Skocz do zawartości

Przedłużacz/rozdzielacz do słuchawek z mikrofonem do podłączenia z tyłu PC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Yahoo.K,

Recommended Posts

Dzień Dobry,

 

Użytkuje słuchawki HyperX Cloud II (słuchawki z mikrofonem). Niestety ze względu, że zepsuł mi się przedni panel w obudowie, gdzie miałem podłączone słuchawki jestem teraz zmuszony je podłączyć za pomocą dołączanej karty dźwiękowej na USB (przez którą mikrofon jest strasznie cichy), albo podłączyć z tyłu PC bezpośrednio do płyty głównej.

 

Ze względu na cichy mikrofon, gdy używam przez USB (w google widzę, że to jest powszechny problem, nigdy nie naprawiony problem przez Microsoft) planuje podłączyć je z tyłu PC. Niestety są trzy problemy.

 

1. Kabel jest za krótki

2. Potrzebuje coś, co mi rozdzieli pojedynczy jack na dwa osobne jack'i - osobno mikrofon i osobno słuchawki. Miałem w pudełku ze słuchawkami takie coś, ale jest to plastikowa kostka, która po użyciu nie pozwala mi podłączyć głośników, bo nie ma gdzie.

3. Moja płyta główna ma tylko jedno wyjście na słuchawki (zielony kolor wejścia) więc pytanie co z głośnikami, które są aktualnie podpięte.

 

Jakby tego było mało kupiłem sobie jeden przedłużacz po czym się okazało, że nie działa w nim mikrofon. Dopiero potem poczytałem, że ze względu na liczbę pinów mikrofon nie będzie przesyłany na pierwszym lepszym kablu.

 

 

No i teraz prosiłbym o poradę jakie są moje opcje. Przychodzą mi tylko dwie

1. Prócz kupna rozdzielacza kupić dodatkowy rozgałęźnik dla zielonego wejścia jack i bawić się w wyłączanie/włączanie głośników, gdy będę miał zamiar używać słuchawek. Jak się domyślam, windows nie pozwoli mi na ich osobną regulację, bo będą pod tym samym gniazdem w płycie głównej?

2. Robić frankensteina i podłączyć słuchawki do monitora , bo mam taką funkcjonalność w nim (czy to dobry pomysł na dłuższą metę? monitory), a mikrofon pod pc.

 

 

Dodatkowo jak rozpoznać, czy przedłużacz przenosi również sygnał z mikrofonu? Przeglądałem sobie np. morele i nie widzę nic w opisach o tym.

Czy ma też znaczenie czy kupie tańsze, czy droższe rozdzielacze (te zazwyczaj są bardzo  krótkie)/przedłużacze? Chodzi mi o zniekształcenie sygnału czy coś takiego.

 

 

W razie czego, jeżeli to by było potrzebne moja płyta główna to b150m mortar, która zawiera 6 wejść audio - zielony, różowy, niebieski, pomarańczowy, czarny i Opioal S/PDIF-Ouf

 

Bardzo bym prosił o jakiekolwiek porady.

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Liczba okręgów na wtyku jack to liczba pinów? W opisie widzę, że jest wzmianka o 4, a moje słuchawki mają trzy czarne okręgi.

 

https://prnt.sc/rxqbod

 

Dodatkowo, jakbym podłączył słuchawki dodatkowo do np.

https://allegro.pl/oferta/ll-rozdzielacz-mini-jack-3-5mm-m-2f-adapter-audio-9095890851

aby móc też podłączyć głośniki. to będę miał możliwość w systemie regulować osobno głośniki i słuchawki, czy nie ze względu, że będą dzielić te same wejście? I czy warto w ogóle zainwestować w "lepszej" jakości przejściówkę/przedłużacz, czy nie ma znaczenia na przesyłanie dzwięku?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy się nie da naprawić. Podłączone słuchawki wydobywają dźwięk tylko z jednej strony, a mikrofon nie wydobywa z siebie żadnego dźwięku. Jak podłączę bezpośrednio do płyty głównej, to zero problemów. To dość stara obudowa, kupiona tanio, więc prędzej bym kupił nową, aniżeli ją się starał naprawić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...