Skocz do zawartości

Słuchawki po ISK HP-580


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Silu00,

Recommended Posts

Budżet : do 300zł, ale jak się znajdzie do połowy tej kwoty, to super

Czego potrzebujesz?: Słuchawki (wokółuszne)

Przeznaczenie: Gry, niekoniecznie FPS, nie muszę lokalizować przeciwnika zza ściany ;) Sporadycznie muzyka z telefonu

Źródło: Creative Xtreme Music, telefon (rzadzko)
Oczekiwania: Efektowność - oczekuję tego "oomph", dość szerokiej sceny, solidnego basu i ogólnej efektowności dźwięku.

 

Używałem do tej pory najpierw Superluxów HD 681, potem ISK HP-580, z obu byłem zadowolony, ale z ISKów bardziej. Odmówiły jednak posłuszeństwa i chciałem kupić je ponownie, ale może kurczę znajdzie się coś, coś, co sprawdzi się w lepiej? Myślałem np. o Superluxach HD330. Jakieś inne propozycje?

 

Dzięki.

 

 

Link to post
Share on other sites

Superlux HD330 dadzą ci solidny skok jakości dźwięku. Tylko że na dzień dobry musisz w nich wymienić nauszniki bo to co jest fabrycznie nadaje się bardziej na sale tortur niż do codziennego użytku. Ja na swoich używałem welurowych padów od Beyerdynamic. Koszt koło 100zł ale są super wygodne i wyraźnie poprawiają dźwięk. HD330 grają na nich o wiele równiej i poprawia się przestrzeń.

https://www.ceneo.pl/2478261

Tylko pamiętaj że one mają 150 Ohm. Ten Xtreme Music powinien sobie poradzić, ale z telefonu zagrają na pół gwizdka.

Z innych opcji to może skoro używałeś dotąd chińskich klonów od Superluxa i ISK to może wypróbuj oryginał czyli AKG K240. Zagrają ogólnie w wyższej klasie ale mają mniej basu do czego trzeba się przyzwyczaić (max po tygodniu mózg przyzwyczai ci się do nowego standardu i przestaniesz czuć że czegoś brakuje):

https://www.ceneo.pl/28644035

Pod gry świetnie też sprawdzają się Sennheiser serii 500. Najtańsze HD559 dostaniesz za nieco ponad 300zł. Są bardzo wygodne i mają świetną scenę i pozycjonowanie. Z basem będzie podobnie jak w AKG chyba że zmienisz pady na skórkowe wtedy będą miały naprawdę solidny wykop.

https://www.ceneo.pl/47002713

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

 

 

zalecana jest głównie ze względu na wygodę, czy na poprawę jakości dźwięku?
  ze względu na lichą jakość tychże.

 

Miałem z nimi styczność, brzmienie to nie moje klimaty - strasznie przymulone, tyle tylko że każdy odbiera to inaczej...

 

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hd9999/

 

Jeśli byłbyś jednak w stanie znieść brak koloryzacji basu.. albo wręcz pewne braki w subbasie i jesteś gotowy wskoczyć kilka lvl wyżej co do samej jakości dźwięku, szerokości sceny i precyzyjnego pozycjonowania to polecam pierwowzory twoich superluxów. AKG K240, czy to w w wersji studio czy MKII, mieszczą się w twoim budżecie, z tym że zaznaczam że nie są to słuchawki dla bassheadów i na początku możesz być rozczarowany a po tygodniu użytkowania światopogląd wywróci Ci się o 180 stopni.

Link to post
Share on other sites

Wytłumaczcie mi proszę wrzucanie ISK HD9999 i AKG240 do jednego worka podczas gdy pierwsze są słuchawkami zamkniętymi a drugie (pół) otwartymi. I jeszcze nazywanie tych drugich pierwowzorami. Czy przetworniki są w nich takie same?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję @kombajn za opinie :)

 

Dwa pytania - czy wymiana nauszników w HD330 zalecana jest głównie ze względu na wygodę, czy na poprawę jakości dźwięku?

Drugie - możesz powiedzieć coś o ISK HD9999?

Pady warto wymienić z obu powodów. Fabryczne są lichej jakości i bardzo niewygodne oraz po przejściu na pady welurowe HD-330 grają o wiele równiej. Poprawia się też przestrzeń.

ISK HD9999 o ile wierzyć w plotki to produkt uboczny fabryki produkującej dla AKG model K271. Chińczycy robią dokładnie te same obudowy, tyle że w innym kolorze i wstawiają chińskie przetworniki (bliźniacze są zdaje się w któryś Superluxach jak pisał Audiofanatyk,zdaje się że z HD669 ale głowy nie dam) i dorzucają wygodne grube pady. Także uzyskujesz jakość dźwięku jak z Superluxa w słuchawkach wykonanych jak dla AKG.  Całkiem ciekawy mix.

Link to post
Share on other sites

Po spędzeniu sporej ilości czasu na czytaniu zestawień, porównań, recenzji i opinii, obecnie wybieram między:

 

- Kingston HyperX Cloud Alpha

- Takstar Pro 82

- Edifier H880 - o ile warto dopłacić.

 

Przypominam, że zależy mi na kinowej efektowności dźwięku w grach. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś był w stanie napisać coś, co ułatwi mi decyzję default_smile.png

Link to post
Share on other sites

Tu masz recenzje od ludzi którzy wiedzą co nieco o słuchawkach. Ale żeby nie było zbyt łatwo to ja ci jeszcze trochę utrudnię LOL i dorzuce jeszcze jeden model:

Tu masz jeszcze SNAB EUPHONY AF-100

https://www.ceneo.pl/67046218

recenzja:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-snab-euphony-af100/

recenzja Edifier H880:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-edifier-h880/

recka Takstar Pro 82

https://www.youtube.com/watch?v=mX39noNkJeE&t=1s

recka Kingston HyperX Cloud Alpha

https://www.youtube.com/watch?v=VSE7sC9_ivk&t=1s

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • Rozwiązanie

Tak informacyjnie, ostatecznie kupiłem Edifiery H880. Kupowałem pod gry, natomiast pracując zdalnie od ponad miesiąca, godzinami katuję je codziennie muzyką, tak wyszło :) W obu zastosowaniach wypadają bardzo dobrze, właściwie ciężko mi byłoby cokolwiek zarzucić. Może na początku wydawało mi się, że bas kładł się lekką bułą na ogólnym odsłuchu, ale obecnie już nie mam takiego wrażenia. Albo się przyzwyczaiłem do sygnatury dźwięku, albo się wygrzały.

 

Tak czy siak, polecam.

 

Dodam, że to pierwsze słuchawki od wielu lat i w ogóle, w których muzyki słucham w Audio Creation Mode mojego z X-FI + bit-matched playback, który zrównuje output z inputem, wyłączając wszystkie polepszacze i fajerwerki, w tym EQ. Tak brzmi po prostu najlepiej i jak nie jest to rekomendacją, że słuchawki dobrze grają, to nie wiem, co jest ;):) (Gry włączam w Game Mode dla lepszego "oomph" )

 

 

Edytowane przez Silu00
Link to post
Share on other sites
Dodam, że to pierwsze słuchawki od wielu lat i w ogóle, w których muzyki słucham w Audio Creation Mode mojego z X-FI + bit-matched playback, który zrównuje output z inputem, wyłączając wszystkie polepszacze i fajerwerki, w tym EQ. Tak brzmi po prostu najlepiej i jak nie jest to rekomendacją, że słuchawki dobrze grają, to nie wiem, co jest ;):) (Gry włączam w Game Mode dla lepszego "oomph" )

Tez miałem jak Ty na początku ale uwierz mi  ,ze ten Creative gra słabo.Bez dynamiki,bez przestrzeni, sceny,barwa też nijaka. Czeka cię jeszcze inny świat audio. Te wszystkie efekty ,to tylko tania, nieudolna podróba  czegoś, co ciut wcześniej napisałem. :)

Link to post
Share on other sites

Tez miałem jak Ty na początku ale uwierz mi się ,ze ten Creative gra słabo.Bez dynamiki,bez przestrzeni, sceny,barwa też nijaka. Czeka cię jeszcze inny świat audio. Te wszystkie efekty ,to tylko tania, nieudolna podróba  czegoś, co ciut wcześniej napisałem. :)

Na pewno mówisz o Xtreme Music, a nie Xtreme Audio? W takim razie podrzuć proszę jakieś propozycje, bo jeżeli mogę mieć lepszy odbiór, to skorzystam.

Link to post
Share on other sites

Miałem taką i taką i to jest w sumie słabizna muzyczna jak na dzisiejsze możliwości układów muzycznych ale jak najbardziej da się na tym słuchać bez zawracania sobie głowy audiofilskim określeniami.

 

Poszperaj w dziale ,masa propozycji jest. :)

Link to post
Share on other sites

Ja może delikatnie odswierze temat bo też jestem na etapie kupna czegoś w okolicach 300 zl. Dawno słuchawkami się nie interesowałem ale gdy miałem na tym punkcie chopla to używałem denon d600 wraz z ibasso dx 80? Chyba. Później z audio się troszkę rozstałem. Teraz potrzebuje jakiś słuchawek zbliżonych do charakterystyki denonow, powiedzmy. Słuchawki do gier jak i do muzyki. Źródło? Nic specjalnego. Galaxy s9+ I Integra 1220 z płyty głównej. Potrzebuję słuchawek głównie do muzyki a na dalszym planie do gier. Fajnie by były otwarte, bądź pół otwarte, niezbyt duża izolacja jest wręcz pożądana. Fajnie jakby miały micorofon ale nie jest to warunek konieczny.

Z tego co poczytałem i się zainteresowałem to:

Akg k240mk2-tak wiem nie mają micorofon.

Arctis3-maja micorofon ale są zamknięte. Warto?

Edifier 380 bt. - bo są bezprzewodowe i półotwarte, chociaż bt nie jest wyznacznikiem

Trochę ponad budżet

Audio-technika pdg1

Proszę o poradę bo widzę że sporo ludzi na forum pc ma ten pojęcie o audio.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...