Skocz do zawartości

Dwie karty graficzne - bez crossfire/sli, jedna bez wyjść video


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez vandam,

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Zastanawiam się czy możliwe jest aby podpiąć jedną kartę graficzną (np. stricte do koparek - bez wyjść video) do obliczania grafiki w takim chociażby Wiedźminie i drugą, która po prostu obraz będzie wyświetlać.

W skrócie pytanie brzmi: czy mając eyefinity podpięte do R9 270X mogę dodać jakąś mocniejszą kartę tylko do obliczania grafiki, 270x nadal będzie kartą wyświetlającą obraz.  Kręgosłup to Msi X79A-GD65 (8A) .

Jjeśli można tak zrobić, to czy łatwiej będzie z kartami z takich samych stajni tzn. z AMD Radeon w tym wypadku? I czy systemy Windows 7/8 coś takiego umożliwiają?

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Możesz mieć podpiętych kilka GPU, niektóre mogą służyć do obliczeń, inne do wyświetlania - np. masz GTX1050 i RX570, monitor podpięty pod RX. Możesz sobie puścić jakiś render/obliczenia/kopanie na GTX, RX wyświetla ale nie liczy. Jednak w grach nie da się tak zrobić żeby GTX1050 obliczał wszystko a podłączony pod monitor RX to wyświetlał. Kiedyś były nawet dedykowane karty PhysX które miały odciążyć GPU ale coś takiego się nie przyjęło. 

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

 

 

Kiedyś były nawet dedykowane karty PhysX które miały odciążyć GPU ale coś takiego się nie przyjęło. 

Nvidia jakieś kilka lat temu "uwolniła stery" i można spokojnie podpiąć starszego GeForce'a do obliczania fizyki w grach bo sterowniki już tego nie blokują :)
Właśnie o taki myk mi chodzi, żeby jedna karta liczyła a druga wyświetlała :P
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak jak pisałem - będzie to działało ale nie w grach. Silniki napędzające gry muszą wysyłają dane do GPU na podstawie których jest wyświetlony obraz. Bez CF/SLI/NV Link karty graficzne nie wymieniają między sobą informacji więc nie możesz liczyć na jednej a wyświetlać na drugiej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest opcja połączenia dwóch różnych kart nvidii (ale to chyba raczej ciekawostka niż coś użytecznego), nie wiem czy można tak samo z radeonami.


 
Tak naprawdę trzeba by przetestować to rozwiązanie z jakimiś bardziej sensownymi kartami (nie szukałem czy jest już taki test). Edytowane przez Mandalorian
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...