Skocz do zawartości

Niskie FPS przy dobrym sprzęcie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rafoxds,

Recommended Posts

Dzień dobry, otóż mam problem z niskimi FPS w grach. Sprawdzając np. w LoL'u czy CS:GO (mapa mirage) mam po 60 parę FPS, a spadki są nawet do 30. Nie ma zbytnio różnic między średnimi a wysokimi ustawieniami. Dodam, że zużycie podzespołów w menadżerze zadań wynosi zaledwie kilka, kilkanaście procent. Czasem zdarzyło się jednak, że jakoś po odpaleniu menadżera zadań i wróceniu do gry miałem ponad 200 FPS.
Sterowniki instalowałem sam, ręcznie, ze stron producentów. System Windows 10
Oto podzespoły:
AMD Ryzen 5 2600
RX 590 fatboy
Gigabyte b450m ds3h
G.Skill Aegis 8gb ram 3000mhz
Toshiba P300 1TB
Crucial SSD 120gb
Vero L2 500W

Załączam SS z programem MSI Afterburner
Ogólnie GPU skacze od 0% nagle do 90% i znowu wraca do 0.
z1jpg_qsensnn.jpg
z2jpg_qsensne.jpg
z3jpg_qsensnw.jpg

Link to post
Share on other sites

Coś ewidentnie jest z grafiką nie tak, nie wbija w ogóle w tryb 3D. Odinstaluj na początek sterowniki z pomocą DDU i zainstaluj jeszcze raz na czysto wersję 19.7.2

Zrobiłem jak mówiłeś. Poprawiło to częstotliwość karty, ale wykorzystanie i FPS nadal niskie.

zzjpg_qseeere.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Tak samo dziwne że procka zjada aż miło. Taki lol nie powinien raczej obstawiać niemal 100% ryzena 2600 generując 50 fps. Sprawdź w procesach czy nic Ci go nie zużywa. Szkoda że w monitoringu nie dodałeś częstotliwości procesora bo być może by nam to pomogło.

Link to post
Share on other sites

najpierw pokaż screny w spoczynku, menedżer zadań-> zakładka procesy i  wydajność.

 

Na procu siedzi jakiś program i obciąża prawie w 100%, gdzie przy tej gierce powinno być od 10%-30% cpu usage.

Się rozumie że anty wirus jest na kompie?

 

 

 

najprawdopodobniej te będziesz musiał zainstalować Adrenalin 2019 Edition 19.5.2.

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

[EDIT]
[ROZWIĄZANY]
Okazało się, że mam ukrytą koparkę, która znikała z procesów po otwarciu menadżera zadań. Zużywała 98% procesora. Pomógł program AVG i CCleaner

Wygląda na to, że mam w komputerze wirusa z koparką :(
Po otworzeniu menadżera zadań (i z otwartym cały czas) zużycie procesora nagle spada do 20-30% (proces koparki pewnie znika), a po wyłączeniu menadżera zadań z powrotem jest po 98%. Chociaż zużycie GPU nadal skacze od 0 do np. 58%.
Da się tego jakoś pozbyć bez formatów, reinstalacji systemu?
Załączam zdjęcia zdjęcia po włączeniu menadżera zadań:
pojpg_qseesww.jpgmenjpg_qseesws.jpgmen2jpg_qseeswa.jpg

Edytowane przez rafoxds
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...