Skocz do zawartości

Za słaby zasilacz 450W - r5 3600 + rx5700


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez uberas,

Recommended Posts

No to kupcie do testów i zobaczcie czy pomoże.

Taki jest plan

Sprawdzilismy stress testy wszystkiego

Teraz ogarniamy gniazdka

Jak to nie pomoże podrzucimy zasilacz

Jak to nie pomoże RMA płytę główna

W międzyczasie mogę u siebie gpu przetestowac, ale czy ma to sens? No ona działa, nie sypie niczym

Link to post
Share on other sites

 

 

Myslalem nad tym, ale chcesz mu dac XT, czyli jeszcze wiecej pradu?

nie pamiętałem jakie masz GPU 

 

No to trzeba było tak od razu.
 

ot to.. listwa do listwy wpiętej w listwę  pewno na krótko przed licznikiem   ... nie no tak to do prawdy nie dojdziecie prędko :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pojawila sie okazja na zasilacz 350 zł corsair tx650m wiec wzięliśmy i zobaczymy

Od uporzadkowaniu kabli i wywalenia stabilizatora nie bylo problemu + od wczoraj siedzi corsair TX650M.

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Gdyby pieniądze nie były istotne to ten zestaw by inaczej wyglądał chyba :P No chyba że na "tu i teraz" to spoko

Nie grają, ale jak wspomniałem ma dwie konsole - po prostu PC to dodatek i żeby było możliwie najtaniej - a przestały grać role jak sam piec przestał działać

 

Jednak nie, wymieniony zasilacz chuchając na zimne i i tak zdarzył się reset, pierwszy raz od tygodnia - wcale nie w grze a przeglądarce, nic w event viewerze.. nie mam pojęcia co to jest :o

Link to post
Share on other sites

 

 

Tyle tylko że nie ma pewność co do tego czy to PSU jest temu winne, wymienicie zasilacz a problem zostanie.
 

 

Tylko dwie opcje:

#1

Tak jak sugeruje @Żbiku coś nie tak z instalacją - jakieś spadki napięcia, macie jakiegoś UPS'a? to podłączyć na tydzień na próbę.

#2

GPU/Mobo - tutaj only podmianka.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko dwie opcje:

#1

Tak jak sugeruje @Żbiku coś nie tak z instalacją - jakieś spadki napięcia, macie jakiegoś UPS'a? to podłączyć na tydzień na próbę.

#2

GPU/Mobo - tutaj only podmianka.

Właściciel się poddał i zamierza z tym żyć, No cóż jego decyzja

Link to post
Share on other sites

W sumie to nowsze konsole to praktycznie PC zamknięte w małej obudowie więc jakby były problemy z instalacją to te też by się resetowały albo coś. Więc lekka sugestia że to może coś w tym kompie nie gra. Z drugiej strony u mojego znajomego "fachowiec" tak zrobił instalację że jedno gniazdko w ciągu roku mu 2 telewizory spaliło, na szczęście starsze modele a nie nowe.

No i dalej z tyłu głowy mi siedzi to podpinanie listwy do listwy do listwy, ciekawe jakie obciążenia miała ta pierwsza od kontaktu i czy nadal jest gdzieś w użytku.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

W sumie to nowsze konsole to praktycznie PC zamknięte w małej obudowie więc jakby były problemy z instalacją to te też by się resetowały albo coś. Więc lekka sugestia że to może coś w tym kompie nie gra. Z drugiej strony u mojego znajomego "fachowiec" tak zrobił instalację że jedno gniazdko w ciągu roku mu 2 telewizory spaliło, na szczęście starsze modele a nie nowe.

No i dalej z tyłu głowy mi siedzi to podpinanie listwy do listwy do listwy, ciekawe jakie obciążenia miała ta pierwsza od kontaktu i czy nadal jest gdzieś w użytku.

Nie wiem, nie chce mu się sprawdzac, przepinac logika - działało to ma działać :D i co powiesz?
Link to post
Share on other sites

 

 

No i dalej z tyłu głowy mi siedzi to podpinanie listwy do listwy do listwy, ciekawe jakie obciążenia miała ta pierwsza od kontaktu i czy nadal jest gdzieś w użytku.

 

Ja tak mam od wielu lat i zero problemów (dwie listwy po 6 wyjść). Co zrobić jak jedno gniazdko w pokoju? Ale w sumie najbardziej prądożerne rzeczy podpięte to komputer i amplituner, reszta to pierdoły typu lampki czy ładowarki.

Link to post
Share on other sites

Ja tak mam od wielu lat i zero problemów (dwie listwy po 6 wyjść). Co zrobić jak jedno gniazdko w pokoju? Ale w sumie najbardziej prądożerne rzeczy podpięte to komputer i amplituner, reszta to pierdoły typu lampki czy ładowarki.

No to ma podobnie
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko niech uważa bo się skończy jak u mnie w pracy, do listwy zasilającej była podłączona drugą listwa zasilająca i dodatkowo: do każdej po komputer plus monitor plus dwie farele (czyli listwa nr 1:listwa nr 2+komputer+monitor+farel, listwa nr 2: komputer+monitor+farel) i listwa nr 1 poszła z dymem :P (na szczęście tylko ona).

Link to post
Share on other sites

Okej, poszedlem do niego bo mi to nie dawalo spokoju - jak zrobil upgrade to dawna plyta byla matx, nowa atx - wzial dwie srubki do obudowy zamiast do plyty glownej a jedna miala w ogole zerwany gwint i latala na boki, trzeba bylo wypychac z dystansem.. Zmienilem dystanse, na takie bez przegwintowanego gwintu - dalem dobre srubki ALE przeciez plyta sie mogla od tego uszkodzic..

Podlaczylem PC do jednego z dwoch gniazdek, bezposrednio - bo kolega mnie oszukal, ze to zrobil - no moze nie oszukal tylko przepial do innej listwy... ktora byla wpieta do tego samego gniazdka.

No w skrocie - srubki do plyty zle, mogly popsuc juz plyte?

kabel od pc jest sam w gniazku na ten moment

wszystko odlaczylem, ram gpu etc przeczyscilem piny dmuchnalem sprezonym w gniazda

zobaczymy..

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Nie, przynajmniej nie widziałem takiego przypadku. Za to dystans za płytą w nieodpowiednim miejscu może robić zwarcie, takie usterki są banalne a trudne do wykrycia.

No właśnie ta śrubka, która kręciła się (nie zerwany gwint - tylko właśnie przez zła śrubkę zaklinowała się w dystansie, dystans wyszedł z obudowy i to się kręciło, ale nie ruchem kołowym)

Piątek dwa resety sobota jeden, dwa razy na Google chrome

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...