Skocz do zawartości

Problem z moim PC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam , mam problem z moim PC mianowicie mam mało FPS w grach szczególnie chodzi mi tu o CS:GO jest to niecałe 200 FPS z spadkami poniżej 100 na średnich ustawieniach.
Proszę o pomoc , podpowiedź czy jest to kwestia słabego sprzętu ? czy może któregoś z podzespołów.

Poniżej wymieniam moje podzespoły:

 

Procesor :AMD RYZEN 1600 3,2 - 3,7 Ghz

Karta Graficzna: Nvidia GeForce GTX 1660 VENTUS XS

System Operacyjny: Win 10 /64 Bit

Pamięć RAM: Pamięć ADATA XPG GAMMIX D10, DDR4, 16 GB, 2666MHz, CL16

Płyta Główna: Gigabyte AB350M-DS3H-V2-CF

SSD: Dysk SSD Plextor M9PeG 256 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (PX-256M9PeGN)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Procesor podkręcony? Jakie chłodzenie na nim? Ram w 1,2 czy 4 modułach? Profil XMP włączony w biosie? Jaka rozdzielczość i ustawienia?

Procesor nie podkręcany,  chłodzenie standardowe bez dodatkowych radiatorów ( Temperatura procesora w spoczynku 25-40 stopni , w obciążeniu 40-6-) w biosie nic nigdy nie było zmieniane ,RAM w 2 modułach . Jeśli chodzi o ustawienia to wszystko na średnie / niskie ( z wyjątkiem cieni które są ustrawione na wysokie )

Edytowane przez btrbtr
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

w biosie nic nigdy nie było zmieniane

Więc należy wejść do biosa i włączyć profil XMP 2666 c16 dla pamięci RAM, a jeśli się da to najlepiej je podkręcić do 2933mhz. Te spadki są prawdopodobnie z powodu wolnego ramu, bardzo możliwe że działa na 2133mhz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żadnych problemów z utratą pakietów :)

SS:
68fgh49gk139_t.jpg


Więc należy wejść do biosa i włączyć profil XMP 2666 c16 dla pamięci RAM, a jeśli się da to najlepiej je podkręcić do 2933mhz. Te spadki są prawdopodobnie z powodu wolnego ramu, bardzo możliwe że działa na 2133mhz.

Czy jesteś w stanie opisać jak zrobic to na moim biosie ?

Edytowane przez btrbtr
Link to post
Share on other sites

Okej, dzięki za pomoc sprawdziłem teraz po OC RAMU

==========================================================================
# FPS Benchmark v1.01 - 01:43:140
==========================================================================
- Test Results Below:
 
Average framerate: 273.18 FPS
  ( Przy najwyższych ustawieniach) :)
Link to post
Share on other sites

Test w tm5 załatwia temat z 10 min na 99%. Jak tam nie wywali to znaczy że jest stable - przynajmniej natenczas.  :D

 

Pięknie Ci tu kolega @Żbiku pomógł, ja natomiast Cię wypunktuje jeszcze za ten procesor na stocku.... bo gdzie jak gdzie ale przy zen1. (pierwsze generacja) trzymanie procka na stocku to marnotrawstwo jeśli chcesz mieć jak najlepszy wynik w CS:GO.

 

Zainwestuj 100-150zł w chłodzenie powietrzne typu Gelid Phantom/Fortis3 (przyda się nawet po modernizacji w przyszłości) i podkręć tego procka do 3.9, jeśli miałbyś możliwość zmiany za niewielkie pieniądze ramu na coś min.3200 to też to zrób, nie zawsze kontroler zen pozwoli na wiele więcej niż 3200 ale warto spróbować.

Te procki jak sam widzisz dostają niezłego kopa z szybkimi pamięciami.

 

Po tych zmianach oraz lekkim OC twojego 1660 na low+ te niezbędne bajery, powinno być już dość FPS abyś był w pełni usatysfakcjonowany  ;)

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem TestMem5 nie wyskoczył żaden błąd.

@pendzel_3 dzięki za pomoc postaram się to ogarnąć :D

@zbiku90 w szczególności dziękuję tak jak mówiłes fps sie poprawiły a co chyba najważniejsze nie ma spadków poniżej 100 stabilne :D


A i jeszcze pytanie , czy normalne jest takie zużycie pamięci w spoczynku?  :co:
8b156caab453.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...