Skocz do zawartości

Zestaw do gier (4000-4500zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

 

Witam, kompletnie nie znam się na komputerach a tym bardziej na jego podzespołach ale muszę kupić komputer do gier i zwracam się z prośbą abyście mi pomogli i rozjaśnili mi troszkę co i jak :)

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry (CS:GO, Fortnite, Battlefield 1, Battlefield V itp)
  • Maksymalna kwota : 4000 (Jeśli będzie potrzeba to 4500 ale tylko gdy będzie się to opłacało
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu miesiąca
  • Których części potrzebuję : Cała "buda" (Monitor, klawiatura itp są niepotrzebne)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Prawdopodobnie nie (ale jeśli starczy budżetu fajnie jakby była taka opcja)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FullHD 1920x1080 LGM237WDP                   ( https://www.komputronik.pl/product/102674/23-lg-flatron-m237wdp-pc-z-tunerem-tv.html )
  • Specjalne wymagania : Dobry wydajny komputer ;)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk HDD 500 GB
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Brak

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1 x AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/1 x Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x MSI B450-A PRO /AMD B450, DDR4, AM41 x Gainward GeForce GTX1070Ti Phoenix 8GB DDR5 256bit (1683/8000)1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

4113zł
 
CPU od AMD z odblokowanym mnożnikiem, w zestawie masz przyzwoity boxowy cooler, ale pod OC trzeba dokupić wydajniejsze chłodzenie jak SPC Fortis 3.
RAM o taktowaniu 3000MHz w Dual Channel, MOBO z w pełni chłodzonym VRM w układzie 4+2 fazy. GTX 1070TI z cichym układem chłodzenia i Backplatem, do tego SSD 240GB na system i najczęściej odpalane gry.
Obudowa z piwnicą na PSU, szklanym panelem oraz trzema 120mm wentylatorami z regulatorem obrotów. Do tego bardzo dobry jakościowo zasilacz od Seasonica z cichym wentylatorem i półpasywnym trybem pracy.
Dobijając do ~4500zł zmieniasz GTPU na wydajniejszego RTX 2070, ale tutaj trzeba poczekać aż pojawi się MSI z chłodzeniem Armor, który był dostępny w kwocie 2300zł
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dobijając do ~4500zł zmieniasz GTPU na wydajniejszego RTX 2070, ale tutaj trzeba poczekać aż pojawi się MSI z chłodzeniem Armor, który był dostępny w kwocie 2300zł

Tzn. mam poczekać aż stanieje? Bo zamieniając GTX 1070Ti na tego RTX 2070 co wymieniłeś cena wychodzi 4943 zł

Czy dam radę sam złożyć komputer i powgrywać wszystkie sterowniki? Jest to jakieś wymagające i trudne zajęcie? Czy z pomocą internetu uda mi się to samemu zrobić? :D

Edytowane przez Percz
Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/456603-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-gddr6.html

wtedy całość wyszłaby ~4550zł. Jak nie możesz czekać i chcesz brać wszystko z jednego sklepu żeby Ci to złożyli wtedy 100zł droższy model GeForce RTX2070 WF3 8GB DDR6 256bit

 

 

 

Czy dam radę sam złożyć komputer i powgrywać wszystkie sterowniki? Jest to jakieś wymagające i trudne zajęcie? Czy z pomocą internetu uda mi się to samemu zrobić?

Na spokojnie, jak bawiłeś się klockami lego i masz odrobinę cierpliwości to dasz radę. 

 

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Promocją na darmową wysyłkę nie dotyczy zamówień z płatnością przy odbiorze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślę, że poczekam :D A mam jeszcze pytanko co do zasilacza. Udało mi się odzyskać ze starego komputera zasilacz MODECOM FEEL2 600W  ( https://www.x-kom.pl/p/66209-zasilacz-do-komputera-modecom-600w-feel-2-120mm.html ). Czy on dałby radę w tym zestawieniu czy jednak lepiej kupić ten co polecałeś? Dodam, że ten zasilacz był w użyciu może 2-3 miesiące.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...