Skocz do zawartości

Karta graficzna do starszego PC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CeZar007,

Recommended Posts

Witam chciałbym trochę zmodernizować mój komputer. Podzespoły jakie się w nim znajdują to:


 


Płyta główna Gigabyte GA-MA770T-UD3P


Procesor AMD Phenom II X3 720 BE (odblokowany i stabilny 4 rdzeń, podkręcony do 3.4 GHZ


Karta graficzna Radeon HD4870


Pamięć ram Kingston DDR3 1333 8GB


Zasilacz Be quiet bqt l7-530w


Dysk SSD Goodram CX400-128GB


Monitor z Freesync PHILIPS 246E9QDSB


 


Konkretnie interesuje mnie zmiana karty graficznej na coś nowszego, mam już wytypowane dwie od Gigabyte (obydwie z 6 miesięczną gwarancją i praktycznie w takiej samej cenie) RX560 2GB Gaming OC lub GTX 1050 2GB.


 


Co będzie lepiej działać z tym procesorem?, czy narzut sterownika u AMD jest nadal widoczny i może być problematyczny w takiej konfiguracji?.


 


Czy powyższe karty będą bezproblemowo pracować na tej płycie głównej?, jest tam PCI-E 2.0 i brak UEFI.


Edytowane przez CeZar007
Link to post
Share on other sites

Do procesora amd zdecydowanie polecam gpu od nvidi.

Popatrz czy taniej nie znajdziesz gtx 950/960 również będą ok do tego cpu, chociaż nie napisałeś pod jakie gry to rozejżyj się za czymś z 4gb vramu były i rx 560 i gtx 960 wg mnie warto rozważyć ale napisz jeszcze w co chcesz zagrać i jaki monitor masz?

Link to post
Share on other sites

PHILIPS 246E9QDSB 60hz z Freesync 1080p, głównie starsze gry, ale z nowszych strategie/tycoony i ew. coś w stylu Tomb Raider lub Metro 2033 oraz CS GO. Po prostu chciałbym jak najlepiej wykorzystać ten budżet i znacząco zwiększyć liczbę klatek względem archaicznego HD4870.

 

Najprościej byłoby zmienić CPU i MOBO, ale nie potrzebuje większego przyrostu mocy bo do nowości mam jeszcze PS4.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...