej. RAM możesz dodać, ale jakąś używkę, bo zakładam, że skoro jesteś studentem i siedzisz w domu to większość rzeczy robicie na teamsach, a one mocno siedzą na ramie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czyli ram i ssd tak ale procesor nie warto bo grzanie? 

a jakaś dobra podstawka nic nie zdziała rozumiem? 

Większość podstawek to pic na wodę. Plus też jest ważne jak jest system czerpania powietrza. Jeśli twój lapek zaciąga powietrze od spodu, to może i taka podstawka być poprawiła temperatury, ale to wciąż gra nie warta świeczki. Tym bardziej, że proc kosztuje około 4 stówek, więc średni biznes

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym laptopie masz 2 sloty na pamięć. Jeżeli chciałbyś mieć 16GB musiałbyś zainstalować 2 moduły po 8GB. Jeżeli obecnie masz jedną kość 8GB (w co wątpię) to wystarczyłoby dokupić drugą. Jeśli jednak masz 2x4GB to musiałbyś kupić komplet 2x8GB.

 

Co do procesora to musiałbyś szukać czego z TDP 37W. Seryjne chłodzenie może nie poradzić sobie z odprowadzeniem ciepła z mocniejszego procesora. Podkładka nic nie da. Procesory 4 rdzeniowe z takim TDP to np. i7-4702MQ ale wydanie 500zł na taki upgrade chyba mija się z celem.

 

SSD jak najbardziej opłacalne i wręcz konieczne. Zacząłbym właśnie od tego. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze w takim razie zakupię ssd tylko mam jeszcze pytanie jaki ssd, jeżeli dobrze widzę to mam miejsce na dwa ssd pod m.2 ? czy wymienić dysk pod sata?
i faktycznie mam tylko dwa wejścia a kości 8mb nie są dosyć tanie więc jeszcze się zastanowię.
W zasadzie z tego wszystkiego nie wiem czy nie złożyć sobie taniej mocnej stacjonarki jak miałem bawić się w dokładanie tego wszystkiego do lapka, czy zestawię coś do 2000, jak myślicie czy będzie wydajniejsze niż te msi co mam w tej chwili ?W0rhR2M.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...