Skocz do zawartości

Karta graficzna do zestawu z 2012


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Cześć,

 

Zestaw styczeń 2012.

procesor: Intel Core i5 2400, 4x 3.10 GHZ

płyta główna: Asrock H61/DE/SI Intel H61 LGA1155 (PCIE/VGA/DZW/GLAN?SATA/DDR3)

ram: Goodram DDR3 2x 4GB 1333MHz CL9

zasilacz: Corasair VS550W

dysk: Samsung SSD 750EVO

obudowa: Tacens Omnia

System: Win7 - 64bit

 

Od 2012 roku zdążyła paść: MSI ATI Radeon HD6870 1GB DDR5/256bit, a teraz właśnie padła: Radeon HD7750 1GB DDR5.

 

Zakupiłem przed świętami kartę: ASUS Radeon RX 580 Dual OC 8GB GDDR5, ale niestety musiałem ją zareklamować, ponieważ nie uruchomiała się. Wybór dobry?

 

Jedyne wymaganie to chyba, że jestem przekonany do radeonów. Od początku jade z nimi.

 

Budżet: 800zł. 

Cel: Apex Legends i CS:GO

 

Pytanie 1: Czy te nowe karty nie są za duże do mojej obudowy? Musiałem poprzekładać dyski twarde, żeby móc zmieścić tego Radeona RX 580 (chodzi mi o moją małą obudowę i wtedy tak na moje rozumowanie to mała przestrzeni do wymiany powietrza?) - Nowa obudowa?

 

Pytanie 2: Nowa karta pomoże zwiększyć ustawienia graficzne z najniższych możliwych na jakieś sensowne zachowując płynność rozgrywki? (na Radeon HD7750 - na najniższych było można powiedzieć, że płynnie, ale to moja interpretacja. 

 

Pytanie3: Czy dodawać nowy procesor czy to już dopiero jakbym zdecydował sie na wymianę płyty głównej?

 

Pozdro z 1986roku!

Edytowane przez iDWiget
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie mógłbyś wsadzić tu i7 2600, ale to byłoby pudrowanie trupa. Tym bardziej, że na horyzoncie nowe Intele i (podobno) Ryzeny trzeciej generacji 4/8.

 

Ten RX580 do ciebie wróci? Jak wróci to nic nowego kupować nie musisz.

Ewentualnie jeżeli rezygnujesz z RX580 to pozostaje Ci zakup GTXa 1650 Super

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź.

 

Za RX580 wróciły pieniądze za reklamację, więc szukam dalej.

 

A akurat wczoraj był na x-kom w gorącym strzale MSI GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X 4GB GDDR6 za 800zł :) No cóż. 

 

Idę obadam ten "i7 2600", ale jak już słyszę "pudrowanie trupa" to już wiem, że dobrze nie jest =)

Link to post
Share on other sites

Tzn. z tego co widzę po Allegro to nie ma ofert i7 w ludzkiej cenie, dlatego alternatywą będzie ten Xeon https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-e3-1230-3-20-3-60ghz-8mb-lga1155-pasta-7730046987
Jest jak i7 2600, ale nie ma zintegrowanej karty graficznej. 

 

 

A akurat wczoraj był na x-kom w gorącym strzale MSI GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X 4GB GDDR6 za 800zł No cóż. 
 

https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-gtx-1650-super-ex-4gb-gddr6-65sql8ds61ek-6470584/

 

 

Idę obadam ten "i7 2600", ale jak już słyszę "pudrowanie trupa" to już wiem, że dobrze nie jest =)

Taki etap przejściowy dopóki nie uzbierasz plus minus 1000-1100 złotych aby kupić nowy procesor, płytę główną oraz 16GB RAM DDR4.  


Aczkolwiek jeżeli odłożenie takiej kwoty miałoby nastąpić w granicach 6 miesięcy to moim zdaniem nie warto pakować już kasy w LGA1155. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up Amen. Ja bym poszedł krok dalej: nawet do 2600/Xeona (tym bardziej do 2400) nie pakowałbym nic droższego niż gtx 1650 Super (nowy). Z używek szukałbym raczej dobrego (Szafir) rx 570 4GB (z gw!), dopłata do 580 moim zdaniem przy tym Cpu nie ma sensu, bo ~10% różnicy w cenie będzie niezauważalne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dostałem rx 570 4GB wsadzam go i znowu tak jakby karta nie działała. Coś nie chce mi się wierzyć, że drugi raz dostałem popsutą kartę. Wiatraczki sie kręcą, więc zasilanie dochodzi, ale monitor się nie uruchamia. Jest możliwośc, że moja stara płyta główna nie obsuguje tych nowych kart graficznych? =)

 

Według oficjalnych danych płyty głównej: https://www.asrock.com/mb/Intel/H61DESI/index.asp jest tam obsługiwany slot PCI Express 3.0 x16 (blue @ x16 mode)

 

Chociaż patrząc na płytę główną to port w który wkładam kartę jest podpisany PCI Express 2.0. (tam zawsze w sumie trzymałem swoje karty graficzne). 

 

Karta graficzna: https://www.x-kom.pl/p/359723-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5.html#Specyfikacja

 

Sprawdziałem porty, wkładałem kartę na różne sposoby i nic. Jakieś sugestie? 

Edytowane przez iDWiget
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...