Skocz do zawartości

Internet wifi asus rog windows 10


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez beagiel,

Recommended Posts

Witam posiadam windows 10 i od 3 dni odkad przyjechalem mam problem odnosnie polaczenia sie do routera ( sytacja opisana pod tym linkiem poprzez inna osobe https://answers.micr...ef-f9ce678cb220 )

Dodam ze miesiac temu laptop bezproblemowo laczyl sie z routerem, oraz teraz jak robie hotspota z telefonu to laczy bezproblemowo. Robilem wylaczanie zapory, ponowne uruchamianie systemu, reinstal sterownikow, uruchamianie linuxa, usuwanie zapisanych sieci wifi, reg-edit.

Dalej nie mam pomyslu.. mozliwe zablokowanie adresu mac? Oraz chciałbym dopytać co do internetu w tel jako router wifi ktory jest podlaczony pod router pobiera internet z routera tak?

Chodzi mi o polaczenie router->telefon->router wifi(w tel)->laptop

 

Screen: http://imgur.com/gallery/UQWxz9S

 

Przy udostepnianiu poprzez "Router wifi" nie wylacza sie wifi tylko mam caly czas polaczenie router-tel i nie uruchamia mi transmisji danych

 

pisze z telefonu i licze na pomoc :) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przeczytał - i nie wiem o co ci chodzi.

Laptop nie łączy się z routerem a łączy się z telefonem ?

Sprawdz ustawienia na routerze.

A telefon łączy się z routerem ?

Czeski film normalnie , no chyba że jest to Lemoniadowy Jack...Czeska super komedia...:)

Link to post
Share on other sites

Nie mam dostepu do routera :D Tak telefon laczy sie z routerem i inne laptop/telefont tez.

A co do "Laptop nie łączy się z routerem a łączy się z telefonem" chodzi mi odnosnie na jakiej zasadzie dziala przesylanie internetu skad jest pobierany poprzez opcje "Router WiFi" w tel.(bo jak ja wlaczam i udostepniam to czy pobiera mi internet z transferu czy z routera do ktorego podlaczony jest tel) http://imgur.com/gallery/UQWxz9S

Edytowane przez beagiel
Link to post
Share on other sites

Tak wiem ze jest lecz chodzi mi o to z czego pobiera mi internet jesli uzywam opcji "Router wifi" w tel i jednoczesnie jestem podlaczony telefonem pod router a komputerem pod telefon.

Czy od dostawcy internetu czy z transmisji danych bo nie wlacza mi transmisji danych i chce sie upewnic

Link to post
Share on other sites

Można to też sprawdzić inaczej - podłącz się telefonem przez wifi/router "stacjonarny" do netu i sprawdź sobie na telefonie jakie masz IP zewnętrzne/publiczne następnie uruchom hotspot/router wifi na telefonie i po podłączeniu się do niego lapkiem ponownie sprawdzasz IP publiczne z poziomu tego laptopa - najprawdopodobniej będą różne co znaczy, że hotspot/router wifi na telefonie wymusza korzystanie z danych mobilnych ignorując lokalne wifi.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...