Skocz do zawartości

Problem z internetem.. próbowałem chyba wszystkiego HELP


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Witam, mam problem z pc, pewnego dnia poprostu przestał widzieć kabel ethernet, dioda od karty sieciowej zaczeła świecić na pomarańczowo, próbowałem wszystkiego ale nic nie pomagało więc zamówiłem karte sieciowa pod pci-e z nadzieją że nie będe musiał udostępniać internetu przez usb z telefonu (mam łącze 500/50 i telefon nie jest w stanie go wykorzystać + powstaje dodatkowy ping + wejście usb do telefonu na tym sporo obrywa) więc tak.. jestem świeżo po formacie, właśnie zainstalowałem wszystkie sterowniki, uruchomiłem komputer ponownie i nic.. dalej nie widzi kabla ;/

 

mobo: msi z97 gaming 3

karta siec: tp-link tg-3468 v3

 

karta sieciowa świeci się na zielono po podłączeniu kabla ale windows dalej go nie widzi ;/ 
ss z menadzera urządzeń: bxnkbwK.png

 

 

@edit Gdzieś w internecie znalazłem informacje że problem z instalacja sterowników można rozwiązać przez pobranie ich bezpośrednio przez strone producenta chipsetu.. niestety ale wyskakuje to:vFCjTZw.png

 

Edytowane przez Lipek98
Link to post
Share on other sites
Gdzieś w internecie znalazłem informacje że problem z instalacja sterowników można rozwiązać przez pobranie ich bezpośrednio przez strone producenta chipsetu.. niestety ale wyskakuje to:

Pytanie tylko po co instalować sterowniki Realtek, na sprzęcie który nie posiada takiego kontrolera.

 

Tutaj masz sterowniki do karty sieciowej znajdującej się na płycie głównej:

https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z97-GAMING-3#down-driver&Win10%2064

 

a tutaj od tego TP-linka https://www.tp-link.com/pl/download/TG-3468.html#Driver

Edytowane przez chrisplbw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc tak:

Na początek odinstalowałbym z menedżera urządzeń wszystko co znajduje się w "Karty sieciowe" i zrestartował komputer. A potem sprawdził co się samo zainstalowało.

Odinstalowałem wszystkie sterowniki od kart sieciowych i zresetowałem pc oto co się zainstalowało samo:

LFVeSoM.png
 

 

Pytanie tylko po co instalować sterowniki Realtek, na sprzęcie który nie posiada takiego kontrolera.

 

Tutaj masz sterowniki do karty sieciowej znajdującej się na płycie głównej:

https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z97-GAMING-3#down-driver&Win10%2064

a tutaj od tego TP-linka https://www.tp-link.com/pl/download/TG-3468.html#Driver

Ponieważ instalowanie tych sterowników które podałeś nic nie dało ;/ a gdzieś w sieci znalazłem info ze instalacja tamtych faktycznie rozwiązała problem ale cóż.. nie u mnie

sterów od msi wgl nie da się zainstalować
WS47w8Z.png
 

A jeżeli chodzi o sterowniki tp-linka to po sekundzie pojawia się taki komunikat:

SkKlhqw.png

 

Może to i głupie pytanie ale próbowałeś na innej skrętce? Może kabel się uszkodził? Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Tak, pierwsze co zrobiłem to zabrałem pc pod inną skrętkę, niestety nic nie dało 

Czekam na dalsze pomysły ;p

Edytowane przez Lipek98
Link to post
Share on other sites

Kabel podłączasz pod płytę główną czy tp-linka?

Zacznijmy od tego że windows nie widzi urządzenia do obsługi kabla ethernet. Zainstaluj sterowniki do tp-linka lub realteka w zależności od tego co używasz. Realtek prawdopodobnie jest wyłączony w biosie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kabel podłączasz pod płytę główną czy tp-linka?

 

Zacznijmy od tego że windows nie widzi urządzenia do obsługi kabla ethernet. Zainstaluj sterowniki do tp-linka lub realteka w zależności od tego co używasz. Realtek prawdopodobnie jest wyłączony w biosie.

Kabel podłączony jest do tp-linka który się świeci i wygląda na to że "widzi" kabel, w biosie znalazlem tylko opcje włączenia lub wyłączenia "onboard lan controler" starałem się zainstalować sterowniki mając go zarówno załączonego jak i wyłączonego, ale swoja droga powinnien być ON czy OFF ? jeszcze była jakaś opcja sterowania pci-e która jest załączona na AUTO i zgaduje że tak ma pozostać 

 

@edit

Mówie o tym:

https://imgur.com/a/gRcy1My

 

wrzuciłem jako link bo strasznie duże foto się pojawiało ;D

Edytowane przez Lipek98
Link to post
Share on other sites

Włącz tą opcję w biosie - włączy realteka i windows powinien "złapać" ją.

 

A dlaczego TP-link nie działa to nie mam pojęcia - może zobacz u kolegi czy wykrywa ją.

Niestety ale nic to nie dało ;/

Jedyny sposób w jaki łapie mi internet to przez telefon podłączony po usb, wtedy wykrywa mi karte która się nazywa "Remote NDIS based Internet Sharing Device"

Edytowane przez Lipek98
Link to post
Share on other sites

Brak karty sieciowej w menadżerze, brak nierozpoznanych urządzeń. Jeśli jest to karta zintegrowana z płytą główną należy zresetować bios i wykonać operację ClearCMOS. Przepięcie na kablu lan mogło spowodować awarię karty albo uszkodzić sumę kontrolną biosu. Jeśli reset ustawień nie przywróci sieciówki lub przywróci ale nadal nie będzie internetu trzeba kupić nową kartę lan a obecną wyłączyć na stałe w bios. Koszt kart sieciowej PCI to jakieś 20-30 zł. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A sprawdź czy będzie widziało karty sieciowe na linuxie. Nie musisz go instalować, wystarczy funkcja livecd.

Jutro sprawdzę aktualnie nie mam jak pobrać linuxa ;D

 

 

Brak karty sieciowej w menadżerze, brak nierozpoznanych urządzeń. Jeśli jest to karta zintegrowana z płytą główną należy zresetować bios i wykonać operację ClearCMOS. Przepięcie na kablu lan mogło spowodować awarię karty albo uszkodzić sumę kontrolną biosu. Jeśli reset ustawień nie przywróci sieciówki lub przywróci ale nadal nie będzie internetu trzeba kupić nową kartę lan a obecną wyłączyć na stałe w bios. Koszt kart sieciowej PCI to jakieś 20-30 zł. 

Reset biosa nic nie dał, mam kupioną karte sieciową o której pisałem wyżej i problem polega na tym że nawet jej system nie widzi

Link to post
Share on other sites

W Menedżerze urządzeń zaznacz nazwę swojego PC następnie klik na aplet Akcja i tu Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Powinna pojawić się pozycja Network Adapters. Jeżeli to nic nie zmieni to chyba masz problem z płytą gł. a konkretnie usterka chipsetu bo ten odpowiada za sieć LAN jak również za porty PCI Express x1. Spróbuj jeszcze przeinstalować sterownik chipsetu i sprawdź system antywirusem te potrafią pozmieniać właściwości kart sieciowych włączne z nazwą i przypisanym adresem MAC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W Menedżerze urządzeń zaznacz nazwę swojego PC następnie klik na aplet Akcja i tu Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Powinna pojawić się pozycja Network Adapters. Jeżeli to nic nie zmieni to chyba masz problem z płytą gł. a konkretnie usterka chipsetu bo ten odpowiada za sieć LAN jak również za porty PCI Express x1. Spróbuj jeszcze przeinstalować sterownik chipsetu i sprawdź system antywirusem te potrafią pozmieniać właściwości kart sieciowych włączne z nazwą i przypisanym adresem MAC.

Nic się nie zmieniło, ale teraz tak pomyślałem.. a co gdyby podpiąć karte sieciową na miejsce karty graficznej? powinna działać cnie ? 

Link to post
Share on other sites

Powinna działać więc próbuj. Sterownik chipsetu przeinstalowałeś?

Przeinstalowałem i bez zmian, ale sprawa wyglada tak ze ta karta sieciowa od tp-linka i tak świeci po podłączeniu kabla wiec zgaduje ze pci-e działa, aczkolwiek karta sieciowa od płyty głównej świeci mimo braku kabla ale na pomarańczowo 

Link to post
Share on other sites

To że świeci oznacza podłączenie do zasilania. I w/g manuala płyty Pomarańczowy LED oznacza Połączenie 1 Gb / s. Podłącz TP-link do slotu  PCIe 2.0 x16 i będziesz miał odpowiedź czy nie masz problemu z chipsetem.

okey.. karta siec dziala na x16, wiec co? jestem skazany na usb lub zakup nowego mobo ?

 

@edit Okeeeey...? Nwm co się stało, ale po podłączeniu spowrotem wszystkiego na swoje miejsce nagle internet zaczął działać ;o także dziękuje @lonialomax za nakierowanie mnie na rozwiązanie, cieżko w sumie powiedzieć o co chodziło ale jakoś zatrybiło i oby tak zostało, dzieki wszystkim za pomoc ! <3

 

BGdHwcm.png

 

śmiga <3

Edytowane przez Lipek98
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...