Skocz do zawartości

Modecom Carbon 620w Problem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez KamellotK1,

Recommended Posts

witam mam problem z zasilaczem, gdy włączę jakąś grę to wyłącza mi się komputer kupiłem wczoraj kartę r9 280x i instalowałem już zadowolony gta 5 i gdy wczyta mi się gra odrazu się wyłączą (w menu jeszcze działa), asus odrazu wyrzuca błąd anti-surge (po 2x błędach wyłączyłem to w biosie ale problem pozostał). Rozumiem że zasilacz podaje za mało prądu na kartę graficzną ale czy jest jakieś obejście tymczasowo żeby jakoś to współgrać? z tego co się orientuje zasilacz ma 12v1 i 12v2 po 20a. I zastanawia mnie czy jedno 12v jest podane na 4 pin od cpu? a drugie 12v podaje pci-e i molexy? ten zasilacz na jednym wyjściu ma 6+2 i 6pin więc raczej wiadomo że nie da rady pociągnąć takiej karty ale gdyby podać mu 8pin z zasilacza a 6pin z molexów to czy wtedy prąd pójdzie z dwóch kanałów czy dalej z jednego? czy jednak muszę wymienić ten zasilacz? próbowałem podłączyć do drugiego ale mam jakiegoś no name jersey cp4-420-v2.0 420w i on też się wyłącza i w cale mu się nie dziwie.

 

Zestaw

fx 8370e

r9 280x

modecom carbon 620w

8gb ddr3 1600

asus m5a-78l-m le

2x dysk hdd

Edytowane przez krzysztof6215
Link to post
Share on other sites

karta jest ok chodziła u gościa na furmarku ponad godzinę. Cpu ma wyjście 4pin to 8pin jest do karty Ona ma niby tdp 250w na testach pokazuje nawet 280 a licząc zasilacz 12v x 20a = 240w (więc dwa wyjścia dają teoretycznie 480w ale tylko w teorii ze względu na to że złączka 6+2 i 6 jest na jednym wyjściu) więc jak dostaje pełen stres po prostu wyłącza prąd bynajmneij ja to tak rozumiem, wtedy również trzeba wypiąć go z gniazdka i znowu podłączyć żeby sie uruchomił. Moje pytanie w sumie nasuwa się jedno czy biorąc wtyk 8pin z zasilacza gpu i dorzucając przejściówkę molex > 6pin (karta potrzebuje 8pin i 6pin) dalej będę korzystać z jednego wyjscią 12v? czy mają one oddzielne wyjścia bo z cpu domyślam się żeby się nie wlutowywać bo może być nie mały problem.

Edytowane przez krzysztof6215
Link to post
Share on other sites

no domyślam się że to nie ma zbytnio sensu ale liczyłem w ciszy że przez weekend chociaż w coś pogram, znalazłem już zasilacz który powinien sobie poradzić na spokojnie z tym zestawem bo generuje na wyjściu 12v 552w i nie jest jakoś chorze podzielony na kanały nie wiem po co to w ogóle robili no ale cóż. Tak na prawdę temu carbonowi dużo nie brakuje do odpalenia jej ale jak widać nawet te pare wat daje o sobie znać chyba że tak jak pisałeś obniżę jej moc o jakieś np 10-20% na czas przyjścia drugiego zasilacza raczej nie powinno go wtedy wyłączać dobrze rozumeim? bo nie jestem teraz w stanie sprawdzić bo jestem w pracy.

 

https://allegro.pl/oferta/cooler-master-masterwatt-600w-80-white-9298160281

 

myślę że będzie ok?

Edytowane przez krzysztof6215
Link to post
Share on other sites

No do 150 zł to pod r9 280x nic nie ma, bo ta karta zjada mnóstwo prądu. Najtańsze 600W z w miarę mocną linią 12V: https://www.x-kom.pl/p/559353-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-l3-600w-80-plus-bronze.html za ~230 zł. Ale masz nówkę z gwarancją, przetwornica DC-DC, stabilne napięcia. Nie ma szału, ale to w miarę dobra konstrukcja przy tak małych pieniądzach.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Z takim zasilaczem nic nie jest pewne nawet jak obniżysz o 50%. 20% z 250W, które ona pobiera to nie jest dużo, nie wiadomo jak ten Twój zasilacz działa na obciążonej linii 12V. Możesz zaryzykować, ja osobiście dałbym sobie spokój do momentu dostania nowego zasilacza. Tak ogólnie możesz poszukać w swoim mieście jakiegoś sklepu komputerowego, który mógłby mieć ten model na stanie, to bardzo popularny model.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...