Skocz do zawartości

Dwie pompki podłączone do jednego pump fan.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez chrisplbw,

Recommended Posts

Witam

MOBO: Msi Z390 Gaming Pro Carbon

Mam chłodzenie Aio na procesorze przez co kontroler obrotów pompki jest już zajęty. Moja karta graficzna niemiłosiernie się grzeje, temperatury dochodzą nawet do 90C i chcę kupić zestaw do chłodzenia cieczą na nią. I problem właśnie w tym, że nie wiem czy dwie pompki podpięte do jednego wejścia pump fan za pomocą rozdzielacza będę w stanie kontrolować.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
I problem właśnie w tym, że nie wiem czy dwie pompki podpięte do jednego wejścia pump fan za pomocą rozdzielacza będę w stanie kontrolować.

Będą pracowaćjednakowo, podobnie jak 2 wentylatory podpięte przez rozgałęziacz (pod warunkiem, że będą identyczne)

Edytowane przez chrisplbw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Będą pracować pod warunkiem że płyta je uciągnie

W Instrukcji powinno być dopuszczalne obciążenie jeżeli będzie ono mniejsze od sumarycznej wartości obu pomp to wszystko ok

W innym przypadku możesz uszkodzić płytę i będzie bigos

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Będą pracować pod warunkiem że płyta je uciągnie W Instrukcji powinno być dopuszczalne obciążenie jeżeli będzie ono mniejsze od sumarycznej wartości obu pomp to wszystko ok W innym przypadku możesz uszkodzić płytę i będzie bigos Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu TapatalkPo

Pompki mają osobne zasilanie na molex.

Link to post
Share on other sites

W takim razie potrzebujesz jedynie sygnału pwm? Jeśli tak to możesz drugą podłączyć gdziekolwiek do 4 pin od wentylatorów i tam kontrolować obroty. Jeśli pompki będą identyczne możesz je połączyć rozdzielaczem do jednego wyjścia 4 pin. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...