Skocz do zawartości

BSOD memory_managment i brak wykrywania dysku


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Neoprene,

Recommended Posts

Cześć

Rok temu zakupiłem ssd 240gb SU650. Od początku miałem z nim problemy. Był bardzo wolny i się zacinał, mimo to smart dysku był idealny, 0 błędów. To co się dziś stało przeszło moje pojęcie. Dostałem BSODA o kodzie memory_managment. Byłem załamany, żeby znowu coś zmieniać w kompie. Wyłączam kompa, próbuje wyjąc ram, nie da się bo blokuje karta, próbuję wyjąć kartę, zacina się w slocie PCI - pól wychodzi, pól zakleszczone. Udaje mi się otworzyć jeden haczyk od ramu, po chwili zamykam go z powrotem i skręcam komputer. Włączam PC, wchodzę w BIOS, nie wykrywa mi SSD. Resetuje kompa - dalej nic. Robię to w kółko i po 6 restarcie jest mój dysk. Ustawiam go na boot i włączam. Po chwili Windows wywala przygotowanie do automatycznej naprawy. Myślałem że mnie coś trafi. Takie rzeczy działy się na moim HDD z 100 bad sectorami ale na SSD? Resetuje kompa, robię to samo, tym razem inaccesable_boot_Device. Bawiłęm się tak z tym 1,5 h, zawsze z tym samym skutkiem. Dziś rano zrobiłem format do zero. Komputer działa i jestem w szoku. Podejrzewam, że czas wywalić tych w kolegów z mojego PC bo robią mi niezły bałagan. Mimo to dziwi mnie bsod memory_managment. Czy może się on też jakoś odnosić do dysku?

 

Tu mój komp:

RX 580

I7 3770

Ram g.skill 2x8gb 1600mhz

SSD Adata SU650

HDD Seagate ST1000DM003-1SB10C wersja 1tb

 

Tutaj zdjęcia z smartu HDD:

https://ctrlv.cz/YZf4

Tu ssd:

https://ctrlv.cz/YMNO

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dobra, kupiłem BX500, za 129 zł wersja 120gb. Został jeszcze HDD, dodam komentarz jak przyjdzie dysk i czy coś się zmieniło.


Po wymianie obu dysków, komputer już się nie zacina. Wszystko działa super, i jestem mega zadowolony.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...