Skocz do zawartości

Prośba o ocenienie zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Jasiek123123,

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym poprosić o ocenę zestawu jaki składam dla siebie. Być może popełniłem gdzieś błąd i należy coś zmienić. Dodatkowo byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógł mi polecić chłodzenie na procesor. Nie mam w tym za wiele doświadczenia (Cooler Master Hyper H411R -  ten dodają za darmo do płyty głównej, pytanie czy wystarczy?).

Sprzęt będzie złożony głównie z nowych części, ale momentalnie GPU zostaje ze starego PC, dlatego nie ma sensu o nie j dyskutować. Docelowo zostanie dokupiony RTX2070 za kilka miesięcy.

Nie planuje specjalnie podkręcać

 

GPU: ASUS ROG STRIX GAMING GeForce RTX 2070 O8G - w późniejszym terminie

 

CPU:Intel Core i9-9900K

Chłodzenie: ??

Mobo: ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING

Pamięć: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB

Zasilacz: Fortron Hydro G 750W. 80+ Gold

Obudowa: Fractal Design Define R6 USB-C Gunmetal Tempered Glass

Dysk: M.2 Samsung 970 PRO 512 GB

Dysk2: Ze starego PC na składowanie zdjęć, gry itp.

GPU: GA GF970 G1 Gaming

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam,

J.

Edytowane przez Jasiek123123
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim czy potrzebny Ci jest ten i9-9900K?
W mojej ocenie tutaj nawet i7-9700K lub i7-8700K byłby dobrym wyborem do grania. 

Chociaż do czego będziesz używał komputera, bo to jest najważniejsze, a potem można dopiero ocenić zestaw i nanieść poprawki gdyby były potrzebne :) 

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim czy potrzebny Ci jest ten i9-9900K?

W mojej ocenie tutaj nawet i7-9700K lub i7-8700K byłby dobrym wyborem do grania. 

 

Chociaż do czego będziesz używał komputera, bo to jest najważniejsze, a potem można dopiero ocenić zestaw i nanieść poprawki gdyby były potrzebne :)

Główne założenie jest kupić PC, do którego nie będe musiał inwestować przez kolejnych 5-6 lat a nadal będzie pozwalał na granie w 1080p w maksymalnych detalach utrzymując wysoki framerate. I coś zepsułem poniżej, przepraszam :/.

Gram w MMO i TAB głównie, ale nie ograniczam się do 2ch tytułów. :)

Edytowane przez Jasiek123123
Link to post
Share on other sites

Jaki byłby ogólny budżet na PC?

Budżet jest nieistotny. Chodzi o rozsądek przy składaniu. Jeśli coś nie zmieści się budżecie to poczekam z zakupem miesiąc czy 2, nie pali się ;) . Dlatego Grafika będzie kupiona później może o 2-3 miesiące. Nie gram w UHD więc nie myślę o 2080/2080ti a i cena jest trochę odrażająca tych GPU.

Jeśli to pomoże to można ustalić sztucznie budżet na wysokości 1500EUR bez grafiki (mieszkam poza granicami PL więc nie orientuje się tu w cenach, ale cena nie jest tutaj wyznacznikiem. Pytanie jest raczej czy te części są dobrane ok, cz jest jakiś rażący błąd. I oczywiście pytanie o chłodzenie, ale nie chciałbym iść w wodne, raczej standardowy wentylator z radiatorem. Myślałem o Scythe Ninja.

Edytowane przez Jasiek123123
Link to post
Share on other sites

 

 

Budżet jest nieistotny.
 

ok

 

 

Jeśli coś nie zmieści się budżecie to poczekam z zakupem miesiąc czy 2, nie pali się
 

... :roll: czyli jednak jest istotny.

 

 

Nie gram w UHD więc nie myślę o 2080/2080ti a i cena jest trochę odrażająca tych GPU.
 

celna uwaga, na twoim miejscu również zasadzałbym się na 2070, ciekawe co jeszcze pokaże AMD z navi za kilka miesięcy.

 

 

 

Pytanie jest raczej czy te części są dobrane ok, cz jest jakiś rażący błąd.
 

zasadniczo nie widzę.

 

 

 

I oczywiście pytanie o chłodzenie, ale nie chciałbym iść w wodne, raczej standardowy wentylator z radiatorem. Myślałem o Scythe Ninja.
 

 

Ten Cooler Master który jak twierdzisz dostaniesz z mobo na początek wystarczy, jak zaczniesz kombinatorykę z OC, (co na początku sensu mieć żadnego nie będzie) to pomyślisz nad czymś lepszym ja mam fortisa 3 i jestem wielce usatysfakcjonowany, o  Scythe Ninja słyszałem (zaznaczam słyszałem) że ma problematyczne mocowanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie moje rozumowanie tematu jest takie:

Grafike mozna wymienic za 3-4 lata i da to ładnego kopa za rozsadnę cenę.

Nie bardzo bedzie się dało wymienić procesor za 3-4 lata. Znając żynie wyjdzie nowa architektura, wiec znow wymiana to wymiana niemal wszystkiego poza GPU. Będą juz DDR5, nowy socket, M.3 etc. Staram się więc aby buda (proc/pamięci) była jak najmocniejsza przy zachowaniu rozsądnego stosunku jakośc/cena.

Link to post
Share on other sites

Rozumiemy. W grach, czy to dzisiaj czy za 4 lata, i7-9700k spełni wszystkie wymagania.

 

Co do chłodzenia - jeśli powietrze, wydajny i ładnie się prezentujący Dark Rock Pro 4, byłby wystarczający. AiO - 240/280, ale tu pamiętać musisz, że w cenie 280 od NZXT, masz 360 od Fractala s36. To jednak byłaby przesada, lecz z myślą o ekonomii.

 

Tak czy inaczej, te procki z pudełka mają 4,9, ustabilizujesz więc na 5, 5.1 i koniec.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę to co napisałeś to proponuję taki zestawik:
https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/VXdD9GE78N

 

Oczywiście dałoby się wydajniej, ale tak masz jeszcze trochę pieniędzy zaoszczędzone przez co szybciej kupisz mocniejszą grafikę, niż masz obecnie.

Ten zestaw powinien spokojnie starczyć na te kilka lat. Pamięci są bez ledów, bo taniej i wydajniej, ale jeśli koniecznie by miałby być z RGB to proponuję te (tylko, że 200zł drożej) https://www.komputronik.pl/product/529295/g-skill-tridentz-rgb-16gb-2x8gb-3466mhz-ddr4-cl16-xmp-2-0-1-35v-dimm-.htm

 

//polecanie takiego PSU w takiej cenie mając do wyboru zdecydowanie lepsze jednostki świadczy o pewnych brakach

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites
Grafike mozna wymienic za 3-4 lata i da to ładnego kopa za rozsadnę cenę. Nie bardzo bedzie się dało wymienić procesor za 3-4 lata. Znając żynie wyjdzie nowa architektura, wiec znow wymiana to wymiana niemal wszystkiego poza GPU. Będą juz DDR5, nowy socket, M.3 etc. Staram się więc aby buda (proc/pamięci) była jak najmocniejsza przy zachowaniu rozsądnego stosunku jakośc/cena.

 

Myślę, że sam wiesz na czym stoisz i czego chcesz. Nie dasz się za bardzo przekonać na 8700K czy 9700K więc jak weźmiesz ze świadomością opłacalności na dziś dzień i9 9900K, to nic złego się nie stanie. Mobasa zmieniłbym na Z390 Aorus Pro od Gigabyte  ze zdecydowanie lepszą sekcją zasilania w niższej cenie.  Taniej masz też Seasonica Focus 650W i ten zasilacz będzie tutaj z sporym zapasem. Razem masz już około 400 zł bez uszczerbku na jakości. Obudowę możesz podmienić na Define S2 czy Meshify S2. Jeżeli zestaw do gier, to i tańszy SX 8200 Pro 512 GB da radę na TLC. Bez problemu masz w ten sposób hajs na jakieś AiO pod 9900K albo zostajesz na tańszym wieżowym i zamiast brać strasznie drogiego RTX 2070, bierzesz RTX 2080. W sumie jak nie zamierzasz kręcić (bo i w sumie samo OC 9900K, to sztuka dla sztuki), to i AiO poniekąd traci sens. 

 

https://proline.pl/koszyk/d570b39a albo +  https://proline.pl/chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-4-p1221402

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślę, że sam wiesz na czym stoisz i czego chcesz. Nie dasz się za bardzo przekonać na 8700K czy 9700K więc jak weźmiesz ze świadomością opłacalności na dziś dzień i9 9900K, to nic złego się nie stanie. Mobasa zmieniłbym na Z390 Aorus Pro od Gigabyte  ze zdecydowanie lepszą sekcją zasilania w niższej cenie.  Taniej masz też Seasonica Focus 650W i ten zasilacz będzie tutaj z sporym zapasem. Razem masz już około 400 zł bez uszczerbku na jakości. Obudowę możesz podmienić na Define S2 czy Meshify S2. Jeżeli zestaw do gier, to i tańszy SX 8200 Pro 512 GB da radę na TLC. Bez problemu masz w ten sposób hajs na jakieś AiO pod 9900K albo zostajesz na tańszym wieżowym i zamiast brać strasznie drogiego RTX 2070, bierzesz RTX 2080. W sumie jak nie zamierzasz kręcić (bo i w sumie samo OC 9900K, to sztuka dla sztuki), to i AiO poniekąd traci sens. 

 

https://proline.pl/koszyk/d570b39a albo +  https://proline.pl/chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-4-p1221402

 

Właśnie zostałem przekonany. Zamieniłem płytke na GIGABYTE AORUS Z390 PRO WIFI (chociaż zastanawiam się jak tu sie ma SupremeFX S1120A z Asusa do Realtek ALC1220), oraz i9 na i7-9700K. Myśle, że to dobre posunięcie, zaoszczędze trochę grosza, może szybciej GPU kupie.

Link to post
Share on other sites

Z tym zejściem z i9 na i7, to tak ile osób tyle będzie opinii. 

Ja bym np zdecydowanie zostawał przy i9 kosztem zejścia:

 

- z 970 Pro na SX 8200 Pro

- Fortron G na Focus 650

- z pamięci LED RGB 3600 na pamięci bez LED nawet 3333 MHz CL16 w cenie 450 zł. 

 

 

 

I tutaj nadal zostajesz przy i9 9900K. Trzeba się zastanowić w co się pakować, gdzie można uciąć, gdzie coś będzie bardziej przyszłościowego, z czym zostaniesz na dłużej, co zamierzasz rozbudowywać w przyszłości. Gdzieś trzeba to wypośrodkować. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...