Skocz do zawartości

Lenovo G50-80 dziwny zniekształcony obraz oraz znikające litery w tekscie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Cześć
Ostatnio zmieniałem dysk na ssd i aktualizowałem Lenovo G50-80 (i5-5200U, 4gb ramu) do Windowsa 10. Działa nawet całkiem dobrze (potrzebny tylko do operacji bankowych) ale wgraniu windowsa zaczęły występować takie o to dziwne rzeczy z obrazem. Tak jak na 1 obrazie czasem coś jest pod jakimś kątem, albo jak na 2 obrazie (sorki za jakość) brakuje liter. Bios zaktualizowany do najnowszego, sterowniki też są najnowsze, aktualizacje Windowsa również.

Próbowałem odinstalować i zainstalować z strony Intela sterowniki do karty graficznej ale nie pomogło.

Odkryłem też niedawno że te artefakty można uchwycić za pomocą Zrzutu ekranu więc nie jest to problem z ekranem.

Czy to oznacza że trzeba wrócić do Windowsa 7? Może Windows 10 chociaż nawet dobrze działa to za dużo dla tego laptopa

 

7HmxJnZ.jpg

 

 

 

 

 

 

tLbp5Iy.jpg

Link to post
Share on other sites

Sterowniki z strony Lenovo zainstalowałem jako pierwsze i to na nich zauważyłem problem. Potem zainstalowałem z strony Intela i ilość takich artefaktów się zmniejszyła ale dalej jest,

Dodam jeszcze że bez sterowników, czyli jak pokazywało "Podstawowa coś tam Microsoft" to nie było nic z tych błędów, ale za to się zacinało oraz po podłączeniu internetu odrazu pobierało samo sterowniki intela

 

Dodaje zrzut ekranu nie zdjęcie telefonem żeby pokazać że to nie jest matryca
QN2DNiO.jpg

6Y3QWJ3.jpeg

Edytowane przez Wieszak
Link to post
Share on other sites

A którą wersję 10 pobierałeś? Ta najnowsza majową podobno nie lubi się ze sprzętami marki Lenovo https://www.google.com/amp/s/www.dobreprogramy.pl/amp/Windows-10-sierpniowa-aktualizacja-i-BSODy-glownie-w-komputerach-Lenovo,News,110854.html

Gdy są te zniekształcenia to pracujesz na karcie dedykowanej czy integrze?

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja najnowsza build 2004
W tym laptopie akurat jest tylko Integra Intel 5500
Problem jest tylko i jedynie gdy jako sterownik jest ustawiony Intel Graphic 5500. Gdy przestawiłem na Podstawowy coś tam Microsoft to problemy z artefaktami i tekstem znikły, ale za to potrafi przycinać się w aplikacjach UWP, czy w menu startu (chodzi o animacje) więc nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale chociaż działa.
Wygląda na to że trzeba poczekać na jakiegoś fixa od MS :/

Link to post
Share on other sites

Poszukaj innych sterowników. Przecież to jest niemożliwe ja normalnie użytkuję HD4000 z Win10. Ba nawet ostatnio pierwsze Intel HD na i3 370m na sterach z Win7 i wszystko chodziło.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...