Skocz do zawartości

Ram spoza QVL


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez vrona32,

Recommended Posts

Kolega w dziale zestawow zasugerowal mi kupno https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html, Ram jest mega i w dobrej cenie, ale nie ma po nim sladu w  QVL , do b450 tomahawk pod ryzena 5 2600 https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK#support-mem-12(.. przeczesalem googla i nie znalazlem potwierdzenia, ze u kogos dzialaly..

 

jestem troche wrazliwy, bo w przeszlosci kupowalem juz kosci na ktorych system nie wstawal.

 

jest sens kupowac w ciemno? niby moge zwrocic, ale strace sporo czasu.

Link to post
Share on other sites

Nikt ci tutaj nie powie, że warto kupować w ciemno, bo jest to ryzyko które sam musisz podjąć. Nie możemy doradzać rozwiązań co do których nie jesteśmy na 100% pewni, że zadziałają.

 

Z drugiej strony powiem ci tak - składając zestaw na z370 wybrałem pamięci Gskill tridentz z listy QVL- niestety okazało się, że nie ma ich akurat na stanie. Zaproponowano mi zastąpienie ich takimi jak z twojego linku, tylko CL16 - niestety ich już na liście nie było. Zaryzykowałem po zapewnieniach sprzedawcy, że składają tego dużo i problemów nigdy nie było. No i faktycznie wstały na 3200 przy pierwszym podejściu i działają tak stabilnie od miesięcy. 

 

Niestety gwarancji ci nikt nie da więc twoje ryzyko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja mam dokładnie taki zestaw (ryzen 5 2600, msi b450 tomahawk i G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red) po ustawieniu w biosie profilu xmp2 poszły na 3200 bez żadnych problemów i kombinacji z cl

 

Daj mu zdjęcie z CPU-Z na potwierdzenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...