Skocz do zawartości

Zestaw pc po złożeniu nie uruchamia się


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xagers,

Recommended Posts

https://proline.pl/?fn=koszyk&1:YD1600BBAFBOX;1:ASROCK%20B450%20GAMING%20K4;1:S12III-500;1:CT500MX500SSD1;1:KRX0014;1:GV-R56XTGAMING%20OC-6GD%201.0;1:F4-3200C16D-16GIS

 

Witam, złożyłem pc z takim zestawem, zmieniłem tylko płytę na b450 tamahawk max,pc poskładany i przy próbie uruchomienia na płycie miga tylko dioda od debug led kolor czerwony jakby od cpu i nic się nie dzieje

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze opcja, że za mocno docisnąłeś chłodzeniem procka, mój kumpel z innego forum miał taką sytuację. I jeszcze pytanie, bo widzę, że masz Ryzena -> sprawdzałeś czy ten RAM jest z nim kompatybilny? Ich wybredność pod tym kątem jest już legendarna. 

Link to post
Share on other sites

Do sprawdzenia poprawność montażu CPU. Dokładne oględziny (najlepiej lupka) socketu na płycie oraz pinów na CPU. Jeszce jedno, każdemu może się zdarzyć, to podłączyłeś zasilanie procesora?

wyjąłem procka, sprawdziłem wszystko okey, tak zasilanie podpięte :D

 

Jest jeszcze opcja, że za mocno docisnąłeś chłodzeniem procka, mój kumpel z innego forum miał taką sytuację. I jeszcze pytanie, bo widzę, że masz Ryzena -> sprawdzałeś czy ten RAM jest z nim kompatybilny? Ich wybredność pod tym kątem jest już legendarna. 

chlodzenie jest lekko dokręcone ;D ram tez powinien dziala :D

 

ogolnie sytuacja jest dziwna bo powinno cokolwiek startowac a na plycie po prostu mignie debug led i tyle, jak wyjme kabel zasilania i wloze i wcisne przycisk startu to znow dioda mignie i nic nie startuje

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...