Skocz do zawartości

AIO 360 do i9 9900k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Zawisz,

Recommended Posts

Witam,

 

rozglądam się za AIO do nowego i9 9900k, całość będzie montowana na topie w 

Dark Base Pro 900 Rev.2       Uparłem się na chłodnice w okolicach 360mm, czy moglibyście mi doradzić, co wybrać, liczy się wydajność, aby temperatury były stosunkowo niskie (o ile można przy tym procesorze), cisza również będę się cieszył jeśli nie będzie to suszarka (ale wydajność ważniejsza), sam wygląd kolorystyka, RGB nie mają dla mnie znaczenia, lecz jeśli będą to nie ma problemu.

 

Wstępnie kilka opcji znalazłem:

NZXT Kraken X72

Corsair Hydro Series H150i Pro

 

Nawet już byłem przekonany na NZXT, lecz czy 27mm chłodnica nie jest to zbyt mało?

 

Z "grubszych" znalazłem:

 

Fractal Design Celsius S36 Black

be quiet! Silent Loop 360

 

Chyba, że polecicie coś innego? 

Edytowane przez bzybzol
Link to post
Share on other sites

Z podanych szedłbym w kraken-a choć mówię to otwarcie najlepiej iść w custom lc porządne jak te zabawki aio.

Ale to moje zdanie długo siedziałem/siedze na aio i powoli sam zamierzam juz dla osobistego kompa zrobić lc z 480+d5 to takie minimum.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tylko custom LC to zupełnie inny pułap cenowy, bo za samo combo pompa + rez na D5 można zostawić 700 zł. Z AiO wziąłbym albo Corsair H150i albo Krakena X72. Fractal S36 jest gorzej wykonany. Grubością chłodnicy się nie przejmuj, nie ma ona aż takiego znaczenia, zwłaszcza przy tych gęstych chłodnicach z AiO.

 

Inna sprawa, że DB900 to nie jest przewiewna obudowa. top jest zwłaszcza bardzo mocno zabudowany. Wentylatory nie będą miały gdzie przepychać powietrza przez chłodnicę. Nie jest to dobre miejsce na montaż chłodnicy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temat rozwiązany

 

Z podanych szedłbym w kraken-a choć mówię to otwarcie najlepiej iść w custom lc porządne jak te zabawki aio.

Ale to moje zdanie długo siedziałem/siedze na aio i powoli sam zamierzam juz dla osobistego kompa zrobić lc z 480+d5 to takie minimum.

Na custom LC brak czasu, aby przeanalizować ten temat i potem go obsługiwać, dlatego wybrałem AIO (wiem, że kosztem wydajności chłodzenia).

 

Wybór padnie na krakena x72 + zmieniłem za namową @Zawisz obudowę na Phanteks Enthoo Primo.

Dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Tak się teraz zastanawiam, czytając ten wątek co wybrać. Chciałem zakupić Fractal Design Celsius S36 Black ale widzę, że odradzacie. Kolejnym parametrem w moim wypadku jest obudowa. Korzystam od niedawna z Fractal Design Define R6. Wersja bez szkła, z matamy wygłuszającymi. Przez co i przód obudowy i top obudowy jest zabudowany. Mógłbym zdjąć górę bo to właśnie tam chciałbym zamontować chłodnice. Takie AIO będzie bardzo głośne w sytuacji jak góra i przód są zamknięte?

Link to post
Share on other sites

Wiecie co. Tak sobie myślę, że chyba jednak pozostanę przy Matcho albo wybiorę jakieś inne schludne chłodzenie powietrzne. 

Bo te AIO mają strasznie dużo kabli do pociągnięcia z tego co widzę. A zależy mi na schludnym wyglądzie. W chwili obecnej czekam na plecione kable i wtedy pomyślę. Bo mój matcho ma już swoje lata  (edycja sprzed dobrych 5lat). Muszę jeszcze wyrwać jakić GPU Holder to ale to już inny temat.

 

 

http://i63.tinypic.com/vfgt9z.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...