Skocz do zawartości

Zacinanie się klawisza


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pawluto,

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z moją klawiaturą (Razer BlackWidow), od jakiś dwóch dni przycisk zaczął przerywać podczas wciskania. Klawisz czyściłem i stosowałem sprężone powietrze ale to nie pomogło. Co mógłbym zrobić aby przycisk zaczął działać z powrotem? Jeżeli nic by nie pomogło, to jaka jest szansa, że przy próbie wymiany całego klawisza zepsuje klawiaturę? Dodam jeszcze, że moje umiejętności lutowania nie są zbyt duże.

Link do filmu w którym ukazany jest omawiany problem:

https://www.youtube.com/watch?v=bD8nQ8Ldkfw&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zdradz po jakim czasie nawalił ci ten klawisz.

Jeśli po gwarancji to możesz szukać nowej klawiatury, wymiana jest problematyczna i zapewne kosztowna.

To nie ZX Spectrum+ gdzie wymieniało się klawiaturę (właściwie tzw. membranę w 10 minut...

Link to post
Share on other sites

 

wymiana jest problematyczna i zapewne kosztowna.

Niekoniecznie.

 

Brzmi jak klawiatura mechaniczna (nie wiem, czy były w ogóle membranowe Blackwidowy, wydaje mi się, że nie), rzecz wygląda jak problem z pojedynczym switchem.

 

Nie wiem, jak dokładnie wygląda konstrukcja tej konkretnej klawiatury, ale zazwyczaj dostanie się do środka i wymiana switcha to nie jest jakiś niestworzony problem, mi się udało z K70 od Corsaira, a to był drugi raz w życiu jak trzymałam lutownicę w ręce. A zamienne switche można kupić za parę złotych na aliexpress (chociaż w tym przypadku może pomóc ponowne przylutowanie tego, co jest, bo może jest problem ze stykiem, a nie z samym switchem).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...