Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z moją kartą graficzną Sapphire Radeon RX570 Pulse, która ma około 1 rok. 

Przy pierwszym włączaniu komputera w danym dniu na karcie nie kręcą się wentylatory. Przy włączeniu jakiejś gry karta nagrzewa się, aż system zawiesi z przegrzania. Po resecie wentylatory chodzą normalnie cały czas (do kolejnego włączenia komputera). Zaczęło się tak robić już jakiś miesiąc temu, ale myślałem, że to zasilacz padał. Po wymianie na nowy 600W problem pozostał. Internetowe kalkulatory mocy pokazują, że potrzebuję ~400W, więc brak mocy nie powinien być problemem. Nie jestem pewien czy to wina sterowników, ale aktualizacja nic nie pomogła. Tak samo reinstall programu AMD do sterowników.

 

System to Win10Pro

Sterowniki najnowsze stabilne.

Opcja wyłączająca wentylatory w spoczynku jest wyłączona.

FastBoot jest wyłączony.

Program od sterowników AMD pokazuje 0RPM na wentylatorach karty przy pierwszym włączeniu i nie daje się zmienić w opcjach dostrajania. To znaczy, nie ważne jakie są ustawienia, wentylator cały czas na 0RPM.

Po restarcie z przegrzania muszę na nowo ustawiać prędkości wentylatora w AMD Radeon Software, które wtedy już działają.

Próbowałem również zmieniania opcji wentylatora w MSI Afterburnerze, ale tam również mogę klikać, a nic faktycznie się nie zmienia.

 

Oddać kartę na gwarancję, czy jest coś co mogę zrobić samemu?

Link to post
Share on other sites

Oddać kartę na gw, bo szkoda czasu na zabawy. Jeżeli jednak chciałbyś coś popróbować we własnym zakresie to możesz zdjąć tę plastikową osłonę z góry karty (razem z wentylem) i podpiąć jakiś zewnętrzny wentyl 120mm (zasilanie podać z płyty, gniazdo chassi fan).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie msi afterburner gryzł się ze sterownikami od amd, były problemy co prawda odwrotne wentylatory kręciły się 2000/2500rpm.

Odinstalowałem msi i sterowniki amd. Wyczyściłem driver uninstalerem, zainstalowałem tylko sterowniki amd i wszystko gra. W sterownikach jest opcja zabawy krzywą wentylatorów zależnie od temperatury oraz zaznaczana (chyba suwakiem) opcja fan stop (coś w tym stylu). Teraz wntylatory na pulpicie nie działają (ustawiłem do 50stopni) potem się włączają ale nie na max. Podczas grania zależnie od gry/temperatury zewnątrznej działają 1300rpm, 1500rpm, 1700-1800 to taki max jaki zauważyłem, temperatury do 73stopni dobijają max. Do 1500 praktycznie niesłyszalne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...