Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MiK,

Recommended Posts

Witam.

 

W najbliższych 2-3 miesiącach planuję wymienić moją kartę na RTX 2070 oraz procka na Ryzen 7 2700X. Aktualnie jestem w posiadaniu zasilacza "Corsair RM550X 550W" (80 plus gold) i teraz rodzi się moje pytanie: czy muszę zakupić mocniejszy zasilacz pod nadchodzący upgrade czy może jednak ten mój aktualny zasilacz w zupełności wystarczy? Tak, wiem, że najsłabszy rekomendowany zasilacz pod RTX 2070 to właśnie ten o mocy 550W, ale mimo wszystko mam pewne obawy...

 

Od razu zaznaczam, że w niczym nie robiłem OC i w niczym robić nie będę dlatego proszę o to nie pytać. Poniżej umieszczę nieco obszerniejszą wersję specyfikacji jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie:

 

Asus Strix B350-F Gaming

Corsair RM550X 550W ---------------> Corsair HX750i 750W

Ryzen 5 2600 --------------------------> Ryzen 7 2700X

MSI GTX 1060 Gaming X 6GB ------> RTX 2070

be quiet! Pure Rock

Crucial Ballistix Sport LT 2666MHz CL16 8GB (2x)

Crucial MX500 250GB

Western Digital Caviar Blue 3.5'' 1TB

Link to post
Share on other sites

Jak nie stwarza problemów to w zupełności wystarczy, nawet po OC.  

Nie stwarza problemów, jest cichy i jestem z niego w 100% zadowolony od momentu zakupu, czyli od 6 miesięcy... ale jednak gtx 1060, a rtx 2070 to spora różnica w mocy dlatego muszę zapytać, skąd ta pewność, że 550 mi wystarczy?

Edytowane przez Archgoat
Link to post
Share on other sites

Zasilacz pociągnie bez problemu ale musisz się przestawić z ciszy na szybsze obroty wentylatora.

 

Corsair to znakomite zasilacze a jak masz wersje Gold to gitara.

 

Oblicz zresztą sam ile potrzebujesz mocy za pomocą kalkulatora power PC - jest ich kilka w necie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Gdyby ktoś miał zbliżony lub ten sam problem to od razu mówię. Zasilacz daje radę, nawet nie słychać żeby głośniej pracował, ba nawet nie słychać żeby było coś w ogóle było upgrade'owane. 550W w zupełności wystarczy do takiego sprzętu.

Edytowane przez Archgoat
Link to post
Share on other sites

Pewnie, że wystarczy. Jeszcze mogę Ci polecić undervolting. Osobiście nigdy nie chciało mi się bawić w tego typu zabawy - jednak jak już spróbowałem to mogę śmiało polecać. Temperatury 5-6 stopni mniej przy zachowaniu tej samej wydajności i obniżonym poborze prądu :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...