Skocz do zawartości

Dołożenie RAM MSI GE70 2PE


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez aros850,

Recommended Posts

Witam
Posiadam RAM Kingston msi16d3ls1kfg/8g . Chciałem dołożyć drugie 8GB pamięci RAM do mojego laptopa z racji że używam go ostatnio do renderowania filmów i zakupiłem Kingston KVR16LS11/8 tak jak polecano na stronie Kingstonna do tego modelu laptopa. I po włożeniu jej do 2 slotu komputer nie włącza się (wentylator pracuje dioda zasilania się świeci ale na ekranie nic). Gdy wyjmę starą pamieć RAM i na jej miejsce włożę nową włącza się normalnie. Zamiana miejscami nic nie daje. Zaktualizowałem BIOS przed dodaniem. Proszę o pomoc czy źle dobrałem RAM czy wina czegoś innego.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem Expertem w dziedzinie ramu do laptopów ale zdaje się że to co masz fabrycznie to pamięć DDR3L

Czyli pamięci o obniżonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

 

Natomiast to co kupiłeś to "zwykłe" DDR3 SO-DIMM razem zapewne się gryzą i nie chcą współpracować.

Możesz dokonać zwrotu?

 

Edit: Jednak źle doczytałem te które dokupiłeś to też teoretycznie DDR3L.

 

z jaką częstotliwością pracuje obecna kość?

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

masz możliwość w biosie ustawić na działającej kości ręcznie niższą częstotliwość?


Pokombinuj z ustawieniami jeśli jest taka opcja może ruszą na nieco niższej częstotliwości lub poluzowanych timinigach

 

Włóż jeszcze tą samą nową i daj takie same screeny z CPU-Z

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W biosie nie mogę znaleźć w ogóle nic odnośnie RAMu możliwe czy słabo szukam? Bo nie wiem która zakładka.

Skriny z nowej kości https://imgur.com/a/zV941v4


dobra działa zaktualizowałem bios jeszcze raz przeczyściłem styki 2 slotu i chodzą obie na dual chanel

Edytowane przez aros850
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...