Skocz do zawartości

Jaki router wybrać?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

W mieszkaniu od zawsze miałem tylko 1 PC i korzystałem z internetu bezpośrednio z kabla, który pociągnął mi dostawca.
Obecnie potrzebuje "rozbudować" sieć na 2 PC po kablu + Wi-Fi na telefony. Kable mam przygotowane została kwestia routera(?). Jaki wybrać? Dzwoniłem do dostawcy czy oni nie mają jakieś oferty ale w sumie gościu mi powiedział, że korzystniej będzie jak sobie sam dokupię router. Dodał, że router ma być gigabitowy o standardzie AC, tyle wiem.

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

A coś tańszego?
Taki na przykład się nie nada?
ROUTER

Tak trochę sam poszukałem i ten router ma to czego potrzebuje.
EDIT: Chyba, że to co ja podałem to jakiś szrot ale na tym się nie znam. Nie ogarniam skąd wynika taki przeskok cenowy. A jakieś wejścia na karty sim i inne tego typu bajery nie są mi potrzebne

Edytowane przez Makowsky
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, ja dostałem ten przy podpisaniu umowy w T-Mobile.

Wszystko zależy jakie masz grube mury w domu i jaka jest przenikalność sygnału przez nie.

(wiem troszkę nieprofesjonalne nazewnictwo ale cóż :D )

Ja bym się wzorował starym co masz.

 

Znaczy wiesz co mam na myśli?

Jeśli miałbyś kupić później jakieś wzmacniacze sygnału itp.to lepiej od razu lepiej kupić porządny i darować sobie w/w ;)

 

U mnie grube mury a sygnał łapie nawet na zewnątrz.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

No u mnie żelbeton także chyba nie za ciekawie. Generalnie tą przenikalnością się mocno nie przejmuje grunt, żeby sygnał dotarł do drugiego pokoju, ewentualnie umieszczę router gdzieś pomiędzy pokojami. Najwyżej nie będzie przeglądania internetu w toalecie na porannej "2" :D

Link to post
Share on other sites

Ja mam ten i na ten moment nic nowszego nie ma.

Sprawuje się świetnie.

Jest jakiś ZTE ciut szybszy w tych samych pieniążkach ale to bez znaczenia na codzień.

 

https://www.x-kom.pl/p/366816-router-huawei-b525-wifi-750mbps-4xlan-lte-cat6-300mbps-50mbps.html

Po co mu LTE skoro sieć ma na kablu? Modem LTE to ok 2/3 ceny tego routera.

 

Od siebie dorzucę Netis WF2780. Mam już chyba 3 lata i najpierw był głównym routerem a teraz jest AP podłączonym do Ubiquiti Edgerouter X. Nie wieszał się, urządzenia chętnie się do niego łączą (w przeciwieństwie do poprzedniego tplinka 3500 z lede/gargoyle) i ma sporo funkcji. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...