Skocz do zawartości

100MB/s zamiast 1GB/s


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Cześć, mam problem z moim internetem na komputerze. Około tygodnia temu monter z Netii zamontował internet ze światłowodem 500MB/s. Problem polega w tym że zamiast prędkości około 500MB/s mam zaledwie od 90 do 98, wiem że pełnej prędkości nie osiągnę ale bez problemu po światłowodzie powinna być na spokojnie prędkość powyżej 300/350. Kabel mam 5 metrowy 5e który idzie z routera adv VV 5822.

                                                  https://www.fotosik.pl/zdjecie/c991eea4b7cb83c7

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

2 rzeczy do sprawdzenia.  

 

pierwsze to zobacz jaką prędkość wynegocjowała karta sieciowa w PC. 

wejdź w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe i kliknij dwukrotnie lewym na kartę sieciową i zobacz co pisze przy "Szybkość:" 

 

drugie to zaloguj się na router i zobacz jakie połączenie wynegocjował router na porcie WAN.

 

 

u mnie ustawienia prędkości portów są w Strona główna >> Ustawienia >> Połączenia sieciowe >> Port Ethernet

tu możesz wymusić 1 Gbps. Jeśli by zerwało internet, to znaczy, że coś jest nie tak, między WAN-em, a ich najbliższym switchem. 

 

wydawało mi się, że mogłem podglądnąć prędkość wynegocjowaną dla portu, ale teraz tego nie widzę. Może to w innym routerze było. 

 

EDIT: ok widzę zdjęcia. widzę, że masz 100Mbps z routera do PC. Czyli albo przewód jest beznadziejnej jakości, albo coś się stało po stronie routera, lub PC. 

 

spróbuj wymusić na PC połączenie 1Gbps. (na PC, bo jak stracisz łączność, to nadal masz dostęp do ustawień, nie wiem czy masz jeszcze jakieś urządzenie aby się na router dostać )

 

prawym na kartę sieciową -> właściwości -> zaawansowane -> speed & Duplex 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym 1 to ciągle 100.

 

A w 2 na pierwszym porcie

https://www.fotosik.pl/zdjecie/aae7df3965518a7b

 

Tylko jak wybieram te 1000mb/s to się nie zapisuje ciągle zostaje 100mb/s.

 

EDIT: speed & Duplex mam ustawiony na 1GB/s bo już tam próbowałem możliwie że z kablem jest coś nie tak,bo to jeden z tańszych. Mam tutaj drugi kabel 1.5 metra spróbuje go podłączyć do routera i może wtedy coś zadziała.

Edytowane przez R3MYY
Link to post
Share on other sites

Tak 5 port jest ustawiony na 1000. 

 

EDIT: Wszystko jasne kabel 5 metrowy był chu.... jakości podłączyłem  ten lepszy z dekodera i internet śmiga ponad 450mb/s, dzięki za pomoc. W media lub rtv znajde jakiś średniej jakosci kabel 5metrowy do 30 zł ? 

Edytowane przez R3MYY
Link to post
Share on other sites

z patchcordami jest strasznie trudno kupić coś fajnego, mam na myśli miedź. 

Najlepiej kupić kategorię wyżej, czyli CAT 6 i tak będzie pewnie na aluminium, no ale powinno działać. 

 

Sam miałem raczej problemy powyżej 15 metrów z aluminiowymi przewodami 5e, jeśli chodzi o nowe kable. 

 

Oraz nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie, co się wyświetla przy "Szybkość:"  ?

Jeśli wymusisz 1Gbps to powinno wymusić 1Gbps mimo błędów i co najwyżej pokazywać błąd połączenia, czy jego brak, nie powinno być sytuacji w której po wymuszeniu 1Gbps, dla karty sieciowej, jest tam coś innego. 

 

 

EDIT: ok, widzę że edytowałeś wcześniejszy post i nie widziałem twojej odpowiedzi... 

 

co do kabla, to za 30zł kupisz CAT 7 na czystej miedzi 5metrów https://www.ceneo.pl/95278577 

więc dość drogo te kable w euro są. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z patchcordami jest strasznie trudno kupić coś fajnego, mam na myśli miedź. 

Najlepiej kupić kategorię wyżej, czyli CAT 6 i tak będzie pewnie na aluminium, no ale powinno działać. 

 

Sam miałem raczej problemy powyżej 15 metrów z aluminiowymi przewodami 5e, jeśli chodzi o nowe kable. 

 

Oraz nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie, co się wyświetla przy "Szybkość:"  ?

Jeśli wymusisz 1Gbps to powinno wymusić 1Gbps mimo błędów i co najwyżej pokazywać błąd połączenia, czy jego brak, nie powinno być sytuacji w której po wymuszeniu 1Gbps, dla karty sieciowej, jest tam coś innego. 

 

 

EDIT: ok, widzę że edytowałeś wcześniejszy post i nie widziałem twojej odpowiedzi... 

 

co do kabla, to za 30zł kupisz CAT 7 na czystej miedzi 5metrów https://www.ceneo.pl/95278577 

więc dość drogo te kable w euro są.

Elegancki kabelek a chciałem się wybierać do euro ^^ Zamówię ten co wysłałeś i będzie śmigać elegancko, dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...