Skocz do zawartości

Upgrade komputera.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kombajn,

Recommended Posts

Planuję upgrade mojego pc do około 2000 zł. Co wymienić żeby uzyskać lepszą wydajność i móc grać w wymagające tytuły?

Używam komputera do grania oraz do pracy.Myślę nad wymianą procesora na wydajniejszy. 

 

Specyfikacja:

 

procesor:AMD Ryzen 5 2600x

karta graficzna:GTX 1660ti 

ram:crucial DDR4 2x8GB 3000MHz

zasilacz:Silentium PC 600w Vero M2 Bronze

płyta główna:Gigabyte B450 AORUS PRO

obudowa:Silentium PC signum SG1X TG RGB

chłodzenie:SilentiumPC Fera 3 RGB HE 1224

SSD:Goodram 256 GB

HDD:WD BLUE 1TB

Edytowane przez MaxPROboszcz
Link to post
Share on other sites

Jaki masz monitor, jakie gry, jaka praca?

W grach ogranicza cię gpu.

Tak na prawdę sprzedając 2600x i 1660 możesz zmienić i cpu i gpu.

Narazie mam monitor full hd 144hz ale w przyszłości planuję zakup monitora 4k 144hz jak stanieją z czasem.Gram w takie tytuły jak bf 5, assasin creed odyssey i origins,wiedzmin 3,star wars jedi:Fallen Order, NFS Heat itp.A jeśli chodzi o pracę to czasami zrobię coś w exelu lub w wordzie.Mam pytanie o to czy nowe ryzeny 4000 posiadałyby wsparcie dla mojej płyty głównej i czy wymiana na taki procek miała by sens?I jeszcze czy miałbym aktualizować biosa na starym procesorze czy już na nowym?

Edytowane przez MaxPROboszcz
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Upgrade z 2600X na 3600 już miałby sens ze względu na spory skok wydajności pojedynczego rdzenia. Seria 4000 zapowiada się dobrze i powinny być dalsze znaczące wzrosty wydajności, ale czy chipset B450 je obsłuży to w tej chwili wróżenie z fusów. Teoretycznie pewnie tak, ale co zrobią producenci płyt głównych zobaczymy. B450 przystosowali gremialnie do Zen2 bo w chwili premiery nie było płyt B550. No ale teraz już są. 

Ja bym na twoim miejscu spokojnie poczekał do stycznia wtedy będzie już dłuższa chwila po premierze Ryzenów 4000, RX 6000 i RTX 3600 no i powinny się do tego czasu ustatkować dostępność i ceny. No a w styczniu często gęsto są poświąteczne przeceny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...