Skocz do zawartości

Problem z shifterem g29, biegi nie wchodzą tak, jak powinny


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ethernity7,

Recommended Posts

Panowie, mam dość uciążliwy i spory problem z shifterem g29.

shifterpn_qwasqxr.png

 

Tak to powinno wyglądać, a w praktyce jest tak, że po reinstalacji sterowników (odinstalowanie wszystkiego co ma logitech w nazwie z menedżera urządzeń, odinstalowanie aplikacji logitech, reset komputera, instalacja aplikacji logitech, reset komputera i podłączenie kierownicy)

wszystko działa (testowane na project cars 2, forza horizon 3, euro truck simulator 2) poprawnie przez około 5-10 minut, a później zmiana biegów wygląda następująco:

1 bieg - wchodzi 3

2 bieg - wchodzi 2

3 bieg - wchodzi 3

4 bieg - wchodzi 4

5 bieg - wchodzi 5

6 bieg - wchodzi 4

wsteczny - wchodzi 4

 

Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane, windows update jest aktualny, driver booster mówi, że wszystko jest aktualne. Zmiana usb nic nie daje, w tej chwili kierownica podłączona jest pod usb 3.0.

 

 

Shifter został kupiony w niemczech, żeby oddać go na gwarancję musiałbym się trochę nakombinować, żeby zdobyć dowód zakupu (chyba, że nie jest potrzebny).

 

Z góry dziękuję za pomoc, bo już się powoli poddaję.

Edytowane przez ethernity7
Link to post
Share on other sites

Spróbuj jeszcze raz odinstalować wszystko od logitecha. Po odinstalowaniu przez dodaj-usuń, przeszukaj dysk wpisując słowo "logitech"-wyszukaj. Co znajdzie usuń. Następnie wejdź w rejestr jako administrator i też każ wyszukać klucze z nazwą logitech. Usuń je. I po restarcie systemu wgraj odpowiednie sterowniki z tym programem od producenta, do ustawiania kierownicy. Przed nową instalacją przeskanuj komputer jakimś antywirusem i np. Malwarebyte , advcleaner...To nie musi rozwiązać problemu, ale warto spróbować. Jaki masz system i czy zaktualizowany ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ustawienia się nie zmieniają. Nie sprawdzałem na innym komputerze.

 

System został przeskanowany zarówno malwarebytes jak i adwcleanerem. Z rejestru wyleciało wszystko, co miało w nazwie logitech. Z menedżera urządzeń usunąłem wszystko z logitecha włączająć w to ukryte urządzenia. 

 

1png_qwasqne.png

 

Nie da się tego usunąć

 

 

 

Windows 10 pro oryginalny, wersja 1809 kompilacja 17763.348 windows update aktualny.

Jakiś czas temu przywracałem system windows do ustawień fabrycznych, oczywiście nie pomogło.

Edytowane przez ethernity7
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dziękuję za odpowiedzi, trochę się w tej kwestii wyjaśniło. Najnowsza aktualizacja logitech gaming software nie pozwalała mi na podgląd przycisków w joy.cpl, za to poprzednia wersja LGS_9.00.42_x64 to naprawiła.

 

Kierownica została przetestowana na innym komputerze, na którym nigdy wcześniej nie było sprzętu logitech, ani żadnej kierownicy. Problem się powtórzył, więc zadzwoniłem do serwisu i jestem w trakcie umawiania naprawy gwarancyjnej. Pani, która odebrała mój telefon nawet nie zadawała zbędnych pytań odnośnie problemu, więc wnioskuję, że jest on bardziej powszechny, niż może się zdawać.  :P

Edytowane przez ethernity7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...