Skocz do zawartości

Problem z Chłodzeniem Spartan 3 PRO HE 1024


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MacPiston,

Recommended Posts

Siemka

brat dostał odemnie komputer ( mój stary sprzęt )

Bratu okropnie buczy komputer bo ma chłodzenie z fx 6100 dosłowny odkurzacz .

Po wyłączeniu zastanawiam się co jak to możliwe że jest taka cisza .

Więc postanowiłem zakupić nową obudowę i cooler

wybrałem spartan 3 pro he 1024

zabrałem się za montaż

wyjmuje cooler

wsadzam spartan

problem polega na tym że kiedy próbuje go wsadzić na 1 zaczepke to wchodzi lekko ociera sie dół o procesor ale za Chiny nie chce się podpiąć druga zaczepka . Poprostu gdybym to zrobił pękła by płyta główna . Nie ma szans

Nawet z wyciągniętym procesorem wyjętym nie ma szans żeby się zaczepiło rotfl ( czarna magia )

 

płyta główna to 

asus m5a78l-m lx3

procesor fx 6100

Zdjęcia wstawiłem tutaj

https://imgur.com/a/PbbewS8

jak widac jest duża odległość nie ma szans

 

Proszę o Pomoc co zrobić cooler zamówiony brat mnie nęka pieniądze wydane komputer buczy na tym referencyjnym chłodzeniu od fx6100

 

Licze na pomoc z gory wielkie dzieki ! 

Link to post
Share on other sites

Ktoś potwierdzi tą wersję ?

Boje się że płyta się złamię :)


To tak ma być, zaczepiasz jedno a potem mocno naciskasz paluchem i zaczepiasz drugą zapinkę. Ewentualnie sadzasz cooler na procku i jednocześnie dwoma rękami próbujesz naciągnąć obie zapinki.

nie wiem jak ci to pokazać zaraz podeśle video albo foty 

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj  żeby ściągnąć folię z chłodzenia i odtłuścić fragment przylegający do CPU. Płyta nie pęknie przy montażu na 100%. Zaczepy uginają się tak by nie uszkodzić CPU ale nie dociskaj przypadkiem samego chłodzenia by je zapiąć bo wtedy możesz uszkodzić podstawkę lub CPU, same zapięcia wystarczająco dociskają chłodzenie. Postaw blok na procesorze by całą powierzchnią od spodu dotykał CPU i przytrzymuj żeby się nie przemieszczał. Gdy dopniesz mocowanie z jednej strony blok może się unieś lekko do góry i trudnej jest zapiąć chłodzenie po przeciwnej stronie. Wtedy trzeba ostrożnie położyć blok ponownie na CPU i próbować zapiąć mocowanie. Czasem trudno to zrobić w obudowie ze względu na brak miejsca i swobodę dostępu. Zwykle te chłodzenia montuje się bez problemu i bez wyciągania płyty głównej z obudowy. Zapięcie zostało tak zaprojektowane by nic nie uszkodzić i łatwo można było przeprowadzić operację zmiany chłodzenia. 

 

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzieki za odpowiedz i za video

niestety video juz obejrzałem 10 razy

i dalej nie dowierzam

jak to mozliwe ze ten facet to robi ze znikoma sila

jak ja bym chyba musial

plyte na pol zlamac zeby to zrobic

to nie ma prawa zobacz foty 

https://imgur.com/a/aenOyDz

to jest z podstawka intel i podstawka inna kiedys kupilem

zobacz jaka cienka linia tam jest to nie ma prawa sie dopiac

a moze to jakas czarna magia ktorej nie rozumiem ?

 

bez procka nie moge tego docisnac a co dopiero z cpu wsadzonym

poprostu nie wygina sie tak wystarczająco ta zaczepke

czy to mozliwe ?

 

Pamiętaj  żeby ściągnąć folię z chłodzenia i odtłuścić fragment przylegający do CPU. Płyta nie pęknie przy montażu na 100%. Zaczepy uginają się tak by nie uszkodzić CPU ale nie dociskaj przypadkiem samego chłodzenia by je zapiąć bo wtedy możesz uszkodzić podstawkę lub CPU, same zapięcia wystarczająco dociskają chłodzenie. Postaw blok na procesorze by całą powierzchnią od spodu dotykał CPU i przytrzymuj żeby się nie przemieszczał. Gdy dopniesz mocowanie z jednej strony blok może się unieś lekko do góry i trudnej jest zapiąć chłodzenie po przeciwnej stronie. Wtedy trzeba ostrożnie położyć blok ponownie na CPU i próbować zapiąć mocowanie. Czasem trudno to zrobić w obudowie ze względu na brak miejsca i swobodę dostępu. Zwykle te chłodzenia montuje się bez problemu i bez wyciągania płyty głównej z obudowy. Zapięcie zostało tak zaprojektowane by nic nie uszkodzić i łatwo można było przeprowadzić operację zmiany chłodzenia. 

 

Edytowane przez raprap
Link to post
Share on other sites

Nie, nie jest to możliwe - najlepiej wstaw filmik pokazujący jak to próbujesz zamontować. Ja dalej jestem przy swoim że po prostu trzeba siły a płyty nie złamiesz

Dobrze mówiłeś mialeś rację a ja upierałem się przy swoim . Zapięcie tego coolera bywa niebywale ciężkie trzeba potrafić nie zaginać i nie naciągać zaczepki tylko ją przycisnąć do dołu od góry . Palcem bo wysatczająco ten metal się wygina

sprawa była bardzo ciężka ale po waszych informacjach w ten sam dzień zrobiłem to i się udało

Pozdrawiam i życzę miłego dnia zapomniałem wcześniej wam podziękować

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...