Skocz do zawartości

Dobry komputer nie radzi sobie z grami niezależnie od ustawień


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lord_Krecitsqa,

Recommended Posts

Witam forumowiczów!

 

Rok z kawałkiem temu zakupiłem wszystkie nowe podzespoły do złożenia kompa.

Wszystko było pięknie, aż do czasu. 3-4 miesiące temu gry zaczęły się nagle wyłączać.

 

Mianowicie, odpalam Wiedźmina 3, wszystko idzie pięknie na ultra bez choćby najmniejszego laga i to jest jedyna gra, która ma większe wymagania sprzętowe i nie stwarza problemów.

Włączę najnowszego (czy też poprzedniego) CoDa, Metro Exodus, czy World of Tanks? Gra automatycznie wrzuca ustawienia na ultra. Gram 5-10-50min i nagle ni z tego ni z owego widzę pulpit, tak jakby coś zabijało proces, jednak niekoniecznie tak jest. Po próbie ponownego uruchomienia gry (to dotyczy WoTa) dostaje komunikat, że gra jest uruchomiona. Wchodzę w menadżera zadań - WoT tak jakby uruchomiony ale zużywa 0% procesora i śmieszne ilości RAMu.

 

Ze starszymi grami z lat 2015-2016 w dół nie mam najmniejszych problemów, wszystko idzie tak samo płynnie jak w wyżej wymienionych tyle, że one się nie crashują.

 

1 i 2. https://mega.nz/#!vOxmxY4C!MXzdq3Vl69MyD8bIndcHpRQTgo7XhF2Cu3APaUfvRmY

3. Zakupiłem dodatkowy dysk SSD. Gry niezależnie od dysku zachowują się tak samo.

4. Antywirus - Avast

5. Zmniejszenie ustawień gry do minimum, reinstalka gier, sterowników, a w końcu odtworzenie systemu za pomocą Acronisa. Bez zmian.

 

Jeśli potrzebujecie jakichś dodatkowych skanów czy informacji, dajcie znać, postaram się wrzucić.

Macie jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam,

DoYouHaveAnyProblem

Edytowane przez DoYouHaveAnyProblem
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Zainstaluj wszystkie updaty Windows i framerworks.

Ok, zaraz to ogarnę.

Dooobra, Windows Update wyrzuca, że wszystko aktualne.

 

Zaktualizuj sterowniki NV bo 430.39 to syf powodujący problemy.

Apka nie wyświetla mi żadnej aktualizacji. Na stronie również 430.39 jest przedstawiony jako najnowszy.

 

 

Czyżby mnie aktualizacje pomijały?  :roll:

Edytowane przez DoYouHaveAnyProblem
Link to post
Share on other sites

430.39 to najnowsza wersja, ja osobiście problemów z nią żadnych nie mam. Masz coś podkręcone (cpu, ram, gpu)? Wygląda to trochę jak niestabilne oc. Ten log co wrzuciłeś jest zbyt długi i nieczytelny, nie chce mi się go nawet przeglądać.

 

EDIT: OK z nudów jednak przejrzałem :D I widzę że proc i ram nie są kręcone, nie jestem pewny grafiki. Można sprawdzić temperatury pod obciążeniem bo w logu ich nie widzę. Ale to chyba jednak problem programowy a nie sprzętowy. Warto zajrzeć do podglądu zdarzeń, może tam będą wskazówki co powoduje crashe.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

430.39 to najnowsza wersja, ja osobiście problemów z nią żadnych nie mam. Masz coś podkręcone (cpu, ram, gpu)? Wygląda to trochę jak niestabilne oc. Ten log co wrzuciłeś jest zbyt długi i nieczytelny, nie chce mi się go nawet przeglądać.

 

EDIT: OK z nudów jednak przejrzałem :D I widzę że proc i ram nie są kręcone, nie jestem pewny grafiki. Można sprawdzić temperatury pod obciążeniem bo w logu ich nie widzę. Ale to chyba jednak problem programowy a nie sprzętowy. Warto zajrzeć do podglądu zdarzeń, może tam będą wskazówki co powoduje crashe.

Nic nie kręciłem, wszystko fabryczne.

Dziękuję za przejrzenie  :D 

 

Grafika sięga 70-72 stopni według Aorus Engine

Na tym kompie nie mam nic szczególnego, służy tylko do gier, więc co mogłoby przeszkadzać?  :cry:

Link to post
Share on other sites

Ludzie raportują problemy z nowymi sterami do nv. Spróbuj wersję 425.31

Zaraz spróbuje, tylko czy to pomoże? 

Problem występuje od kilku miesięcy, a ten sterownik jest z 2019.4.11 :/

 

W necie pełno jest info, że 430.39 powodują m.in. nadmierne użycie CPU przez proces NVDisplay - poprawka to 430.53

https://www.guru3d.com/files-details/geforce-430-53-hotfix-driver-download.html

 

Nie widzę tej poprawki na stronie nv, nie jest to dość ryzykowne brać hotfixa z jakiegoś innego źródła?  :o

Link to post
Share on other sites

Przeskanuj kompa programem malwarebytes https://pl.malwarebytes.com wybierz darmowe pobieranie. Program przez 14 dni ma pełną funkcjonalność a znajdzie i usunie każde badziewie z którym inne programy sobie nie radzą. Może masz jakiegoś robaczka .

 

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Otworzenie Windows z obrazu raczej wyklucza wpływ systemu. Jedynie jakieś ustawiania bios mogą mięć wpływ na taki stan rzeczy. Proponuje zresetować całkowicie bios ClearCMOS lub wyjęcie baterii potem aktywować ponownie profile pamięci X.M.P w bios i przetestować wszystko od nowa. Przeprowadź test ramu (Memtest), sprawdź napięcia zasilania, podmień zasilacz i grafikę o ile masz taką możliwość. 

Link to post
Share on other sites

Przeskanuj kompa programem malwarebytes https://pl.malwarebytes.com wybierz darmowe pobieranie. Program przez 14 dni ma pełną funkcjonalność a znajdzie i usunie każde badziewie z którym inne programy sobie nie radzą. Może masz jakiegoś robaczka . Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Ok, zajmę się tym w wolnej chwili (poniedziałek) i dam znać.

 

Otworzenie Windows z obrazu raczej wyklucza wpływ systemu. Jedynie jakieś ustawiania bios mogą mięć wpływ na taki stan rzeczy. Proponuje zresetować całkowicie bios ClearCMOS lub wyjęcie baterii potem aktywować ponownie profile pamięci X.M.P w bios i przetestować wszystko od nowa. Przeprowadź test ramu (Memtest), sprawdź napięcia zasilania, podmień zasilacz i grafikę o ile masz taką możliwość. 

Też właśnie tak uważam, jeśli chodzi o system. Ram przetestuję również w poniedziałek. Jak co do karty nie jestem pewny, tak zasilacza nie znajdę na podmiankę.

Witam ponownie!

 

W tak zwanym międzyczasie weszła nowa aktualizacja do karty graficznej. Ucieszony zaktualizowałem, testuje dziś drugi dzień.

Jak wczoraj było wszystko pięknie. Tak niestety dzisiaj pojawiły się ponowne "twarde" lagi, wyłączeń gry jeszcze nie doświadczyłem.

Dajcie mi 1-2 dni na sprawdzenie różnych gier. Potem spróbuje poprzedniego postu :)

Link to post
Share on other sites

A spróbuj "na sztywno" ustawić plik wymiany na najszybszym dysku jaki masz.

U mnie pomogło.

Miałem podobny problem z tym wyrzucaniem do pulpitu ;)

*nie dopisałem że na 9gb ten plik wymiany

Hmmm, miałem ustawiony na sztywno ale jakoś dziwnie mało, bo zaledwie 4GB.

Najszybszy dysk to ten z Windowsem + gry (inna partycja) drugi dysk jest bardzo podobny ale ma same gry, wydaje mi się lepszym rozwiązaniem wrzucić plik stronicowania do tego drugiego.

Link to post
Share on other sites

Nic podobnego.

Plik wymiany wrzucamy na najszybszy z możliwych .

Ustaw i sprawdź ;)

 

Dotąd miałem wyłączony plik wymiany całkowicie.

Po zmianie karty z 970 na 1080ti przykładowo Division2 na ULTRA wgl.nie chciał się uruchomić.

Też wywalało do pulpitu.

 

Teoretycznie przy 16gb plik wymiany można całkowicie wyłączyć.

Jak się okazuje nie do końca...

4gb to chyba system ustawia sam.

9gb ustawiłem i wszystko śmiga pięknie ładnie

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...