Skocz do zawartości

Wymiana GTX 970 na nowszą.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez luki075,

Recommended Posts

Witam wszystkich po trzech latach. Właśnie ten okres temu doradziliście mi podzespoły do komputera który do dziś chodzi bez zająknięcia. No i przyszedł czas na zmianę GPU. Na tą chwilę jest to MSI GTX 970 i w prezencie urodzinowym dla syna chciałbym kupić coś nowszego. Fajnie gdyby był to MSI RTX 2060. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Oto zestaw syna

- SSD GooDRam Iridium PRO

- Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

- i5 6600K

- ASUS Z 170 PRO GAMING

- G.Skill Ripjaws V DDR 4, 16 GB, 3000 MHz

- XFX Core TS 550 W.

No i teraz najważniejsze pytanie. Czy to zgra się z tym RTX-em? A jeśli nie ta to jaka inna?

Edytowane przez luki075
Link to post
Share on other sites

Zależy od rozdzielczości, mi przy  2560x1440 i z odświeżaniem 144 Hz bardziej jest problemem wydajność mojej karty graficznej Vega 64 niż stary i7 4770K ( pod  rozdzielczością 1920x1080 bez O.C. w/w procesora by się nie obyło bez spadków wydajności w/w karty graficznej).

Link to post
Share on other sites

Znowu zawiodę też zależny od gier, w trybie gier FPS dla wielu graczy już dziś widać że dla starszych platform i7 się przydaje.

Możesz brać kartę graficzną RTX 2060, najlepiej zakupioną w sklepie internetowym, wtedy w razie czego możesz ja oddać, choć moim zdaniem ta karta nie powinna być zbyt mocno dławiona przez słaby procesor.

By sprawdzić kartę zainstaluj MSI Afterburner, gdy obciążenie podczas gry procesora będzie przez większość czasu na 100% znaczy że procesor za słaby.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...