Skocz do zawartości

problemy z fps'ami w Battlefield V Open Beta i Battlefield 1


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez encore327,

Recommended Posts

Rozmawiamy o BF1 a nie o becie, nie sprawdzałem jakie opcje są w BFV ponieważ u mnie wszystko działa prawidłowo.

szczerze mówiąc to bardziej zależy mi na rozwiązaniu tego problemu w battlefieldzie V niż w jedynce bo pewnie już i tak nie będe w nią grał. Btw. zmieniłem wartość tej opcji w becie na 3 i jakaś poprawa jest, jednak nie są to wartości jakie chociażby osiągnął kolega wyżej na słabszej karcie graficznej i 8gb ramu

jak na razie po tych wszystkich czynnościach statystyki wyglądają tak:

fpsy to ok 40-60

zużycie procesora oscyluje w granicach 85% natomiast karty graficznej 65%

ustawienia graficzne to wciąż najniższe możliwe + czasami spadki do 35fpsów

przypomnę też że ten problem powtarza sie tylko w battlefieldach. wszędzie indziej maksymalne ustawienia i zero jakichkolwiek problemów z wydajnością.

Edytowane przez encore327
Link to post
Share on other sites

Powiem tak, ja miałem podobne klocki z BF1 kiedy miałem na pokładzie i5 4590. Kombinowałem wtedy z tymi ustawieniami i przed i w trakcie gry z różnym skutkiem. Proc w czasie dropów był na 99% zaś karta się nudziła. Problem występował w dużych trybach typu Podbój, Szturm i czasami w Dominacji. W Zespołowym DM raczej nie. 

 

Zmieniałem procka na i7 4790. Problem nie występuje, a już na pewno ja nie odczuwam żadnych niedogodności podczas rozgrywki a dodam że gram na 75 FPSach - wszystko na Ultra. 

 

Także teges... może ten Sandy Bridge dostaje już za bardzo w du**ę...

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, ja miałem podobne klocki z BF1 kiedy miałem na pokładzie i5 4590. Kombinowałem wtedy z tymi ustawieniami i przed i w trakcie gry z różnym skutkiem. Proc w czasie dropów był na 99% zaś karta się nudziła. Problem występował w dużych trybach typu Podbój, Szturm i czasami w Dominacji. W Zespołowym DM raczej nie.

 

Zmieniałem procka na i7 4790. Problem nie występuje, a już na pewno ja nie odczuwam żadnych niedogodności podczas rozgrywki a dodam że gram na 75 FPSach - wszystko na Ultra.

 

Także teges... może ten Sandy Bridge dostaje już za bardzo w du**ę...

Problem jest tylko taki że kolega który rozmawiał ze mną wcześniej na tym samym procesorze nie ma takich problemów. Na youtube ludzie też mają normalne wyniki z tym procesorem Edytowane przez encore327
Link to post
Share on other sites

Procek ogranicza i nic z tym nie zrobisz bez podkręcenia albo wymiany. Karta miałaby wyższe wykorzystanie, ale jak napisałeś ustawienia najniższe, więc nie ma się co dziwić. Podkręcić nie możesz na H61, a @k0chan ma podbite zegary cpu i podkręconą pamięć ram. Widocznie to go ratuje.

Porównaj sobie z tym filmem

 

 

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

bez tego żałosnego mojego OC wyniki też są jak na filmach, ktoś mnie już prosił żebym mu zrobił test bez OC, więc na pewno nie wina procka, pamięć po OC dała mi może z 2-3 fsy więcej, też testowałem, przy mocniejszej karcie typu gtx1070/1080 byłaby  większa różnica

 

zrobiłem krótki film , procek dałem na stock (3,5ghz dla 4 obciążonych rdzeni) i ramy na 1333 Mhz cl9

tak jak pisałem, OC coś tam daje, ale nie dużo

 

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Procek ogranicza i nic z tym nie zrobisz bez podkręcenia albo wymiany. Karta miałaby wyższe wykorzystanie, ale jak napisałeś ustawienia najniższe, więc nie ma się co dziwić. Podkręcić nie możesz na H61, a @k0chan ma podbite zegary cpu i podkręconą pamięć ram. Widocznie to go ratuje.

Porównaj sobie z tym filmem

 

 

Widzisz co pisze k0chan. Ten sam procesor- inne wyniki. Poza tym battlefield 1 na początku chodził normalnie. Tylko potem dopiero coś sie zepsuło. Teraz miałem nadzieje że w becie to sie nie powtórzy ale jednak.
Link to post
Share on other sites

jeszcze dodam taką ciekawostkę, bo dużo ostatnio gram w bf1, czasami jak wejdę na jakiś serwer to mam o wiele niższy fps (no nie spada poniżej 60 , może czasami, ale waha sie tak miedzy 60-70), a innym razem wejdę na tą samą mapę i inny serwer i mam 70-90 a nawet powyżej 100 

dlatego czasami sie rozłaczam jak tak sie dzieje i szukam innego serwera albo wchodze na swoje sprawdzone w ulubionych , jak ludzi jest na tylę zeby można było rozegrać rundę

Link to post
Share on other sites

jeszcze dodam taką ciekawostkę, bo dużo ostatnio gram w bf1, czasami jak wejdę na jakiś serwer to mam o wiele niższy fps (no nie spada poniżej 60 , może czasami, ale waha sie tak miedzy 60-70), a innym razem wejdę na tą samą mapę i inny serwer i mam 70-90 a nawet powyżej 100

dlatego czasami sie rozłaczam jak tak sie dzieje i szukam innego serwera albo wchodze na swoje sprawdzone w ulubionych , jak ludzi jest na tylę zeby można było rozegrać rundę

Chodzi ci o to że coś nie wyrabia przez zbyt dużą ilość osób na serwerze?
Link to post
Share on other sites

nie nie, po prostu coś jest nie tak, karta nie chce na te 80-90 % chodzić (gram na niższych ustawieniach wiec na 99% nie wbija) tylko na jakieś 60% wtedy chodzi, proc tak samo nie daje z siebie wszystkiego dlatego robię exit i szukam innego serwera, najlepsze są z dodatków, te z podstawki przeważnie tak zamulają

Link to post
Share on other sites

nie nie, po prostu coś jest nie tak, karta nie chce na te 80-90 % chodzić (gram na niższych ustawieniach wiec na 99% nie wbija) tylko na jakieś 60% wtedy chodzi, proc tak samo nie daje z siebie wszystkiego dlatego robię exit i szukam innego serwera, najlepsze są z dodatków, te z podstawki przeważnie tak zamulają

Ok rozumiem. Wiesz, w sumie to beta zaraz sie skończy a w jedynke nie mam ochoty juz grac tylko najbardziej mi chodzi o to żebym mógł normalnie pograć w bfa v jak już wyjdzie. Nie chce mi sie wierzyć że to wina procesora bo nigdzie indziej nie ma takich objawów. Ostatnio nawet odpaliłem wiedźmina 3 żeby sprawdzić jak sobie mój zestaw radzi, i co? Na maksymalnych + najwyższy antialiasing nie spada poniżej 60 klatek.

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALIZACJA

słuchajcie. odpaliłem przed chwilą bfa1 (w sumie to nie wiem dlaczego) ale to chyba był dobry pomysł. odpaliłem pustynie synajską na podboju i patrze a tam 90-75fps na low i na bodajże bliźnie saint-quentin. ustawienia ultra powodowaly spadek klatek o ok 15. No i gram tak z 10 minut i zaczęło się wszystko od nowa. natomiast bliżej przyjrzałem sie zachowaniu podzespołów i zauważyłem że gdy fpsy były normalne zużycie karty graficznej wynosilo ok 70-80% natomiast gdy znowu fpsy zaczęły szaleć miała ona ciągle ok45% zużycia a przy dropach fpsów do ok 30 ZUŻYCIE KARTY WYNOSIŁO UWAGA 20%. Czy to nie wina karty? Może sprawdzić coś w tym kierunku?

Edytowane przez encore327
Link to post
Share on other sites

Procesy które podałeś, to poprawne procesy Windowsa pod które ktoś może się podszywać. Ustal w którym miejscu zlokalizowane są pliki wykonywalne (powinny być w C:\windows\system 32). Nawet jeżeli będą we właściwym miejscu, to możesz je przebadać za pomocą VirusTotala.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Procesy które podałeś, to poprawne procesy Windowsa pod które ktoś może się podszywać. Ustal w którym miejscu zlokalizowane są pliki wykonywalne (powinny być w C:\windows\system 32). Nawet jeżeli będą we właściwym miejscu, to możesz je przebadać za pomocą VirusTotala.

wszystko jest w porządku

jakieś inne pomysły?

 

 

 

 

 

 

 

dobra. uznałem że założe nowy temat gdzie po prostu zbiore wszystko co wiem do tej pory i będe szukał problemu gdzieś po stronie karty graficznej. dzięki wszystkim za pomoc :D pozdrawiam

Edytowane przez encore327
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...