Skocz do zawartości

MSI RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO - problem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Siekierka,

Recommended Posts

Mam problem z ww. kartą. Na ten moment jest w budzie jak w sygnaturce (tak, wiem, reszta jest za słaba). Po uruchomieniu nowego CODa jeden wentylator zaczyna chodzić na 100%, 2 stoją. Po kilku minutach grę wywala do pulpitu. Wentylator nie przestaje się kręcić, dalej chodzi na 100%. Zmieniałem ustawienia gry na totalne minimum i nic nie pomogło. Dzieje się tak na singlu jak i na multi. Po wsadzeniu starej grafiki takich problemów nie mam. Jakieś rady? Jest to problem z samą kartą, czy z całą resztą?

Link to post
Share on other sites

Karta nowa i czy testowałeś w innych tytułach? Sterowniki poprzednie dobrze usunięte? Nastawy w programach typu MSI AB zresetowane? 

 

Nowa, w piątek odebrałem ze sklepu. Nie testowałem, bo nie mam za bardzo na czym. Sterowniki... nie, tylko zainstalowałem najnowsze. Tak jak wywaliłem wszystkie programy od MSI. Ten do ledów nie chciał się włączyć, Dragon Center wieszał się i nie działał poprawnie. AB miałem, ale go nie ogarniałem za bardzo. We wszystkich programach (w iCUE od Corsair też) widoczne był tylko 2 wentylatory które i tak stały. Tego 3 co pracuje nie widzą.

 

Spróbuj osadzic kartę w innym slocie i zrób testy.

 

Nie zmieści mi się :/ Spróbuję pokombinować.

Link to post
Share on other sites

Rękojmia i niech się sklep męczy. Swoją drogą - nie jest czasem tak, że tańszy Palit Gamerock ma wyższy power limit?

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2070-super-gr-8gb-gddr6-ne6207s020p2-1040g-6084835/

 

To tak, jakby sklep proponował wymianę na inny model.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Poszła na wymianę. MSI oceniło, po wymianie wiadomości, że trzeba oddać na gwarancję więc dalej się nie bawiłem w szukanie przyczyny dziwnego zachowania.


Dla zainteresowanych i dla potomnych:

Karta uznana za wadliwą przez serwis MSI. Co konkretnie się stało, nie wiem. Wiem tylko, że chyba jestem pierwszy co reklamował tą kartę...

Link to post
Share on other sites

Wiem ze juz rozwiazane ale tak tylko dodam dla potomnisci:

 

Nowy COD ma straszne problemy i czasami wywala na jakiejkowiek karcie bys nie gral. Mam ta sama karte i z tego co sie orietuje, jest swietna w chlodzeniu pasywnym. Karta zalacza dodatkowe wentylatory kiedy uzna ze jest to potrzebne.

 

Najlepiej sprawdzic monitorujac temperatury na innych, lepiej zoptymalizowanych grach. (Tak dodaje bo nie wspomniales czy probowales)

 

 

Nie no, aż taki głupi to nie jestem :F

 

 

A to jest bardzo dobra wskazowka bo mi wlasnie tak sie stalo. Tak podporka zeslizgnela mi sie w strone wentylatora jak przestawialem kompa. Na szczescie zauwazylem na czas i poprawilem. W moim przypadku musialem ja troche odgiac bo bardzo latwo wracala na wentylator i balem sie ze moze sie tak stac podczas pracy wentylatorow, a wtedy bye bye. 

Link to post
Share on other sites

Na Asus GTX 770 takich problemów nie mam z CODem. Podpórki pilnowałem, czy leży ok. Temperatury też monitorowaniem. Do tego znalazłem temat na forum MSI, że ktoś miał takie same problemy z 2080 i że był to jakiś problem albo z ramem albo zasilaniem. Już nie pamiętam :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...