Skocz do zawartości

Wysokie temperatury Ryzena 5 2600


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pendzel_3,

Recommended Posts

Witam. Piszę z problemem, który dręczy mnie od pierwszego odpalenia kompa - wysokie temperatury. 
Aktualnie z włączonym forum na microsoft edge mam 44 stopnie na procesorze i 37 na karcie (panel boczny odsunięty, dmucha na to ogromny wiatrak). Po graniu w Overwatch(wszystko zamknięte w obudowie) odpaliłem hwmonitor i jak się okazało na procesorze było ~90 stopni a na karcie niespełna 60, czy mógłby to być jakiś błąd pomiarowy? Dodam, iż google chrome powoduje u mnie wykorzystanie procesora na poziomie 60-100% co wyłączyłem. Pare dni temu w czasie grania w bf1 procesor miał max 75 stopni(70-73 zwykle) i karta max 70. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w innym programie temperatury, hwmonitor często oszukuje zwłaszcza przy AMD.

 

EDIT: Ostatnio składałem kompa na R5 2600, chłodzenie stock, cpu @ auto, ram @ 1,38v, 2 wentyle z przodu, 1 na górze i 1 z tyłu. Temperatura w occt po 15 min. max 80st

 

 

 

google chrome powoduje u mnie wykorzystanie procesora na poziomie 60-100%
 

 

To ludzie jeszcze używają tego badziewia?  :rotfl:

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Co masz za chłodzenie na cpu?

 

Jaką masz obudowę i gpu?

 

Jeśli chłodzenie stock + ciepła obudowa + 250W gpu. Tylko wtedy takie temperatury mogą być normalne.

 

chłodzenie stockowe, obudowa irid 300 a gpu radeon hd 6950(pożyczone, ale będzie zmiana na 1660ti)

czy okolice 50 stopni to dobra temperatura przy stanie idle?

Link to post
Share on other sites
Na ryzenie to norma

dobrze że intele się nie grzeją do czerwoności... 

 

@@quade, po pierwsze, to masz budę która pod względem chłodzenia jest lekko mówiąc kiepawa.

chłodzenie stockowe od Ryzenów też do wysokich lotów nie należy.

 

 

 

Jeśli chłodzenie stock + ciepła obudowa + 250W gpu. Tylko wtedy takie temperatury mogą być normalne.

 

no i tak to z grubsza by wyglądało... 

 

Jeżeli chcesz obniżyć temperatury a nawet nie chcesz słyszeć o zmianie budy to zacząłbym od porządnego chłodzenia powietrznego na CPU, od fortis 3 w górę, tylko nie kupuj najtańszego AIO bo wywalisz kasę w błoto.

 

E: literówka.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

dobrze że intele się nie grzeją do czerwoności... 

 

@@quade, po pierwsze, to masz budę która pod względem chłodzenia jest lekko mówiąc kiepawa.

chłodzenie stockowe od Ryzenów też do wysokich lotów nie należy.

 

 

 

no i tak to z grubsza by wyglądało... 

 

Jeżeli nie chcesz obniżyć temperatury a nawet nie chcesz słyszeć o zmianie budy to zacząłbym od porządnego chłodzenia powietrznego na CPU, od fortis 3 w górę, tylko nie kupuj najtańszego AIO bo wywalisz kasę w błoto.

 

jaką budę polecasz? Napiszesz jeszcze pare polecanych modeli chłodzeń?

Po aktualizacji biosu magicznie temperatury w overwatchu spadly do max 64 stopni

Co sądzisz o podmianie wiatraków z obudowy/ zainstalowanie dodatkowych na górze?

Link to post
Share on other sites

Na górze i z tyłu warto mieć porządne wentylatory, wyciągają one gorące powietrze poza obudowę.

 

Overwatch to gra sieciowa, niemal niemożliwe jest stworzenie za każdym razem takich samych warunków testowych, więc pomiary mogą się różnić.

 

Jeżeli chcesz chłodzenie klasę wyżej od Fortisa - Mugen 5 za 189 zł starczy aż nadto.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

jaką budę polecasz?
 

 

Nie podałeś budżetu na to wszystko wiec nie ma co strzelać.

 

Niestety tak się teraz porobiło że za dobrą (pod względem temperatur)  nową budę trzeba wydać kilka stów. 

Nie masz wcale jakichś tragicznych tych temperatur - zostawiłbym budę w spokoju.

 

Wymiana wszystkich wentyli będzie kosztowna  -  dołóż na górę.

 

Co co chłodzeń Fortis3, grandis2, wspominany wyżej Scythe Mugen 5. to tak do 200zł 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...