Skocz do zawartości

Problem z instalacją Win10


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TaylorLaw,

Recommended Posts

Cześć wszystkim, mam pewien problem. Mam leciwego laptopa Lenovo b570. Zmieniłem w nim dysk z HDD na SDD. Próbuję zainstalować Windowsa 10 za pomocą pendrive. Wszystko przebiega całkiem sprawnie, instalacja się kończy, ale na ostatnim ekranie, gdy komputer ma się ponownie uruchomić, wszystko się wiesza. Próbowałem kilka razy, ten sam rezultat. Wyłączyłem nawet po prostu z przycisku i włączyłem, system wstał pojawiło się logo Win10 i dalszy etap instalacji, ale po tym czarny ekran. Ktoś ma jakiś pomył jak temu zaradzić?

Link to post
Share on other sites

Na poprzednim dysku masz jeszcze stary system? Jeżeli tak i działał bez zarzutów to możesz wykonać migrację systemu na SSD.

Poprzedni też formatowałem. Powiem ci, że chyba coś znów się ruszyło. Jak wyłączę laptop z przycisku, to windows  win10 zaskoczył. Sprawdziłem znów całą procedurę czyli instalację od nowa i znów to samo -  łapie zwieche, wyłączam go na nim i rusza dalej. Teraz jest też inny problem, nieważne czy kliknę "wyłącz" czy "uruchom ponownie" system się wyłącza, lecz po jakimś czasie muszę go wyłączyć z przycisku, jest na to jakiś sposób? 

Link to post
Share on other sites

Przywróć ustawienia fabryczne w bios i spróbuj jeszcze raz wgrać system. Skoro masz jeszcze stary dysk jeśli to możliwe zainstaluj system na nim i spróbuj wgrać nowy bios bo rozwiązuje on problemy z bootowaniem i działaniem WLAN i to może być powód że system nie chce odpalić z nowego dysku. Po aktualizacji jeszcze raz przywracanie ustawień fabrycznych, zamontuj nowy dysk i ponów instalacje systemu.

 

Bios

https://pcsupport.lenovo.com/ec/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-b-series-laptops/lenovo-b570-notebook/downloads/ds025905

 

Bios można wgrać tylko z pod działającego systemu i ostrożnie bo jeśli laptop się nie zamyka jak trzeba to lepiej tego na razie nie robić. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...