Skocz do zawartości

Klonowanie dysku SSD 120GB na SSD 512GB


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lukcio35,

Recommended Posts

Zamówiłem w sklepie komputerowym nowy dysk SSD A-Data SU900 Ultimate 512GB.Obecnie w komputerze mam dysk SSD 120GB na którym jest Windows 10 Pro 64bit.Chciałbym sklonować cały dysk SSD 120GB na dysk SSD 512GB.Do klonowania postanowiłem użyć taki program: AOMEI Partition Assistant

Nie mam jeszcze dysku SSD 512GB,więc sprawdziłem czy w programie AOMEI Partition Assistant wybierając opcję: Migracja OS do SSD lub HDD czy wykrywany jest dysk SSD 120GB.Niestety kreator klonowania nie wykrywa dysku SSD 120GB,a wykrywa jednie dwa dyski HDD: jeden dysk HDD 1TB i drugi dysk HDD 500GB.

Sprawdziłem też do klonowania dysku SSD 120GB na nowy dysk SSD 512GB program EASEUS Todo Backup Free 11.5 i tam wybierając klonowanie dysku wyświetla mi wszystkie wykryte dyski,ale nie mogę wybrać dysku SSD 120GB,by go sklonować na nowy dysk SSD 512GB.

Jak w programie AOMEI Partition Assistant wykonać klonowanie dysku SSD 120GB na dysk SSD 512GB,tak by kreator klonowania wykrył oba dyski SSD czyli dysk SSD 120(ten dysk klonuję) oraz drugi dysk SSD 512GB(na ten dysk klonuję cały dysk SSD 120GB) lub jakim programem bezproblemowo wykonać klonowanie z dysku SSD 120GB na dysk SSD 512GB?

Link to post
Share on other sites

Chyba do klonowania dysku SSD 120GB na dysk SSD 512GB użyję Acronis True Image 2019 \

Tylko nie wiem czy po klonowaniu dysku SSD 120GB na dysk 512GB będę miał wszystko na dysku SSD 512GB wszystko co było na dysku SSD 120GB(Na tym dysku jest obecnie Windows 10 Pro 64bitowy) łącznie z zawartością pulpitu?

Link to post
Share on other sites

Chyba do klonowania dysku SSD 120GB na dysk SSD 512GB użyję Acronis True Image 2019 \

Tylko nie wiem czy po klonowaniu dysku SSD 120GB na dysk 512GB będę miał wszystko na dysku SSD 512GB wszystko co było na dysku SSD 120GB(Na tym dysku jest obecnie Windows 10 Pro 64bitowy) łącznie z zawartością pulpitu?

Klon to klon - czyli 100 % przeniesienie wszystkiego ...

Po podłączeniu nowego dysku z przeniesionym systemem Windows może dograć sobie jedynie stery do tego nowego dysku a reszta będzie bez zmian.

Edytowane przez PikSel71
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To mniej więcej wszystko już wiem odnośnie klonowania dysku. Na razie dzięki wszystkim za pomoc.

Jak będę miał jakieś pytania lub problemy odnośnie klonowania dysku SSD 120GB na dysk SSD 512GB napiszę w tym temacie.

Do posta: Zapytam już dziś by na dzień jutrzejszy(środa 17.04.2019) spokojnie i bezproblemowo zabrać się za klonowanie dysku SSD 120GB na dysk SSD 512GB:

Czy po klonowaniu dysku SSD 120GB na dysk SSD 512GB,kiedy klonowanie się zakończy to czy komputer uruchomi Windows z nowego dysku SSD 512GB czy niestety po zakończeniu klonowania muszę w BIOS ustawić by system Windows uruchamiał się z dysku 512GB(czyli ustawić bootowanie na bootowanie z dysku SSD 512GB) i czy w programie Acronis True Image 2019(ten program użyję do klonowania dysku SSD 120GB na dysk SSD 512GB) odnośnie klonowania dysku jako tryb klonowania zostawić zaznaczoną opcję Automatyczny i po sklonowaniu dysku SSD 120GB na dysk SSD 512GB nowy dysk SSD 512GB z systemem będzie zajmował całość nowego dysku SSD 512GB?

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...