Skocz do zawartości

Problemy z nowym SSD Patriot Burst


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam speców :) opiszę mój problem...

 

Kupiłem w tamtym tygodniu w znanym i chyba lubianym sklepie internetowym (nie morele ;) ) nowy dysk - Patriot Burst SSD 240 GB. Przeniosłem system ze starego SSD Cruciala robiąc "klona" partycji - chciałem mieć po prostu więcej pamięci na dysku systemowym.

 

Stary chciałem dać do lapka i coś mnie tknęło, żeby jeszcze go nie czyścić... No i zaczęło się:

 

Przy dowolnej operacji na dysku Patriota w losowych ale dosyć częstych momentach następowała "zwiecha", świeciła się dioda pracy dysku przed ok 20-30 sekund i operacja była kończona bez komunikatów czy błędów.

Przez pierwszą godzinę nie zwracałem na to uwagi bo myślałem, że "się coś ułoży i będzie git". Nie było git - nie da się tak pracować na komputerze. Otwieranie okien, stron, kopiowaczie itd itp - czasowa zwiecha.

 

Pomyślałem, że pewnie podczas klonowania coś poszło nie tak - spoko jakoś to przeżyję - robię format i jadę instalkę windowsa na czysto (mam tylko Win7). Instalacja ekspresem przeszła bez przygód (tzn nie zauważyłem nic) - 10-15 minut i nowy system stoi. ALE problem ze zwiechami występuje nadal... :/.

Puściłem aktualizacje - w trakcie instalacji poleciał BSOD :[. Po resecie komputer wywalił komunikat o braku BOTMGR czy coś takiego - tak jakby nie było dysku. Wchodzę do biosa a tam... nie ma dysku :menda:

 

Ociekurde - sprawdzam kable, wypinam, dmucham, wpinam odpalam i jest - uruchomiła się "instalka" aktualizacji pokazując, że nie udało się coś tam i następuje przywracanie konfiguracji... Po ponad 5h (poszedłem na zakupy) wracam a tu nadal przywraca. Ileż można - reset. Znowu brak dysku. Wymieniłem kabel SATA - to samo. Brak dysku. Sie wkur*** tak że już szukałem papierów ale okazało się że mam je tylko elektronicznie więc wracam do starego dysku - tego Patriota podpiąłem zamiast innego HDD i system go widzi ale przy próbie startu z niego ten ...ZNIKA :roll:

 

Teraz jestem w systemie na Crucialu, przeleciałem dysk Patriota wszelkimi dostępnymi programami i nic - wszystko przechodzi śpiewająco, w SMART brak ostrzeżeń - wszystkie wartości w normie jak to nowy dysk.

 

Co ja mam teraz z tym szajsem zrobić? Chyba tylko zwrot pozostaje, póki nie minęło 14 dni bo przecież nie będę walczył na siłę jak takie jaja się dzieją.

Co może być nie tak? Może coś przeoczyłem przy podpinaniu i konfiguracji dysku? :( :( :( :( W BIOSIE nic nie grzebałem oprócz priorytetu startu.

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

No niewiele to widać, ja bym oddał i kupił lepszy SSD

cóż... nigdzie na necie nie widzę podobnego problemu z żadnym SSD więc podejrzewam, że ten ma jakąś wadę. Odeślę go jak najszybciej.

 

Zerowanie dysku przed odesłaniem wystarczy?

Link to post
Share on other sites

Maż coś walnięte wiec zwróć. Tak to jest z elektroniką, że czasem się trafi. Ten model powinien mieć jakieś 1/3 lepsze wyniki w as. Powpychałem parę tych patriotów (3) do starych laptopów by ciotki dorżnęły ale wszystkie w as miały 1070-1080pkt.

ps.

Tak jak pisze kokosnh - ceny się tak wypłaszczyły dla sata, że za 20-50zł więcej można kupić coś znacznie lepszego.

Edytowane przez anemus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ autorze!

Kupiłeś najtańszy dysk SSD i masz pretensje, że jest wolny!? Zresztą, sam mam Bursta 480 GB w laptopie i nie narzekam. Owszem, być może lepiej byłoby kupić np. Cruciala, ale nawet w trybie oszczędzania energii laptop startuje w mniej, niż 10s. Jeszcze jedno. W moim laptopie Win 7 Pro nie starował, bo dysk 256 sklonowałem na 480 GB. Dopiero po założeniu partycji na wolnej przestrzeni dyskowej laptop, teraz już z SSD, ożył.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...