Skocz do zawartości

Goodram Iridium Pro - problem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Cześć.  Od dłuższego czasu mam problem z dyskiem Goodram Iridium Pro 240GB - ta pierwsza wersja przed IRDM. Transfery są w porządku i przez 90% czasu użytkowania jest ok, natomiast zdarzają się bardzo mocne "lagi" dysku - zużycie wędruje na 100% i praktycznie zawiesza na minutę-dwie programy np eksploratora czy przeglądarkę. Najczęściej dzieje się to po operacji na większym pliku - np po pobraniu filmu 3GB poprzez program IDM (po pobraniu łączy on podzielony plik w jedną całość), po wyłączeniu gry po dłuższym czasie, czy też bardziej wymagającego programu np Photoshop. Ostatnio nawet podczas grania da się zauważyć lekkie lagi przy doczytywaniu terenu/cutscenek.

Wygląda to jakby dyskowi zapychał się jakiś bufor. Robiłem jakiś czas temu format systemu - nic nie pomogło. Monitorowałem usługi w tle, ale nic nie zarzyna dysku. Poniżej screen z AS SSD oraz CrystalDiskInfo - wygląda normalnie jak na dysk zapełniony w 2/3.

 

Zastanawiam się, czy nie oddać go na gwarancję i nie kupić czegoś innego.

http://s1.bild.me/bilder/060112/3550279Bez_tytu__322_u.png

Link to post
Share on other sites

niestety, kochany goodram nie monitoruje ważnych parametrów, wiec nie nie wiadomo. 

Albo błędy komunikacji (zmiana kabla SATA lub portu SATA może pomoc),
albo coś w firmware, kontakt z goodramem i gwarancja przez sklep, lub bezpośrednio. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmiana portu i kabla nie pomaga. W przyszłym miesiącu wyślę go na gwarancję. Jako nowy wziąć Cruciala MX500 500GB, czy dorzucić do czegoś niedrogiego na m2 np MP510? Odpalam głównie gry i pakiet Adobe. Miałem przez pewien czas Plextora m8peg 256GB i jakoś nie czułem różnicy względem dysku na sata.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

​Bierz
ADATA SU900 - 320zł (mimo że zdarzają się nagłe śmierci, przez kontroler, w końcu to średniak silicon motion SM2258 (MX500 ma ten sam kontroler, tylko kostki TLC), to pewniejsze niż 99% dostępnych SSD, nie licząc samsungów)
lub
Corsair MP510 - 409 zł E12 + TLC, topowy kontroler nowej generacji, kostki słabe, no ale co poradzisz. Jedna z lepszych konstrukcji na TLC NVMe. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam jakichś dużych wymagań, na dysku poza systemem mam gry i programy graficzne. Opłaca się dołożyć do tego Corsarza? Kilka miesięcy temu miałem Plextora M8pegn 256GB i nie odczułem różnicy poza kopiowaniem plików. Adata ma też te 30GB większej pojemności %-)

 

Edit dobra wziąłem Adatę za 319zł. Jeśli uda się odzyskać kasę za Goodrama, to finansowo wyjdę na zero.

Postawiłem wczoraj system na Adacie i różnica w prędkości jest wyraźna względem Goodrama. Porównuję oczywiście do tego jak Goodram się zachowywał od razu po formacie na małym zapełnieniu. Takie programy jak Photoshop na Goodramie uruchamiają się kilka razy dłużej. Chyba coś musi być na rzeczy z kontrolerem.

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...